SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mawashi geri,Side kick,dollyo chagi czyli kopniecie po luku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 393
jak waszym zdaniem najlepiej i najskuteczniej je kopac wiem ze kazdy styl ma swoje sposoby ale mozna podebatowac ,duzy luk maly luk,poczatkowe wyprowadzenie nogi itd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
"1.Pokora rowna sie takze szacunek"
Co ma piernik do wiatraka...
"a mowie na swoj temat w przeciwienstwie do CIEBIE"
Co ja zrobiłem?
NIe mówisz na swój temat, tylko oceniasz cały kihon karate.
" tylko danych systemow ktore po prostu nie dzialaja jako skuteczna bron w twardej walce full contact bo innej dla mnie nie ma"
check Lyoto Machida.
"Techniki potrafie kontrolowac."
Aha.
"ile lat trzeba cwiczyc Aikido zeby je zastosowac w walce z mlodym bandziorkiem na ulicy"
Aikido to w ogóle jest inna bajka. Tu się liczy rozwój duchowy, była mowa o kihonie w karate.

Widze, że twoja wiedza opiera się jedynie na tym co widzisz. Tak, szybciej się nauczysz Muay Thai czy kickboxingu, wolniej karate. Za to potem jest na odwrót.
Tito Ortiz, czy chuck lidell za 5-6 lat nic już nie beda w stanie ciekawego pokazać bo ich organizmy przestaną wyrabiać, żeby z taką samą siłą i szybkością jeszcze uderzać w tarcze i worki jak kiedyś. Ćwiczenia z Karate to coś czego nigdy nie stracisz bo mimo wieku dalej można je spokojnie wykonywać.

Zmieniony przez - Dzejno w dniu 2010-08-06 01:24:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 393
sorry mialbyc roundhouse kick oczywiscie ,niedawno wstalem hehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Kopnięcie tajskie jest najsilniejsze.

Z tym, że istotne jest w jakiej formule walczysz. Bo w semi kopie się deczko inaczczej, bo silne kopnięcie nie jest potrzebne. Też inaczej jest w mma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
tzn czym różni się kopanie okrężnego kopnięcia z tajskiego od tego z mma ?

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
W taju kopiesz piszczelem. W karate stopą. <tzn. tak mnie uczono w shotokanie,. być może uogólniam.>

A kolejna róznica jest w stopie podporowej. W taju stoisz na palcach i kopiąc obracasz się. Tak, że pięta jest w stronę przeciwnika. W mma niekoniecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
Tajskim Bokserem nie jestem, ale wydaje mi się to normalnym złożeniem do okrężnego kopnięcia. W mma kopiąc bez włożenia biodra i skręcenia na stopie podporowej kopnie się całkowicie bez siły także jaki jest sens używania techniki, która nie wywrze żadnego wrażenia na oponencie w sporcie, który w każdej walce zmierza do skończenia walki przed czasem?

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Tajskim Bokserem nie jestem, ale wydaje mi się to normalnym złożeniem do okrężnego kopnięcia.

Teraz ćwiczę taja. A wcześniej dwa lat shotokan. I kopnięcie znacząco się różni.

Na karate uczono nie odrywać pięty, a stopę obkręcać co najwyżej o 45 stopni.

Tak więc ważne jest jak cię uczą na treningu. A nie, niestety, jak jest naturalne.


W mma kopiąc bez włożenia biodra i skręcenia na stopie podporowej kopnie się całkowicie bez siły także jaki jest sens używania techniki, która nie wywrze żadnego wrażenia na oponencie w sporcie, który w każdej walce zmierza do skończenia walki przed czasem?

Mma tylko liznąłem więc ekspertem nie jestem. Ale z pewnością nic nie pisałem na temat biodra, czy też jego nieużywania.

Choć zadał pytanie o mawashi, to łatwiej mi się posłużyć przykładem low kicków. Na tym filmiku trzeba się dobrze przypatrzeć jak kopie Rizzo <ten z gołymi kostkami>, bo nie za dobrze widać. Ale mimo, że nie ma pełnych obrotów na stopie, czy też maksymalnie włożonego biodra, to jednak efekt jest:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
W MMA kopie się tak jak się nauczyło na taju.
To nie jest zamknięty styl.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
U nas w Seido Sensei tłumaczy: "Pięta przed palce" tzn. najlepiej żeby pięta była zwrócona ku przeciwnikowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
zależy do czego najskuteczniej - do samoobrony to w kolano z przodu, z boku, piszczel ( z czuba ) i inne poniżej pasa ;)

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
@Kuro
Tak, tak, tak

A stopa zazwyczaj musi sie skrecic conajmniej o 90 stopni i dosc czesto przy wyoskich kopneciach podrywa sie do gory.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zdjecia zTurnieju Pytlasinskiego z 31.7. z Raciborza

Następny temat

Krav Maga, sam juz nie wiem.

WHEY premium