SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy rzeźba, co teraz ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Witam,

Mam 17 lat, 193 cm wzrostu, ważę 88 kg, jestem endomorfikiem, nie stosuje żadnych supli. Cwiczenia na siłowni zacząłem w listopadzie 2012, więc trenuje już 7-8 miesięcy. Pierwsze 2-3 tygodnie to była obwodówka (czyli wszystkie partie na 1 treningu), potem już zaczałem normalnie robić w poniedziałek klatka i triceps, sroda plecy i biceps, w piątek barki, co robie do dzisiaj. Jak zacząłem trenować byłem lekko otłuszczony, taki tzw. serdel :D Teraz już widze efekty, wszystko powoli rośnie, jestem zadowolony z progresu. Sylwetka się poprawia itp.

Był taki moment (jeszcze jak bylo zimno), że ważyłem 95 kg. Teraz zaczęło się robić ciepło, więcej ruchu i ważę 88 kg. Nie wiem czy spadło mi z mięśni czy z tłuszczu (jakoś wyraźnie tego spadku wagi nie zauważyłem). Jedzenie jest takie jakie było wtedy, więc pewnie skutkiem tego spadku jest po prostu pogoda i więcej ruchu.

Przechodząc do meritum. Wiadomo, że jak jest gorąco to nie ma się tak dużo siły i energii jak na jesień czy zimę. Zastanawiam się jaki trening teraz stosować. Dalej robić w miare dużymi ciężarami (pierwsze 3 serie po 10 powtórzen, ostatnia seria na maxa dużym ciężarem 5-6 powtórzen) - czyli trening na mase, czy zacząć robić rzeźbe czyli o ile wiem to więcej powtórzen mniejszym ciężarem ??

Co radzicie mi w mojej sytuacji ?? Jeżeli czegoś nie podałem to proszę się upomnieć. Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5656
poczekaj tydzien i zobacz jak szybko będzie leciała waga w dół. Spowolnisz metabolizm , organizm przystosuje sie do tych 2500 i będzie ciężko go ponownie rozkręcic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zależy od ciebie, czy jesteś zadowolony z sylwetki, czy może cie zalewa i chcesz nieco zredukować. Bez zdięcia ciężko ocenić bo inaczej wygląda 88 kg u osoby wysportowanej a inaczej u mniej aktywnej.

Co do ćwiczeń na rzeźbę, jak dla mnie to mit. Główną rolę w redukcji obiera dieta, ilości i prędkości powtórzeń bym nie zmieniał, można się tylko kontuzji nabawić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Jestem bardzo aktywny, uprawiam sport prawie codziennie, ale niestety nie mam ładnej, wyrzeźbionej sylwetki. Jest troche zbędnego tłuszczu, zwłaszcza na biodrach, które mi ogromnie wystają. Chciałbym aby te mięśnie były naprawde widoczne bez napinania. Są w miare spore, ale też jest tłuscz który przysłania np. bicepsy i tricepsy.

Zmieniony przez - SergioMartinez w dniu 2013-06-21 18:30:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a wskaźnik bf? W sumie to i tak będzie zależeć od ciebie, jeżeli czujesz potrzebę schudnięcia to proszę ;) Ja jestem twojego wzrostu przy ostatnim ważeniu miałem 86,6kg zrzuce jeszcze troche tak do 85 i ide w masę. Myślę, że nie masz się bardzo czym przejmować, spasiony nie jesteś, ale tak jak mówiłem od ciebie zależy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Ja tak trochę z innej beczki. Nie robisz nóg? W pt same barki? Niezbyt rozsądnie, musisz rozwijać całe ciało A co do Twojego pytania, według mnie, możesz pociągnąć tą rzeźbę 2 miesiące, a potem wrócić do masówki. Nie chce powtarzać tego, co pewnie wiesz, ale muszem: odpowiednio dobrane makroelementy są kluczem do sukcesu Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Ja jestem tak krytyczny wobec siebie, że raczej nigsy nie bedzie mi się podobała moja sylwetka. Może i góra nie jest zła, ale mam ogromne, wystające biodra, dzięki czemu mam 95 cm w biodrach, a troszke wyżej jak już tych bioder nie ma to mam 85cm.

A co do wypowiedzi Czajkova:
Może to i błąd, że nie robie nóg, ale uważam, że i tak mam tak duże (objętościowo o ile tak można to określić) nogi, że myslalem ze nie potrzeba. Poza tym często gram w piłkę nożną, dzięki czemu mi się wzmacniają (wiem, że to nie to samo co siłownia).

W piątek do barków czasami dodaje sobie jakiąś ulbioną partie (zależnie od chęci klatka, biceps czy np. triceps)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Mam to samo, też jestem bardzo krytyczny w stosunku do swojej budowy :D ale wracając do nóg, uruchom je od czasu do czasu, bo na prawdę warto ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pewnie jesteś endomorfikiem stąd te biodra ;) Nogi rób rób... bo to później wszystko wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Ok, wróce do robienia nóg.

To jak ? Przez te 2 miesiące wakacji robic sobie rzeźbe, czyli takimi ciężarami, żeby robić 12-15 powtórzeń, a potem powrócić do masy czy nadal robić masę ?? Rozumiem, że rzeźba jak sama nazwa wskazuje wyrzeźbi mi te mięśnie, które mam i będą bardziej widoczne, kształtniejsze i jędrniejsze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Daj niski zakres powtórzeń, 6-10 max 12, wszystko zależy od diety, możesz jechać z ujemnym bilansem te 2 miesiące, trochę fatu spalisz i mięśnie będą bardziej widoczne, ale w tak krótkim czasie na cuda nie licz


Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2013-06-22 09:02:09

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
Oczywiście nie licze na żadne cuda, bo wiem, że nigdy nie będe wyglądał jak mega wysportowany, wyrzeźbiony koleś. Pracuje nad sobą na siłowni, ale nie mam żadnej określonej diety. Oczywiście staram się ograniczać jakieś fastfoody czy napoje słodkie gazowane, ale diety nie mam żadnej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własny trening

Następny temat

Kreatnyna i bcaa

WHEY premium