SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michal29/Dziennik TS/W pogoni za siłą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Michał jakiego rozmiaru katany używasz i masz S/S czy A/S?

Moc jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Co to za oznaczenia s/s ,a/s?

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
a/s jest dla mostkujących a s/s dla niemostkujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49349
Wuchta wiesz 210 na silowni a 210 na zawodach to 2 rozne bajki. Narazie jesli chodzi o technike to jest slabo. (dzisiaj 210 nawet mi nie doszlo do klatki - inne ulozenie koszulki)No ale nie ukrywam ze licze na 230 kg minimum w marcu.
Sene uzywam 44 a/s co jest dla mnie troche uciazliwe bo ja mam lichy mostek i zawsze musze walczyc ze sztangą bo mi leci na brzuch. Rozmiarowo jest w miare ok, wchodzi lekko a to znaczy ze jest deczko za duza ale w 42 bym sie raczej nie wbil. Poza tym ta koszulke od poczatku mialem troche rozciagnieta bo kupilem uzywaną.
Owna A/S oznaczona jest koszulka do wyciskania mostkowego a S/S do plaskiego


Ręka spuchla, boli i mam ograniczone ruchy ale dziala jak nalezy. Juz nie wiem co z nią nie tak.

Zmieniony przez - Michal29 w dniu 2010-01-11 00:05:05

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Wez ja poddaj goroca/zimnej kapieli pare razy a najlepiej z 2 x dziennie + na koncu konkretnie ja ochladzaj.

Do tego altacet (mi pomagal nawet przy stanie zapalnym spowodowanym injekcjami) 3 x dziennie , sporo rozsmarowac w skore.

Na noc konska masc , naprawde konkretnie wysmarowana i powinnno Ci minac.

Imo masz caly czas tam jakis stan zapalny i kiedy on sie powoli zalecza ty mu dopyerdalasz.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49349
Trening 5 11.01.2010

Przysiady
20 x 20
60 x 5
80 x 5
110 x 5
140 x 5
170 x 5
200 x 5 2 serie
210 x 3 2 serie
kostium
220 x 3
220 x 4
220 x 1 dla zmierzenia glebokosci z zatrzymaniem na dole

Przysiady od stojakow
230 x 4 2 serie
240 x 1 2 serie

Martwy ciąg
60 x 4
100 x 4
140 x 4
180 x 4 2 serie

Wrazenia z treningu
Wczorajszy trening mnie zabil do tego stopnia ze jak wrocilem o 22 to poszedlem od razu spac. Ale dopiero dzisiaj rano myslalem ze umre I to nie chodzi o zakwasy tylko o samopoczucie. Czuje sie jakbym byl chory a przeciez nie jestem Trening byl dobry - ciezki W kostiumie nie moglem dosiąsc na glebokosc mimo ze kostium byl za luzny (sam sie ubralem bez workow) Siady od stojakow na 240 to byla katorga i nawet nie moglem sztangi oderwac. Czekam na nastepny trening
Owna masz racje, zabieram sie za leczenie tego bo jzu zaczyna sie robic nieciekawie. Narazie odpuszczam treningi w koszulce.

Zmieniony przez - Michal29 w dniu 2010-01-12 09:19:13

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
W samym kostiumie robisz bez taśm?

Co do koszuli to ja ostatnio robiłem w bardzo luźnej jak na mnie(42) S/S i mimo, że opuszczałem do klaty jakbym nie miał koszulki to power był naprawdę dobry. Zastanawiam się na kupnem katany na start tylko nie wiem czy wziąć S/S czy A/S. Biorąc pod uwagę, że w F6 w miarę dobrze mi się wyciska jednak zdarza się, że sztanga schodzi trochę na brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49349
Tak narazie wchodze w sam kostium dopiero potem dokladam tasmy.
Ja bym wziol na twoim miejscu 40 albo 42 tylko ze musial bys dlugo potrenowac zeby sie nauczyc dobrze wyciskac, wiem to po sobie(ja do tej pory slaby technicznie jestem ). Ty robisz dobry mostek wiec do plaskiego wyciskania wg mnie odpada.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
W tej 42 S/S używce od razu bez problemu wycisnąłem ale ona jest już teraz bardzo luźna a jak wagę zbiję na start to już w ogóle. Po za tym mam dwie F6tki 40. Jedna jest strasznie styrana kolegi z 75 i w niej mam podobną przebitkę(opuszczam dobrze minimum 125-130kg a 140 wycisnąłem na treningu ważąc 72) jak w tej katanie 42, za to w drugiej f6 nówce nie mogę dobrze 160kg opuścić nie mówiąc o wyciśnięciu. Teraz mam zamiar robić dociski w nówce i pewnie do startu się już mocno wyrobi, dlatego myślę o koszulce tylko na start i się nie mogę zdecydować

PS: IMHO robienie siadów w samym kostiumie to głupi pomysł. Kostium mocno narzuca swój ruch blokując biodra, przez to zazwyczaj kolana mocno w przód wypycha i partaczy technikę. No chyba, że jest super luźny ale i tak bym robił w nim chociaż z lekkim wiązaniem

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2010-01-12 22:00:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 49349
Taka koszulka tylko na start to wg mnie zly pomysl. Nie znam czlowieka ktory zalozy katane nowke i wycisnie od razu dobrze technicznie. Cięzko jest wyczuc calkiem nową i do tego inną (jesli bys katane kupil) koszulke. A to sedziowanie jakie ostatnio na zawodach widzialem tylko pogarsza sytuacje

Co do siadow trener narazie powiedzial zebym zrobil 2 treningi w samym kostiumie dla wyczucia ( to moj pierwszy kostium w zyciu i 2 trening) pozniej dojda bandaże.

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla... lenia, najlepiej długotrwały

Następny temat

13 lat a trening

WHEY premium