Wielu ludzi myśli, że po 40 roku życia nie ma już szansy na to, aby zrobić świetną formę. Jednak sporo znanych sportowców fitness, a także tych mniej znanych pasjonatów dowodzi, że można! Wcale nie musisz być młody, aby być super sprawnym. Będzie trochę trudniej, ale dla chcącego nic trudnego. Przedstawiamy 10 popularnych "dziadków", którzy udowadniają, że można wyglądać świetnie nawet po 40.

 

1. Tim McGraw (51)

Po tym jak zaniedbał zdrowie, piosenkarz postanowił w końcu zmienić styl życia po 40 roku życia. Zaczynał od biegania, a teraz ćwiczy na siłowni i trenuje MMA. Trzyma również czystą dietę.

 

 

2. Will Smith (50)

Znany aktor może pochwalić się świetną, wysportowaną sylwetką.Trenuje sześć dni w tygodniu, głównie na wolnych ciężarach, ale lubi też biegać i boksować.

 

3. Mark Wahlberg (47)

Mark Wahlberg ma jedną z najlepszych sylwetek w świecie aktorstwa. Jego fani wiedzą, że poświęca dużo czasu na intensywne treningi. Mark musiał zbudować 20 kg mięśni do filmu "Pain&Gain" i aby to zrobić, jadł 10 posiłków dziennie i podnosił ciężary 5 razy w tygodniu.

 

4. Dwayne "The Rock" Johnson (46)

Najwyżej opłacany aktor na świecie, według Forbesa, który zarobił 119 milionów dolarów w ostatnim roku. Znany jest również ze swojej umięśnionej budowy ciała i wyczerpujących treningów. Kiedyś grał w piłkę na University of Miami, potem zajął się wrestlingiem WWE. Jego sportowe zdolności z pewnością przyczyniły się jego sukcesu.

 

5. Jason Statham (51)

Aktor Jason Statham był kiedyś zawodowym nurkiem. Uwielbia treningi bokserskie i twierdzi, że potrzebuje ciągłej różnorodności, by treningi nie były nudne. Spożywa tzw. czyste posiłki, ale pozwala sobie od czasu do czasu na coś słodkiego.

 

6. Sylvester Stallone (72)

Tego pana nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Stallone zachował swoją wspaniałą sylwetkę, mimo upływu lat. Nie odpuszcza treningów i trzyma dietę. Podczas przygotowań do roli w serii filmów Rocky, Stallone ćwiczył sześć dni w tygodniu, dwa razy dziennie.

 

 

7. Arnold Schwarzenegger (71)

Arnold udowadnia, że wszystko jest możliwe, o ile jesteś gotów na to pracować. Zdobył tytuł Mr. Olympia 7 razy, jest aktorem i był gubernatorem Kalifornii. Pomimo pewnych problemów zdrowotnych, wiek Arnolda nie stoi na przeszkodzie w budowaniu sprawnego ciała.

 

8. Terry Crews (50)

Bohater filmów akcji, gwiazda sitcomu, gospodarz programu rozrywkowego, były gracz NFL i bestsellerowy autor, tak opisują człowieka, którym jest Terry Crews. Jest również znany ze swojej niesamowitej budowy ciała.

 

9. Dolph Lundgren (60)

Szwed pozostaje w formie mimo wieku, pokazując fanom, że napięty grafik nie jest dla niego usprawiedliwieniem, by nie utrzymywać już dociętego ciała po 60. roku życia.

 

10. Hugh Jackman (49)

Hugh Jackman ostro trenował podczas gdy większość mężczyzn w jego wieku wolała bierny odpoczynek. Wszyscy na pewno pamiętają go jako "Logana".