SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena Planu Treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 102
Czesc. Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o planie treningowym. Moj staż to okolo 2 lata (2017-2019) 2 lata boksu (2020-2022) i powrót od Grudnia 2022 na siłownię. Co tydzień do WL dochodzi 2.5kg jak i na Martwym i Siądzie.

Aktualne Wyniki

WL 80 5x5
Siad 105 5x5
Martwy (tu robię na 60procent) 125kg. Niestety tryb życia melanzowy w ostatnich 3 latach mnie trochę zmusił do nie przeciążania się maksymalnego a powoli wdrażanie mięśni stawów do treningu z ciężarami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Biorąc pod uwagę, że trenujesz po dłuższej przerwie od kilku tygodniu uważam, że nie jest Ci potrzebny trening z podziałem na siłkę i hipertrofię. Na taki plan treningowy można wejść po solidnym okresie treningowym teraz wskakiwania na siłę i hipertrofie jak dla mnie bez sensu. Zacząłbym od sensownego fbw w dwóch zestawach, a później ewentualnie jakieś push/pull na podstawowych ćwiczeniach bez rozgraniczenia.
Ale naturalnie każdy może trenować jak uważa za stosowne.

Co do samego planu treningowego ja średnio lubię mieszania zakresów powtórzeń przy takich planach treningowych. Jak masz dzień siłowy to po co tam jakieś ćwiczenia na 8 powtórzeniach? Wybieram 4-5 ćwiczeń i lecę typowo siłowo w zakresie 3-5 powtórzeń, a na wyższe zakresy są do tego inne dni treningowe.

Plan treningowy jest dobrze skomponowany ma dobrze dobrane ćwiczenia, ja bym do tego jeszcze dołożył coś na rdzeń/brzuch jeśli sam trening siłowy nie da odpowiednich bodźców dla rdzenia. A jak dołożysz dodatkowe ćwiczenia to daj jakieś inne ćwiczenia niż brzuszki leżąc

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-01-20 15:23:27

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokość gryfu nad ławeczką

Następny temat

Trening FBW na maszynach

WHEY premium