SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsze suplementy na brak postępów w rozwoju masy mięśniowej

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 54218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
czyli przerwa
rozpoczecie od 80% normy na serie
co tydzien zwiekszanie o 5%
az po pewnym czasie osiagniemy powiedzmy 140%
przy tej samej technice i ilosci powtorzen
jest kluczem ?

na tym oparlem moj aktualny cykl, dalem sobie 10 dni luzu i zaczalem treningi FBW ale biore nadal mniej niz moglbym, w planach zwiekszanie obciazenia tydzien w tydzien

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Bez względu na plan podstawa to zwiększanie obciążenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
doczytam wszystko i odpiszę wieczorkiem, bo dyskusja warta klawiszy..lecę zniszczyć plecy raczej dużymi cieżarami..

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
czy nie mozna tego uproscic do postaci
trening = ilosc serii x ilosc powtorzen x ciezar = XXXX

i wtedy kolejny trening jest intensywniejszy kiedy
a) zwiekszymy ciezar
albo
b) zwiekszymy ilosc serii
albo
c) zwiekszymy liczbe powtorzen

?

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jeśli hipertrofia jest celem to optymalny zakres obciążenia będzie w granicy 60 - 85% ciężaru maksymalnego jaki możemy podnieść raz.

Określenie jaka objętość treningu, czyli ilość wykonanych serii i powtórzeń, będzie optymalizowała efekty to druga sprawa. O ile zakres obciążenia określa nam optymalną ilość powtórzeń w serii (6-20) to określenie ile serii mamy wykonać jest bardziej problematyczne. Sugerowana ilość to 3-6 serii na partię lub 4-8, wiemy jednak, że kulturyści używają większej ilości serii, natomiast duża ilość badań prowadzona jest na osobach początkujących, które potrzebują mniej... Większość ekspertów zaleca obecnie mniejszą objętość dla naturalnych kulturystów i koncentrację na obciążeniu, ostatnio mogę powiedzieć, że spotkałem się też z przeciwną teorią dosyć ciekawie argumentowaną, ale pomińmy to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
kontynuuj
ciekawi mnie ten temat

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6665
właśnie ellis możesz przytoczyć te argumenty na przeciwną teorię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Najczęściej spotykamy się z krytyką treningu jaki często stosują kulturyści, treningu w którym objętość jest wysoka, w którym na partię wykonuje się 3-4 ćwiczenia po 4-5 serii używając 4-20 powtórzeń w każdej. Spotkałem się jednak z odwrotną krytyką, w której taki właśnie typowo kulturystyczny trening został uznany za najbardziej właściwy, badania sugerujące nam inaczej zostały uznane za mniej wartościowe ze względu na fakt, że były prowadzone raczej na osobach początkujacych, została podkreślona rola objętości w kształtowaniu intensywności, angażowaniu włókien mieśniowych, limitu siły. Zwiększanie obciążenia co 1-3 tyg. oczywiście też tam było podkreślone jako ważny czynnik, ale przy wysokiej objętości treningu(ilości serii).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Naturalnym jest ze dla zaawansowanych trenujacych objętość treningu również w pewien sposób wymusza jego intensywność.

Co dobre dla poczatkujacych nie musi byc odpowiednie dla osób ze sporym stażem w machaniu żelastwem.Istotne by nie przesadzić bo na poziomie zaawansowanym trening sam w sobie jest na tyle intensywny że możemy sie zajechac..ja po 6 tyg. jestem wykończony psychicznie.

Ellis, nie ufaj tak badaniom co raczej doswiadczeniu.

Full np. wykonuje trening o objętości która mogłaby Cię zabić, jaką prezentuje formę widac na zdjeciach i zawodach.

Odpowiadając co do mojej sytuacji:
pisząc o swiadomości braku dalszych spektakularnych postępów miałem na myśli kilka apsektów niekoniecznie tych o których pisałeś.
Raczej wiem gdzie leżą przyczyny, nie jest niczym nowym fakt braku mozliwości zjedzenia odpowiedneij ilosci zarcia by spowodowac nadwyżkę kaloryczną.Wraz ze wzrostem masy proces ten w końcu ustaje - człowiek po prostu nie daje rady tyle zjesc i koniec, tu nie ma cudów, badań, mądrosci etc.jest znajomosć własnego organizmu i lata na siłowni.Proste.Swego czasu swoja dietę wzbogaciłem o 800 kalorii dodatkowo z gainera wysokiej klasy - przez 2 miesiace kuracji przytyłem 0 kilogramów.
Wcale mnie to nie zdziwiło.Organizm jest na tyle sprytny że czasem nie daje sie oszukac i kiedy nie potrzebuje energii to sie o nia nie upomina.A czasy jedzenia z zegarkiem w ręku jak baran przywiazany do miski mam juz za sobą -wydoroślałem i zmieniły sie priorytety i zapatrywanie na to czy to sztanga rządzi zyciem czy ja sztangą.Wybieram opcję drugą.

Obecnie ważę 94 kilorgami przy niskim bf i sporym juz poziomie siły/wytrenowania.
jestem w swojej optymalnej formie,następnie będzie spadek kontrolowany, potem wzlot i tak dalej.
Mój postęp będzie wynikał ze wzrostu siły jaki sobie zafunduję, bo to akurat jest możliwe prawie zawsze i w kazdym przypadku.
Czy sie to przełoży na wzrost masy mięśniowej to zupełnie inna sprawa.
Zdecydowanie powtótrzenie trwa krócej niz sekunda pozytywna i 2 sekundy negatyw.
wybieram techniki nieco odmienne i równie intensywne.
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Miętki czytając badania próbuję znależć zalecenia właściwe dla większej części populacji, wiadomo, że nie znajdę zaleceń idealnych dla wszystkich, sam akurat teraz próbuję ćwiczyć bardziej według starej szkoły

Istnieją pewne limity, zdaje sobie z tego sprawę, pewne osoby mając % tkanki tłuszczowej 7-8% nie ważne co robią(bez mocniejszych wspomagaczy) po prostu nie mogą zejść niżej. Zwiększanie masy, obciążenia jest łatwiejsze, ale nie dla wszystkich, tutaj też są limity, limity, które być może nawet można przełamać, ale kosztowałoby to zbyt wiele. Zgodzisz się chyba, że niektórzy nie są nawet blisko swojego limitu, nie są nawet w połowie drogi, mimo wszystko mają zerowe postępy z tego względu, że nie znają, nigdy nie znali roli jaką spełnia nadwyżka kaloryczna i progresja cieżaru
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leptigen i inne wynalazki

Następny temat

Rip król warszawskich dyskotek

WHEY premium