SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja - sylwetka typu skinny fat

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 116
Cześć, posiadam sylwetkę skinny fat. Od kilku lat ćwiczę na siłowni pod okiem trenera ale niestety praktycznie brak jest efektów. Chcę wziąć sprawy w swoje ręce i sama jakoś zadziałać. Ważę 52kg przy 163 cm wzrostu. Nie zależy mi na figurze typu bikini fitness a na kobiecej sylwetce z ładnie wyrzeźbionym brzuchem, ramionami i pupą. Idealną sylwetką jest dla mnie ta Ani Lewandowskiej ale zależałoby mi na większej pupie (wiem, że nie można się porównywać ale chciałam zobrazować na jakiej sylwetce by mi docelowo zależało).

Mam zamiar połączyć treningi siłowe z treningami cardio (np. z aplikacji Lewandowskiej). Do tego zamierzam zamówić dietę pudełkową. Moje dzienne całkowite zapotrzebowanie wynosi około 1900 kcal. I teraz zastanawiam się czy iść w masę czy w redukcję tj. czy zamówić dietę 1750 kcal czy 2000 kcal. Co myślicie?

Moje wymiary:

Waga 52
Pas –68
Pępek –77
Biodra –90
Klatka piersiowa –81
Udo prawe –52
Udo lewe –52
Łydka – 34 cm
Biceps
lewy –26
Biceps prawy –26

Zamieszczam zdjęcia mojej obecnej sylwetki.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21523 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870338
Nie masz wysokiego poziomu tłuszczu, moim zdaniem spokojnie możesz się skupić na budowaniu masy mięśniowej i poprawię braków w sylwetce. Natomiast ja sceptycznie jestem nastawiony do tych pudełek. Nie dajesz rady sama gotować? Bo jeśli chcesz korzystać tylko z wygody, to radził bym jeszcze przemyśleć Z trenera też może nie rezygnuj, a zmień na takiego, który tylko pokieruje Twoja dieta i treningiem. Po tylu latach na pewno sama potrafisz ćwiczyć, być może potrzebujesz tylko kogoś, kto Ci mądrze wszystko ulozy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4358 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108235
Widze ze miotasz sie bardzo bo w ciagu kilku ostatnich miesiecy wrzucilas kilka postow mniej wiecej o tym samym, widac ze nie jestes zadowolona z obecnej sytuacji, z obecnej sylwetki, masz jakis ideal w glowie i chcesz tak a nie inaczej.

Ania Lewandowaska trenuje cale zycie, ma pod to zycie wlasciwie podporzadkowane, by wygladac. Musi tez wygladac bo ma taki biznes jaki ma. Nie porownuj sie do niej tym bardziej ze nie jestes chyba w stanie tyle czasu poswiecic na to wygladanie co ona. Ale moze mozesz ale np myslisz o diecie pudekowej co raczej nie jest najlepszym rozwiazaniem, a ty akurat - jak myslisz powaznie o dobrych efektach - powinnas diete mocno dopiac i pilnowac, makro, kcal, sama najlepiej to zrobisz, zadne pudelka, masz na to czas i mozliwosci?

Ania L. nie wyglada tak od swoich treningow przeciez, jej treningi sa nastawione na mainstreamowe potzreby, czyli by schudnac, tymi treningami raczej sylwetki nie zbudujesz, bo to glownie jakies rodzaje cardio czy tam wytrzymalosciowek.
Zeby sylwetka nabrala kszaltow potrzebujesz troche masy miesniowej, czyli pozadnego treningu silowego na zerowym a lepiej lekko dodatkim bilansie. Po jakims czasie jak zaplanujesz sobie redukcje to o wiele lepiej taka sylwetka befzie wygladac. Nie masz raczej typowej sylwetki typu skinny fat, widac ze troche tam tego miesnia siedzi, jestem w miare zbita, to dobrze nie skuoiaj sie tak na tej sylwetce tylko moze zmien cel na jakies fajne osiagi silowe, progres treningowy, dopnij diete, a wfekt orzyjdzie z czasem. Powoem ci ze ja dopiero po okolo 4 latach treningow zauwazylam realna zmiane sylwetki, treningow naprawde intensywnych z dopieciem wszystkiego. To jest proces ktory trwa dlugo. Czym ambitniejszy cel tym wiecej musisz w to wlozyc, i czasu, i zaangazowania.

I lepiej znajdz trenera ktory tym pokieruje jak ci zalezy az tak na efekcie, wg mnie lepiej na tym wyjdziesz niz na tym kopiuj wklej od Lewandowskiej. Juz kiedys pytalas o tego trenera, chyba nawet ktos cos ci radzil, kogos z forum nawet, kto ma doswiedczenie i zna sie na takim prowadzeniu pod sylwetke.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-10-08 17:34:58
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4358 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108235
I powoem ci jeszcze jedna rzecz - ogladasz pewnie duzo tych sylwetek na insta, zachwycasz sie, ale jakbys zalozyla inne majtki, stringi normalnej wysokosci, czyli do talii, a nie do polowy poslada, ktore sa niekorzystne, lekko te pupe wypiela i odpowoednio stanela to mialabys moja droga prawie te swoja sylwetke konieca z zaznaczona pupa, jaka ci sie podoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 116
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak - miotam się strasznie, bo po wielu latach treningów, diety i dawania z siebie 100% bez większych efektów mnie na tyle zraziło, że nie chcę popełnić znów błędu, który będzie mnie kosztować kolejne lata. Dlatego się miotam i staram się jakoś tak podejść do problemu, aby iść w dobrym kierunku. Na forum nikt mi niestety nie polecił trenera.

W zakresie diety - nie potrafię gotować różnorodnie, liczenie i ważenie każdego grama po tylu latach mnie już po prostu męczy. Widzę, że tracę motywację stąd pomysł na dietę pudełkową.

Co do zdjęć - tak zdaję sobie z tego sprawę, że wystarczy dobrze się ustawić, założyć odpowiednią bieliznę i efekt może być podobny. Mimo to chciałabym iść w kierunku tej swojej wymarzonej sylwetki - aby mieć taką realnie.



Zmieniony przez - agusia2721 w dniu 2022-10-08 19:14:57

Zmieniony przez - agusia2721 w dniu 2022-10-08 19:16:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4358 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108235
Nie musisz wazyc kazdego grama przeciez, ale jak mowilam - pewne ambitne cele wymagaja duzego nakladu pracy i np kontroli jedzenia orzez dlugi czas, z tego trzeba zrobic sposob odzywiania, a nie czasowa diete. No zalezy. Niektorym przychodzi cos latwiej i wyhladaja bez trzymania diety non stop, a niektorzy musza wiecej w to wlozyc energii.

Pokaz jakas fotke, sylwetke jaka chcialabys miec i uwazasz ze z twoja konstrukcja ciala, szkieletem jest to mozliwe, do tego dazysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3361 Napisanych postów 4358 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108235
agusia2721
Co do zdjęć - tak zdaję sobie z tego sprawę, że wystarczy dobrze się ustawić, założyć odpowiednią bieliznę i efekt może być podobny. Mimo to chciałabym iść w kierunku tej swojej wymarzonej sylwetki - aby mieć taką realnie.

Tak, wiadomo, mnie bardziej chodzi o to co widzisz na zdjeciach, jak wygladaja inne dziewczyny. Te co ci sie tak podobaja gdyby ubraly sie i stanely tak jak ty moglyby wygladac tak samo albo gorzej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana FBW na Push pull 4x na tydzien

Następny temat

Muscle Up problem

WHEY premium