SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy Trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2
Witam.

A więc tak od jakiegoś czasu ćwicze amatorsko troche mi przybyło cm w bicu i troche w klacie, ale teraz chciał bym zacząć coś tak na poważnie.
Jeśli ktoś by umiał mi doradzić jaką diete i jaki trening był bym bardzo wdzięczny.

Wzrost-180
waga- 64
bic-31
klata-91

P.S- Między innymi prosze o pomoc ponieważ mam cukrzyce i może nie każdy trening i dieta była by dla mnie odpowiednia , więc jeśli ktoś ma jakąś wiedze to słucham.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
Dobry plan FBW na początek przygody z siłownią (nie mój!) :

Pełny przysiad ze sztangą na barkach
Rumuński martwy ciąg
Wyciskanie sztangi na ławce prostej w poziomie
Wiosłowanie sztangą nadchwytem
Wyciskanie żołnierskie (wyciskanie w góre)
Podciąganie na drążku podchwytem
+ ew. można dodać 2-3 serie np. na brzuch

wszystko w 3 seriach po 10 powtórzeń, zmiana planu jest konieczna dopiero kiedy przestanie działać, (kiedy nie będziesz szedł do przodu z ciężarem) kwestia 4-10 tygodni (różnie)





Co do odżywiania to najważniejsze żeby jeść zdrowo, o równych porach i pić dużo wody oraz unikać używek, myśle że ten link wystarczy na początek :

https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html





Ważna jest też regeneracja (minimum 7h snu)





Jeżeli chodzi o suplementację... odżywki... to na początek są zbędne, dopiero po jakimś czasie do uzupełnienia diety jakieś białko, carbo lub gainer.
Jak to kiedys ktoś mądrze ujął... "lepiej wykorzystac najpierw potencjal wlasnego organizmu a potem stosowac odzywki typu kreatyna".





Jeżeli zastanawiasz się jaki sprzęt zakupić, to zachęcam do przeczytania artykułu mojego autorstwa "Najważniejszy sprzęt do domowej siłowni" (link podany w podpisie)
Ogólnie polecam sprzęt firmy Marbo ew. Kelton ale to tylko moja sugestia.





Mam nadzieję że pomogłem... wykazując się odrobiną determinacji resztę doczytasz w internecie

SOG za pomoc mile widziany

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 3 dniowy (problem)

Następny temat

Plan ćwiczeń + jakaś dietka

Wiecej