SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nazizm? To się może powtórzyć... S.7.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20697

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13378
dyskusja dotyczyla najniebezpieczniejszych miast w polsce...
co zdaje sie nie ma w tej chwili najmniejszego znaczenia, szczegolnie ze NIKT na tym forum nie pisal ze trzeba WSZYSTKO tolerowac, ja np nie toleruje pedofilii, glupoty, zlodziejstwa i buractwa

poza tym badz mily i zerknij na profil, nie lubie jak sie do mnie mowi gosciu, gosciowa tez nie przepadam

“Fighting is essentially a masculine idea; a woman's weapon is her tongue.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Tanie_Wino - tylko nikt nie stara się ich nawet bronić

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
Masz męski nick, więc miej pretensje do siebie.
Ozon, antymon, ziemon, zenon - jednoznacznie mówią z kim mamy przyjemność.

P.S.
Na forum jest chłopak, który ma nick kwiatula i jest oburzony, że ludzie traktują go jak panienkę.
Koszula, kwiatula, matula, cebula - rodzaj żeński. Do kogo gość powinien mieć "wonty"?
___________________________________________________________________________

Zmieniony przez - Tanie_Wino w dniu 2006-11-16 12:34:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Pamiętam jak sprawdzałem mu log na K** i zaznaczył na koniec, że to on i nie mam sugerować się nickiem

P.S.
Chyba napięcie tego tematu troche opadło

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13378
nie chce mi sie go zmieniac, nie mam "wontow" napisalam: badz mily i zerknij na profil
zly humor masz dzis, co?

“Fighting is essentially a masculine idea; a woman's weapon is her tongue.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
Zajrzałem do profilu. Mam dobry humor, proszę Pani.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nawet nie mam siły czytać...

Wykres:

Tanie wino-jestem fizykiem. Wyobraź sobie, że o wykresach, rozkładach statystycznych, matmie i podobnych zagadnieniach wiem całkiem sporo. Wystarczająco sporo by nie ufać ślepo (jak niektórzy) wykresikowi znalezionemu w necie (i to na wiki...). Wykres bez solidnej bazy danych:
-ilości pomiarów
-wielkości grup eksperymentalnych
-rodzaju testów
-długości programu badawczego
-powtarzalności wyników

jest BEZUŻYTECZNY. Im szybciej zrozumiesz ten prosty fakt-tym lepiej.

IQ:

Teorie o tym, iż dzieci w Afryce mają niższe IQ niż ich równieśnicy w Europie obalono już dawno temu. Otóż jakiś rozsądny badacz zastanowił się nad tym, czy aby "ustandaryzowane" testy są sprawiedliwe. Zakładając chociażby, że afrykański dzieciak z zapadłej wiochy może nie wiedzieć czym jest kwadrat-bo nigdy go tego nie nauczono.

Surowce:

A Afryka nie ma zasobów naturalnych?

Ma w cholerę. Ale do wydobycia zasobów potrzebne są niejednokrotnie bardzo drogie technologie. Co by się stało, gdyby Polska nagle odkryła, że ma gigantyczne złoża złota? NIC. Musielibyśmy czekać, aż zagraniczne koncerny łaskawie przyjadą i za dużą prowizją, zaczną to złoto wykopywać.

Chiński przemysł:

Opiera się w dużej mierze na:
-piractwie (podrabiają wszystko-od majtek przez komputery po samochody!)
-taniej sile roboczej

Poczytaj sobie lepiej jak wygląda życie robotników w tym kraju, zanim zaczniesz sławić ich "ekonomię".

Najlepszą technologią dyusponują Stany. Czemu? Bo od 50 lat ściągają do siebie naukowców z całego świata. Do tego-nigdy nie mieli otwartej wojny na swoim terenie (nie licząc secesyjnej), żadnych zaborów, okpuacji itd-więc nie są tak zapóźnieni jak my.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
"A Afryka nie ma zasobów naturalnych?

Ma w cholerę."


Nie do końca, ma minerały, diamenty itp. ale metale są niedostępne (nie mam a myśli złota)

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13378
cavior - podtrzymujesz napiecie w temacie...

tanie wino- tak off topic - nie bede zmieniac nicka, bo taki np "kwiatuszek" to mam wrazenie wyklucza z gory z powaznych dyskusji

“Fighting is essentially a masculine idea; a woman's weapon is her tongue.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 481 Wiek 84 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4533
No to ja "nawet nie mam siły" odpowiadać...

"Wykres: [...]jest BEZUŻYTECZNY."
→ Nie jest. Bezużyteczne dla przeciętnego internauty byłoby podawanie na nim tych wszystkich rzeczy, o których wspomniałeś. Tu liczy się końcowy wynik, podsumowanie. Szczegóły są do znalezienia w linkach, które są ukryte w artykule z Wiki.
Możesz na tej zasadzie krytykować wszystko, np. spalanie paliwa deklarowane przez producenta - powiesz, że liczby w instrukcji obsługi pojazdu "są bezużyteczne", bo sam nie sprawdzałeś.
Powiesz, że "pobór mocy" telewizora "jest bezużyteczny", bo sam nie mierzyłeś(albo w instrukcji obsługi nie ma schematu pomiarowego i spisu przyrządów, których użyto - to w świecie nauki - "w obiegu wewnętrznym", dyskwalifikuje taki pomiar, ale w końcowej fazie wypuszczenia produktu na rynek już nie, bo po co użytkownik ma znać szczegóły, one nie są mu potrzebne).

"IQ: Teorie o tym, iż dzieci w Afryce mają niższe IQ niż ich równieśnicy w Europie obalono już dawno temu. Otóż jakiś rozsądny badacz zastanowił się nad tym, czy aby "ustandaryzowane" testy są sprawiedliwe. Zakładając chociażby, że afrykański dzieciak z zapadłej wiochy może nie wiedzieć czym jest kwadrat-bo nigdy go tego nie nauczono."
→ Sorry. To, że sobie nie radzisz, nie nadążasz za światem(za techniką, gdzie "kwadraty" i inne konstrukcje są podstawą), to właśnie zasługa niskiego IQ(Twojego, Twoich krewnych, sąsiadów, ogólnie, średnio biorąc, Twojej rasy - jeśli dziwnym "przypadkiem" wszyscy macie ten sam problem z "kwadratami"). To oczywiste!

"Surowce: A Afryka nie ma zasobów naturalnych? Ma w cholerę. Ale do wydobycia zasobów potrzebne są niejednokrotnie bardzo drogie technologie[...]"
→ Przepraszam bardzo. Każdy miał w przeszłości "swoje 5 minut". Mogli się rozwijać(nauka, technika -> wydobycie surowców -> handel), zamiast tego siedzieli w lepiankach z dzidami i czekali, aż ich skolonizują... Do kogo teraz pretensje? Co to jest, piknik?

"Chiński przemysł:[...]"
→ Nie pisałem nigdzie tylko o Chinach, ale ogólnie o rasie żółtej.
Tu przoduje Japonia, następnie Taiwan, i to nie podrabiając coś, tylko tworząc własne nowinki.

"Najlepszą technologią dyusponują Stany. Czemu? Bo od 50 lat ściągają do siebie naukowców z całego świata."
→ No właśnie. Jakich naukowców? Powiem jak "obrzydliwy rasista": sporo żółtych.


___________________________________________________________________________

Zmieniony przez - Tanie_Wino w dniu 2006-11-16 13:26:14
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

czy cos wykarze badanie??prosze o odp

Następny temat

Pumping iron - ściągajcie sobie!!

WHEY premium