SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena indywidualnego treningu SW + Boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1151
Witam trenuje regularnie na siłowni od roku, chciał bym dorzucić trening bokserski, gdyż jak twierdzą moi dobrzy koledzy, którzy trenują wyłącznie ten sport, że mam duży potencjał kiedy im się udzielam jako sparingpartner do obijania. mam obecnie 21 lat, 184cm wzrostu i wage 94. nie chce tego stracić i zwiększyć. Do tej pory trenowałem 3 razy w tyg.
Pn- Klatka, triceps
wt- ---
śr- Plecy, biceps
czw- ---
pt- Nogi, barki
Brzuch robiłem po każdym treningu i na kondycje sprinta w wolne dni.

Teraz chciał bym zrobić taki plan
Pn - Siłownia (KLATKA, Triceps)
Wt - Trening bokserski + pod koniec brzuch
sr - -
Czw- Siłownia (plecy, biceps, nogi)
pt - -
sob- Trening bokserski + pod koniec brzuch
Ned- -
Dodam iż nie chce startować na razie w zadnych zawodach ani startować do Kliczków. Chce to robić dla przyjemności i dla dla własnej dobrej formy. Dieta jest ok wyliczona, ale i tak zawsze dorzucam więcej kcl dla spokoju. Oceńcie czy taki trening moge stosować przez jakiś czas nie tracąc dużo w sile i wyglądzie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
to jezeli tak twierdza to wolalbym 4 razy boks cwiczyc jak 2 razy boks i silownia. Wybierz to co ci najbardziej zalezy i jezeli juz silka i boks to crossfit albo typowo wytrzymalosciowy

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 995 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27123
Znaczy, że jak? Oni ćwiczą boks, ty ćwiczysz na siłowni i oni z tobą sparują? Przychylę się do odpowiedzi powyżej, albo siłownia albo boks, ewentualnie boks z akcentem siłowym. I prawdopodobnie masa poleci, niekoniecznie mięśniowa. Pozdro

For true success ask yourself these four questions:
Why? Why not? Why not me? Why not now?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1151
Tak ja sobie ćwiczę na siłowni w domu, a oni zupełnie gdzie indziej trenują. A sparingpartner może zabrzmiało zbyt profesjonalnie, czasami przychodzę do nich na trening i ubieraja mnie w kask, daja rekawice i tak sie klepiemy, nie wliczajac mnie w trening.

Także poprawcie mój plan który przedstawiłem.
I jak mówie nie chce poświęcić się całkowicie sw, tylko dla siebie lekko go szlifować.

Zmieniony przez - Mariusz511 w dniu 2013-06-02 22:39:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Czyli priorytetem wciaz pozostaje silownia? Proponowalbym FBW 2x w tygodniu + boks 2x, raczej przy 2 treningach w tygodniu nie ma sensu rozdrabniac sie splitem. Bazuj na ciezkich, zlozonych cwiczeniach wykonywanych na wolnych ciezarach. Nie ma sensu sie rozdrabniac.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - JauCh w dniu 2013-06-02 23:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1151
Ok dzieki o taka odpowiedź mi chodziło :) tylko jeszcze powiedz jak z regeneracja np. I FBW nie lepiej robić 3x ? w te dni tak jak miałem ustalonego splita?

Zmieniony przez - Mariusz511 w dniu 2013-06-03 10:08:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
To sprawa bardzo indywidualna zalezna od multum czynnikow, jako ze wysilek na treningu bokserskim bedzie znaczaco sie roznil od tego, ktorego doswiadczales na siłowni cialo moze roznie reagowac. Z poczatku proponowalbym 2x w tygodniu, jezeli bedziesz sie czul na silach po pewnym okresie czasu nie widze przeciwnosci by cwiczyc trzykrotnie w tygodniu.
Co do regeneracji:
-rozciagaj sie PO kazdym treningu(mowie o rozciaganiu miesni po pracy w celu lepszej regeneracji), nigdy przed.
-zadbaj o dobre zywienie, przede wszystkim posilek potreningowy
-odpowiednia ilosc snu
Czy cos wiecej na regeneracje bedzie Ci potrzebne? Przy takim obciazeniu treningowym nic, jezeli jednak forma bedzie spadala, zdrowie upadalo - ktorys z czynnikow lezy badz siedzi w Tobie jakies chorubsko, obserwuj organizm.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1151
W sumie racja najpierw zrobie dwa dni, później 3 jak bedzie mi mało.
Dzieki za odp. za pare miesięcy powiem co i jak :) pozdro

Zmieniony przez - Mariusz511 w dniu 2013-06-03 18:32:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
takie ćwiczenie i bezmyślne tłuczenie się z kolegami nic Ci nie da.więc albo się bierzesz za to na poważnie albo odpuść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1151
Kto powiedział że tak będą wyglądać moje treningi ? do tej pory tłukłem sie ale nikt nie uważał to za trening :) a przez "takie ćwiczenie" zwsze bede z czymś do przodu a nie odwrotnie. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
będziesz do przodu ze złą techniką jak i złymi nawykami,i w niczym innym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Tajem - zadaj mu pytanie

Następny temat

Lewy prosty cios bokserski

WHEY premium