SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OMEGA 3 - definicja i masa

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Teoretycznie fitoesrogeny powinny przeciwdziałać lipo i gino, bo aktywacja ER beta przeciwdziała efektom wywoływanym przez ER alfa. A za rozwój lipo- i ginekomastii odpowiadają głównie ER afa. Jednak nie wszystkie fitoestrogeny są selektywnymi agonistami ER beta, więc mogą pobudzać też nieznacznie alfa. Tak jest np. w przypadku izoflawonów sojowych, więc przy większych ich dawkach niektórych świerzbią sutki. Nie słyszałem natomiast, aby problem ten pojawił się kiedykolwiek po siemieniu lnianym. Możesz spróbować, bo koszt niewielki. Jeżeli jednak poczujesz dyskomfort w okolicy sutków - to przestań brać.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
A, zapomniałem - lignany siemienia są też inhibitorami aromatazy, więc ograniczają przemianę testosteronu do estradiolu, który jest agonistą ER alfa.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6772
Ponownie dziękuję za odpowiedź. Będę po prostu ostrożny z siemieniem - ot, 2-3 łyżki dziennie, póki co, i uważna obserwacja ciała.
PS. Panie Sławku, ma pan niesamowicie rozległą wiedzę! szkoda, że drugi sog już nie wejdzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dzięki!

A sutki, zanim zaczną się powiększać pod wpływem jakiegoś estrogenu, to najpierw dają bardzo charakterystyczne objawy - w postaci świerzbienia, swędzenia i dyskomfortu. Łatwo to poznać i zawsze jest czas, żeby - jakby co - odstawić dany preparat czy pokarm.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1018
Przeczytałem już calutki artykuł, mam tylko drobniutką uwagę, a mianowicie powinieneś przedstawić tylko namaistkę tekstu w internecie by później w PB publikować już caluśki tekst, pozdrawiam i jakby co to się nie czepiałem .

DJ FAFA Pan uprawia Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Do PB robię - albo zupełnie inne artykuły, albo oparte na kanwie tych ze stronki. Problem bowiem w tym, że PB ma długi cykl wydawniczy (dwumiesięcznik), a w internecie trzeba zachować większe tempo obrotu informacji. Tym bardziej, że co chwila ukazują się jakieś nowe badania...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Witam ! Przeczytałem cały Pana artykuł na temat kwasów omega 3 i ich wpływie na dietę i jestem pod wrażeniem, nie tylko samym wpływem kwasów omega 3 na redukcję ale również bardzo ciekawego artykułu i teraz mam do Pana pytanie. Jestem na diecie minimalnie na minusie ok - 200-300kcal, ryby jem raz na tydzień. Biorę 2 x 2caps. dziennie "Hasco Tran" (nie mam pojęcia co to za tran). Planuję na uzupełnienie mojej diety w tłuszcze dołożyć Olej Lniany, taki o jakim Pan pisze w artykule. Chciałbym się zapytać jaka dawka dzienna (oczywiście w przybliżeniu "g") była by dla mnie odpowiednia. Ważę 75kg wzrost 180cm, 3 x w tygodniu trening siłowy.

Z Góry dziękuje za odpowiedź i szacunek za wiedzę oraz umiejętność przekazania jej w bardzo obrazowy sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 294 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11165
Po przeczytaniu artykułu o tłuszczach zastanawiam się czy kupiłem dobry olej lniany. Niby pisze, że wysokolinolenowy, ale nie pisze nic o kwasie alfa linolenowym... help :]
potreningu.pl
"Olej lniany
Olej lniany może okazać się cennym uzupełnieniem menu w kwas alfa linolenowy, należący do kwasów z rodziny omega 3, których spożywamy stosunkowo niewiele, co negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, sylwetce i kondycji psychofizycznej. Należy pamiętać, że olej lniany nadaje się do spożycia jedynie na surowo i nie może być poddawany obróbce termicznej. Ważne jest też by kupować produkty tłoczone na zimno, wyraźnie opisane jako wysokolinolenowe. W marketach często dostępne są bowiem niskolinolenowe odpowiedniki, które zamiast kwasu alfa linolenowego dostarczają potężnej dawki kwasu linolowego (należącego do rodziny omega 6), którego spożywamy relatywnie sporo i którego udział w diecie raczej warto limitować bądź równoważyć, niż dodatkowo zwiększać.






Zmieniony przez - alpha89 w dniu 2013-03-24 14:39:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3069
Nie jestem ekspertem ale wyraźnie na etykiecie pisze że ponad 50% z całej łyżki stanowi kwas Omega-3 więc myślę że zrobiłeś dobry zakup :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 294 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11165
Jestem w lekkiej konsternacji bo widziałem oleje lniane po 60zł za litr a tutaj wychodzi 25zł :O
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OMEGA 3 - redukcja tłuszczu i budowa mięśni

Następny temat

System protein 80 - udział procentowy białek.

WHEY premium