SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mawashi :/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorry jeśli źle to napisałem...mój problem leży w Mawashi..mam 8 kyu w Oyama i bardzo trudno mi jest kopnąć wyżej wspomniane Mawashi :/..rozciągnięty jestem dość dobrze..chciałem zapytać czy lepiej będzie trenować to kopnięcie na worku czy kopać w ,,powietrze" ?..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2020
hmm..to ja jeszcze dorzuce do opisu kopniecia,ze podporowa mocno wazna-zeby byl obrot na stopie no i przed wyprostem nogi cofnac kolanko w bioderku pozdro..

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
a dlugo cwiczysz ? ja bym radzil jednak w pwietrze bo na worku mozesz troche technike gubic

moze sprubuj jeszcze popracowac nad biodrami moze one cie trzymaja ?

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nad biodrami...czyli mam je jakoś rozciągać specjalnie czy coś ? (sorry za głupie pytania)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5047
Przy kopnięciu poza naciągiem postaraj się użyć biodra. Wysynąć je do przodu. Wtedy technika jest wyższa. Podobnie jak w Maykage ... możesz kopnąć do góry bez biodra.. ale lepiej bedzie wysunać biodro do przodu i noga pójdzie wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Podstawowy blad przy Mawashi to chec kopania "noga" ze tak sie wyraze. Musisz kopac wypychajac o gory biodro, a noga leci sama. Wiecej ci nie pomoge bo tu moja wiedza o kopaniu sie konczy

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Po prostu kop, kop i jeszcze raz kop. To jest jedne z trudniejszych do załapania kopnięć i na początku chyba nie ma takiego komu nie sprawiało problemów
Praktyka czyni mistrza
Poproś trenera by zobaczył jak kopiesz, coś poprawił... przez neta wiele Ci nie pomożemy w tej kwestii

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Jeżeli mogę zasugerować (może pomoże) - spróbuj kopnąć wyciągając wysoko kolano w przód, jak przy frontalnym, gdy kolano jest wysoko - przekręć się na stopie podporowej jednocześnie wyrzucając w kierunku kopnięcia biodro i dokładając "kopiący" ruch nogi. Przy dollyo chagi (zbliżone do mawashi) - pomaga, a nie sądzę (z autopsji), by te kopnięcia czymś się różniły.
Jeszcze jedno - na początku staraj się jak najmniej pochylać, oraz zgrać ww. ruchy, by stanowiły płynną całość. Dopiero potem dokładałbym siłę i popieranie ciosu ciężarem ciała.
Pzdr. PJ

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Peter, jeśli będzie kopał w ten sposób (to kolano do przodu) to myślę, że na Oyama byłby to błąd techniczny

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Dlatego zastrzegłem, że to skutkuje w miarę dobrze w TKD (przy ->dollyo - okrężne), tzn. wersja skrócona kopnięcia (jednej z wariantów) - początek - jak przy frontalnym aż kolano będize w miarę wysoko i potem skręt na stopie podporowej z dołożonym biodrem i wyprostem nogi, czyli właśniwym już kopnięciem. Musiałbym to pokazać.
Jedna z wersji "dłuższych" zakłada ciągnięcie kopiącej nogi po łuku, można stopę od samego początku ciągnąć po łuku w płaszczyźnie poziomej od pośladka - lecz jest to dłuższej trwające.

Zastrzegam - nie wiem jak się kopie w Oyama.

Chłopaki z KK, z którymi kiedys mieliśmy treningi w Łęcznej (była o nich mowa tu na forum, nie pamiętam topiku), kopali dosyć podobnie do ww. opisanego sposobu, choć teraz wydaje mi się, że wykonywali jakby większy łuk nogą kopiącą, i w efekcie kopnięcie było bardziej siłowe niz szybkie - czyli coś zblizonego do opisanej wwersji dłuższej. Choć takie samo kopnięcie w wykonaniu sensei Jacka Czernieca (Lubelski K K K) było bardzo szybkie i przy tym silne.
Wnioskując z podobieństwa między mawashi w senseja JC a okrężnym dollyo w TKD założyłem, że w Oyama będzie podobnie, widocznie się pomyliłem. Nie znaczy to, że chłopak nie może skorzystać z którejś z podpowiedzi (Ionasa, Hadoukena, czy przeze mnie).

Choć wiem, że najlepiej i najwięcej dałby trening - pokaz na żywo.
Dlatego to wszystko - to teoretyzowanie. Kopnięcie opisałem najlepiej jak umiem. Wskazałem na punkty najważniejsze wg mnie. I tyle. Powodzenia w próbowaniu - AaAkabal - jeżeli spróbowałeś zastosować coś, co zostało tu wspomniane - skrobnij.

Pozro
Peter Jose

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Poza tym - o kopnięciu Mawashi (szczególnie) było już tu trochę pisane. Czy o różnicach między kopnięciami w poszczególnych sztukach - to niewiem, ale chyba też.
Pzdr
Peter Jose

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5047
:) mawashi jak sama nazwa wskazuje .. jest to kopnięcie po łuku wiec w Kyoku ani Oyama raczej frontalnie nie mozna kopać :)..
Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłkaaaa

Następny temat

Rozciaganie sie !!

WHEY premium