SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedoczynność tarczycy - problem niedoceniany

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1355
fakt wczesniej nbylo malo kcal i w miedzyczasie jeszcze ketoza. od 1,5tyg. mam 1700kcal, 140bialko 40tluszcze 200ww zeby poprawic konwersje t4 w t3. sniadanie bialko tluszcze, wegle glownie w 2 ostatnich posilkach. wyeliminowałam gluten i nabial bo czytalam ze to pomaga w poprawie hormonw tarczycowych, pije ocet jablkowy, jem kiszonki, sok cytryny. Robie w sumie same silowe i interwal czasem zeby nie skakal kortyzol bo jakis dlugich sesjach cardio i suplementuje sporo wlasnie w tym kompleks wit b i wlasnie nie wiem za ile zrobic kolejne badania. moze to wszystko cos pomoze. no i mam zamiar wlasnie zrobic inusllina glukoza na czczo i po obciazeniu .


Zmieniony przez - nataszaaa w dniu 2017-07-06 10:10:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3995
Witam.Odebralem wyniki.TSH. 4.860.zakres to 0.270-4.300 .ft3 w normie ,czyli 5.77,zakres 3.10-6.80 .ft4 rowniez w normie 19.13,zakres to 12.00-22.00 .Kwas foliowy 3.3.zakres 5.0-18.0,lekarz przepiesal juz acidum folicum.Co robic.Terminy ,nawet prywatnie za 2 miesiace.Czy moze poczekac?wynik cyba ,nie jest ,az tak zanizony?Brac jakis jod,suplement?Mam 35 lat,182 cm wzrostu.82 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Wyniki sugerują niestety niedoczynność tarczycy. Polecam udać się z nimi do dobrego endokrynologa. Prywatnie na pewno od razu zostaniesz przyjęty. Poza tym warto przeanalizować Twoją dietę i aktywność fizyczną. Polecam założyć nowy temat i opisać w nim wszystko dokładnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3995
Dieta nienajgorsza,tzn mogloby byc lepiej ,ale staram sie.Aktywnosc fizyczna jest .Silownia ,beganie,plywanie.Pytam o suplementy,lub tez inna sprawdzona metode,poniewaz jak znam zycie,lekarz przepisze standardowy lek,ktory srednio pomaga.Prywatnie ,najwczesniej za miesiac,a i tak nie mam pewnosci ,ze dobry lekarz.Co robic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Podstawa to przeanalizowanie diety i aktywności. Załóż nowy temat i opisz tam wszystko dokładnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 152
Witam, jestem po usunięciu tarczycy oraz węzłów chłonnych. Chcę zacząć ćwiczyć na siłowni, jakie treningi polecacie na początek? Co do diety najpierw chciałabym przejść na oczyszczenie organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Pod opiekę do dietetyka klinicznego w takiej sytuacji.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-08-29 14:34:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Nie ma czegoś takiego jak oczyszczenie organizmu. W tym celu należy wprowadzić podstawowe zalecenia żywieniowe, eliminując produkty przetworzone.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 152
Na jednej z grup Pani mi napisała o kompleksowym programie czyszczenia i odżywiania komórkowego. Jestem w trakcie czytania co to dokładnie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Polecam nie tracić czasu na aloesy, itp. Zbilansowana dieta i podstawowe zalecenia dla osób z problemami tarczycowymi. Eliminacja nabiału i glutenu + innych produktów powodujących stany zapalne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy to jest dobre .....

Następny temat

Chce przytyc.Szukam pomocy :-)

WHEY premium