SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje debiuty kwiecień 2021

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
Cześć, nazywam się Adrian i wczoraj skończyłem 19 lat.Kulturytsyką zajmuje się od 1 listopada 2019 roku.Przed treningami na siłowni, grałem w piłkę nożna 8 lat.Byłem podstawowym zawodnikiem w zespole, który regularnie w juniorskim roczniku grał w lidze wojewódzkiej.Chęć pochwalenia się swoją sylwetka skłoniła mnie do napisani mojego pierwszego tematu na forum.Wcześniej byłem biernym użytkownikiem, czytałem tylko posty kiedy czegoś nie wiedziałem i chciałem zaczerpnąć wiedzy na dany temat.


Po pierwszym treningu w siłowni wiedziałem, że to to.Od razu mi się to spodobało i bardzo się wkreciłem w trening siłowy.Przed siłownią grałem 8 lat w piłkę w pierwszym składzie w zespole, który regularnie grał w wojewódzkiej lidze.Grając w piłkę zawsze chciałem być najlepszy na treningu, żeby udowodnić innym, że potrafię.Cała karierę grałem i trenowałem z osobami o 2/3 lata starszymi ale pod względem waleczności mogli się oni ode mnie uczyć.Na treningach nie było absolutnie widać różnicy wiekowej pomiędzy mną a nimi a wszystkie treningi sprawnościowe i motoryczne zawsze wykonywałem najlepiej.

Swoją waleczności i chęć bycia najlepszym od razu zaimplementowałem w trening siłowy.Jestem bardzo ambitna osoba, która nie potrafi przegrywać, więc na treningu nigdy nie odpuszczam i zawsze daje z siebie wszystko

W listopadzie ubiegłego roku po roku stażu podjąłem decyzje o starcie w kategorii męska sylwetka na zawodach NPC, które odbędą się w Warszawie.

W przygotowaniach do zawodów pomaga mi mój przyjaciel Marcin, który jest jednocześnie moim trenerem.Pomógł mi rozpisać plan i wprowadził w temat zawodów.Druga osoba, która mi pomaga jest moja koleżanka Paulina, która jest moja dietetyczką.Rozpisała mi dietę oraz robiła badania składu ciała.Dietę rozpisała mi na 4000kcal.


Do listopada trenowałem sam bez pomocy innych osób.Zaczynajac swoją przygodę z siłownia ważyłem 68kg.W lutym 2020 roku osiągnąłem wagę 81kg po 3 miesiącach solidnej pracy bez specjalnej diety.Jadłem zdrowo piłem dość sporo białka i efekty było widać dosłownie z dnia na dzień.Redukcje zaczynałem z waga 81 kg a skończyłem na 75 w niecałe 2 miesiące.W marcu postanowiłem się odwodnić i naładować węglami.Wiedzę na ten temat czerpałem tylko z internetu ale nawet fajnie mi to wyszło.Zdjęcia z tamtego okresu wrzucę na dole.

Obecnie trenuje system 3-1-3-1

Trenuje klasycznym splitem z priorytetem na klatkę, która jest moją najsłabsza partia i widocznie odstaje od innych.

Klatkę trenuje 2 razy w tygodniu, plecy również.Jeden dzień jest zarezerwowany dla ramion które są partia wiodącą.Nogi trenuje 2 razy w miesiącu ze względu na to że rosną mi one z treningu na trening i w mojej kategorii nie są one oceniane.

Za około 2 tygodnie wchodzę na redukcje i przygotowuje się do startów.Rzeczą nad która zacznę pracować to oczywiście pozowanie, które u mnie leży.

Do napisania tego tematu skłoniła mnie chęć pokazania swojej sylwetki i mojej ponad rocznej transformacji jak ja ten moment.W rok przytyłem prawie 18kg i lwia cześć z tej sumy to mięśnie.

Obecnie mój BF oscyluje w granicach 12% a waga waha się pomiędzy 85/86 kg.

W szczytowym momencie ważyłem 86,5kg przed świetami.Z racji tego, że rząd pozamykał siłownie w okresie świąt i sylwestra waga spadła do 84kg.Jak ja ten moment na wagę staram się nie patrzeć, tylko na lustro a w nim wyglądam na coraz większego, więc zbytnio się nie martwię tym co pokazuje mi waga.















Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106184
na tym zdjęciu napewno jest więcej 11 bf

jeśli chcesz wyjść żeby obyć się ze sceną i nabrać doświadczenie to startuj, a jeśli chcesz się nastawić na jakies wow to może być zderzenie ze ścianą. ale powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
1 zdjęcie-miesiąc na masie z planem treningowym i dieta 4000kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
1 zdjęcie-miesiąc na masie z planem treningowym i dieta 4000kcal
2 zdjęcie koniec masy 2020
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
3/4 zdjęcie koniec redukcji w marcu
aktualna forma
przepraszam za bałagan ze zdjęciami jestem nowy na forum jakis administrator mógłby to ogarnąć z gory dzięki










1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
Dzisiejsze makro
3900kcal
B:271g
T:90g
WW:500
Kreatyna 5g stała suplementacja
Nać 750mg stała suplementacja

Dzisiaj lekki pompujący trening

Spięcia łydek na maszynie
30x30kg
40x30kg
50x30kg
40x40kg
Wyciskanie skos ujemny tempo 3-1-1
Pusta sztanga 20 pow
15x60kgx3
Wyciskanie hantl na ławce poziomej
Tempo 3-1-1
10x27,5kgx3
Martwy robak z prostowaniem nóg
3x45sec
Uginanie nóg w zwisie na drążku
Tempo 2-1-5
10pow x3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
Dzisiejsze makro 3900kcal
B:215
T:170
WW:380

Dzisiaj Barki na każdy akton po 2 ćwiczenia.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 658 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 25582
Nie chce demotywować ale napisałeś że chcesz być najlepszy i takie tam nie sądzisz ze na debiut za szybko? Po redukcji będziesz jak kosciotrup chyba że zależy ci na tym żeby tylko sobie wyjść? Moim zdaniem jak ja osobiście miał bym wychodzić to z czymś zbudowanym z czym wiem że mogę powalczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174902
Dokładnie, b mało mięśni póki co.
Pytanie jw. Czy nastawiasz się na porażkę ? Jeśli twoja ambicją to przetrwa i chcesz tylko wystartować, żeby zobaczyć ile ci brakuje, jeśli to cię zmotywuje, to czemu nie.


Zmieniony przez - kwachor w dniu 2021-01-20 04:54:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
dołóż pare kilogramów i zadebiutuj za rok czy za dwa ;) nie jest to złośliwa opinia ale zdecydowanie za wcześnie na start
BB to maraton nie sprint i tutaj trzeba czasu sam wspomniałeś ze to Twoja ponad roczna przemiana i jak na ten czas jest dobrze ale nie na zawody, teraz to by wiekszosc chciało potrenowac rok czy dwa i wygrywac
no chyba ze faktycznie chcesz po to zeby tylko wyjśc, ale mysle ze lepiej rok czy dwa odciągnac ten start i liczyc sie w stawce



Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2021-01-20 07:48:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 138
Patrząc na wagę Adama Piwko czy Kacpra Bakiewicza podczas debiutów stwierdzam, że moja będzie bardzo podobna...Wiadomo narazie jest 12% BF i wyglądam jak kloc ale na redukcji mięśni nie planuje stracić tylko dołożyć i zredukować do 5%bf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
waga to żaden wyznacznik. kompletnie żaden.
napewno nie dołożysz masy mieśniowej jednoczesnie palac do 5% bf. Poza tym 5% to bardzo mało więc obawiam się że nawet sie na pierwszej redu do tego nie zblizysz no chyba że bedziesz sugerowal sie tymi pomiary z tanity które sa tak naprawde nic nie warte

no ale wszytsko jest po to zeby probowac wiec zycze powodzenia


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2021-01-20 08:12:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy da radę jeszcze startować

Następny temat

Szukam trenera

WHEY premium