SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mario, czyli KIJ W OKO TYM, KTÓRZY WE MNIE NIE WIERZYLI!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Antos098 z działu Dzienniki treningowe dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
Witam wszystkich, którzy przeglądają właśnie ten temat. Założyłem go z prostego powodu - chęć zmotywowania się, odnotowywania moich ''sukcesów'' (postępów w rozwoju sylwetki). Mam aktualnie 19 lat i moją pasją jest kulturystyka.
Przygodę z siłownią zacząłem już w wieku 15 roku życia, lecz po krótkim czasie przerwałem treningi i na nowo wznowiłem je po dwóch latach, czyli w wieku 17 lat. Na początku zacząłem iść w złą stronę. Celem moim było robienie tzw. ''masy''. Wszystko było by pięknie, gdyby nie fakt, iż ta masa w większości składała się z tkanki tłuszczowej. Liczyły się kilogramy a nie wygląd. Tak oto doszedłem z 73 kg chłopa, do 116 kg otyłego grubasa (zdjęcia poniżej). Po badaniu lekarskim, gdzie dowiedziałem się, że moje ciśnienie wynosi 173/140 powiedziałem sobie, że koniec tej zabawy. Przejrzałem wtedy na oczy. To był obrót sprawy o 360 stopni. Zacząłem inwestować w gazetki (MD itp.), oraz czytać lekturę znajdującą się w internecie, filmiki itp. Próbowałem skontaktować się z niektórymi kulturystami i zaczerpnąć porady (darmowej), nie wyrazili zbytnio wielkiej ochoty - nie mam im tego za złe. Po jakimś czasie ułożyłem sobie prowizoryczną dietę z ujemnym bilansem kcal. I zaczęło się. Aeroby. Pierw wchodziłem po schodach 40 minut, gdy to mi znudziło się, to zacząłem jeździć rowerkiem, a teraz dotychczas biegam.
Było wiele osób twierdzących, że nie dam rady i zrezygnuję po tygodniu. Mylili się, wciąż biegam i redukuje. Być może już za dużo, lecz dla mnie to wciąż mało. Wpadłem w nieco mały trans. Nie potrafię nie liczyć kcal i wartości odżywczych.
Biegam dwa razy dziennie:
-dni treningowe: rano na czczo przed wstaniem i po treningu 20 minut,
-dni nietreningowe: rano na czczo i wieczorem 3 h po posiłku.

Zapomniałem dodać. Redukcja została zaczęta dnia 01.03.2012 roku - dotychczas. Możecie mi wierzyć, albo nie. Taka jest prawda.

Wymiary przed i po diecie:
Waga (kg): 116 -> 79
Biceps (cm): 48,5 -> 42
Talia (cm): 108 -> 80 (troszkę mniej)
Udo (cm): 73 -> 60 (w przybliżeniu)
Łydka (cm): 46 -> 42
Klatka (cm): 120 -> około 105-107

Zdjęcia przed redukcją:



(więcej na czasie)

Zdjęcia po redukcji/w trakcie:






Trening mam rozpisany 4 dniowy. Nie wiem czy jest sens pisać kiedy co robię, bo to zależnie od dnia, samopoczucia i chęci robienia jakiegoś ćwiczenia wykonuje je.
Dieta składa się z 6 posiłków.

700 g mięsa, tuńczyk, twaróg, ryż biały i brązowy (zależnie od pory dnia i wysiłku), płatki owsiane, jogurt naturalny, rodzynki, warzywa i owoce.

Pozdrawiam i możecie jechać.



Zmieniony przez - Mario857 w dniu 2012-09-10 22:29:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Starczy tej redukcji. :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
według mnie to dopiero połowa hehe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Teraz to już zaczniesz redukować, ale mięso. ;D
Ale rób jak uważasz. Powodzenia, sylwetka świetna.
Ale mógłbyś dać zdjęcia w lepszej jakości.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
jak redukować mięso. Co Ty gadasz. Jest białko, węgle są, tłuszczy minimalnie, to dlaczego miałbym palić mięso? Przecież tłuszczyku uwierz mi, ale jest jeszcze. Oj uwierz. Wszystko będzie z głową robione to nie przypalę tak tego mięsa. Jak się dobrze zadba to nic się nie spali.


Zmieniony przez - Mario857 w dniu 2012-09-10 22:43:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
świetne samopoczucie po bieganiu rano na czczo heheh. teraz czas na naukę! oczywiście tam posiłki odmierzone i będą zjedzone z wielkim smakiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sylwetka świetna, powodzenia będę zaglądał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Powodzenia, ile bym dał żeby w Twoim wieku mieć taką gire :D Bedę wpadał! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
twierdzą na ogól, że do nóg mam predyspozycje. Jak to każdy do czegoś, jeden do klatki, jeden do barków, ja podobno mam do czwórek - to jest opinia osób z siłowni. Dzisiaj przerwa od treningu, jedynie wieczorem 3h po posiłku bieganie. Właśnie wróciłem ze szkoły i już mam kolejny posiłek za sobą.

Takie małe pytanko. Czy aby prążki pojawiły się na nogach to tylko po odwodnieniu czy jest możliwość się tak mocno odtłuścić?

Zmieniony przez - Mario857 w dniu 2012-09-11 15:43:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2819 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45257
Też mam predyspozycje do nóg ;d niestety tylko do nóg ;) Chyba się do Ciebie zgłoszę po porady jak będe zaczynał robić wycinke za jakies 3 miechy bo efekty masz piorunujące :D Taki spadek wagi przy zachowaniu takiej ilosci miecha - szacunek :) Bede obczajał jak tam Ci idzie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31589
według mnie to i tak sporo mięśnia popaliłem, bo na początku to eksperymentowałem co działa na mój organizm najlepiej. Podkręcałem, dokładałem węgle i tak w kółko, obserwowałem co się dzieje.

btw.
dlaczego mój temat jest w dzienniki treningowe dla początkujących?

Zmieniony przez - Mario857 w dniu 2012-09-11 15:47:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 5x5 Traktora

Następny temat

Kłopoty z klatka - zdjęcia

WHEY premium