SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od razu trening na rzeźbe czy wcześniej na mase ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 186 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 611
Witam. Przeprowadziłem na sfd bezpłatną ocenę muskulatury. Został mi zalecony do kupienia plan "wymarzona sylwetka" Jednak zastanawiam się czy jeśli zacznę robić ćwiczenia na rzeźbę, to poprostu wyrzeźbię mięśnie które już posiadam, czy przybędzie mi też masa? Cy musiałbym mieć osobno 2 plany? Chciałbym mieć w miare duże mięśnie i dobrze wyrzeźbione, a nie tylko wyrzeźbione, a niewielkie :)
W dodatku w tej bezpłatnej analizie muskulatury są do wyboru 3 sylwetki ciała. Ta pierwsza drobna jest za drobna jak dla mnie, a ta druga umięśniona, za duża. Więc nie wiem czy nie zrobiłem błędów w teście. Tak więc proszę o pomoc, bo nie wiem czy ten plan wystarczy żeby mięśnie były i większe i wyrzeźbione. Oto wyniki mojego testu: http://plany.sfd.pl/index.php/mid/19/fid/294/bezplatna/analiza&acode=3f2d39a44cef9a73ff7639ed89eb55d6
Bardzo proszę o pomoc :)

mój wzrost: 180
waga: 80kg
wiek: 15 lat
Czy na przykład martwe ciągi nie zaszkodzą mi, skoro jeszcze sierozwijam? Czy plan bierze wiek pod uwage?

PS: do czego są te wszytkie suplementy w tych wielkich pudełkach? Czy one nie działają jak sterydy? Przydałaby mi sie też dieta. Co do sylwetki, nie wiem własnie co z niązrobić w tej bezpłatnej analizie. Waże 80kg i to same mięśnie, jestem w miare rozbudowany, zresztą w linku do wyników mozna zobaczyć szczegóły. Chciałbym mieć siłę, masę i rzeźbe.

Bardzo proszę o skasowanie poprzedniego tematu, bo zapomniałem dodać wszytkich danych tj ankiety, której nie można zaznaczyć podczas edytowania.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15 lat

Waga: 80 kg

Wzrost: 180cm

Cel treningowy: masa mieśniowa, siła i rzeźba

Staż treningowy na słowni: żaden

Uprawiane inne sporty: tak, sztuki walki; Kung-Fu, Karate

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): profesjonalna siłownia z całym sprzętem

Dieta: normalna, nie urozmaicona.

Przeciwskaznania medyczne: brak - wzork -4.0d, krótkowzroczność, noszę okulary, ale nie wiem czy to jest jakieś przeciwskazanie

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - eminem767 w dniu 2009-01-06 16:17:30

Zmieniony przez - eminem767 w dniu 2009-01-06 16:27:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Po pierwsze nie masz żadnego doświadczenia ani stażu treningowego , a w dodatku jesteś bardzo młody i Twój organizm jak sam zauwazyłeś jest w stanie rozwoju.

Na poczatek polecam Ci trening w domu pompki przysiady etc

W doborze treningu ma wpływ wiele czynników przede wszystkim czy masz dużo tkanki tłuszczowej czy może naturalnie jesteś dobrze zbudowany jak sam zauważyłeś mięśni masz dużo a chcesz tylko je uwydatnić. Zacznij trenować w domu , zajrzyj do działu trening w domowych warunkach i wybierz coś dla siebie.

Później pomyślimy o jakimś konkretnym treningu siłowym na full wypas siłowni

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mój FBW

Następny temat

Plan Treningowy

WHEY premium