SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1680
Zapoznałem się z tym artykułem. A możecie polecić jakieś artykuły ew. książki które przydadzą się w ułożeniu takiej diety ? jestem laikiem w tym i ten 1 dzień co wysłałem z żywienia to po prostu takie jedzenie na spontatnie tego co mamy w marketach. Chce zmodyfikować swoją dietę tak aby była dobra pode mnie. A co to są wymagania ustrojowe ? Niektórzy mówią kaloria to kaloria, naoglądałem się filmów na necie BigMajka i wielu innych i żyłem w przeświadczeniu że biało to białko nie ważne skąd pozyskane, sądziłem że liczy się tylko makro w diecie i wystarczy jeść tak aby je zbilansować. Nie jestem dietetykiem, nie znam się, zapytałem na forum. Liczę na konstruktywne odpowiedzi a nie same szydercze posty. To byl 1 z pierwszych dni w których postanowiłem za wszelką cenę wyrównać makroskładniki. Pozdrawiam.
Jak sam nie podołam jestem skłonny wykupić jakąś dietę od kogoś kto się na tym zna ale na razie chcę spróbować sam zasięgnać informacji i ułożyć sobie taką dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Skoro się zapoznałeś, to ułóż rozpiskę według zaleceń w artykule a nie na spontanie. Jeżeli nie wiesz jakie źródła składników odżywczych powinny znaleźć się w artykule, to zapraszam tutaj:

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale w czym problem? Na co dzień jesz twaróg z serkiem wiejskim? Wątpię. Jeden posiłek - jajka - z chlebem lub płatkami - jako omlet słodki czy wytrawny. Dwa razy obiad - czyli ryż/kasza/ziemniaki plus mięso/ryba z dodatkiem warzyw i jeśli mięso chude - tłuszczy. Do posiłku jako deser możesz dorzucić owoc - nie tylko banany. Czwarty posiłek - może być ten nabiał, ale litości, nie jesteśmy cielętami, żeby odżywiać się wyłącznie mlekiem

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1680
Zabrałem się za czytanie tych artykułów po czym spróbuje stworzyć tak dzień diety z tymi informacjami. Druga sprawa nie jem na co dzień twarogu z serkiem ale to nie chodzi o to żebym jadł to co zawsze ponieważ do tej pory jadłem same fast foody wszysto z pizzerii albo mikrofali. A trzecia sprawa makro może takie zostać bo tak patrzę mam bardzo mało tłuszcz zjem powiedzmy 4 jajka na śniadanie i później muszę cały dzień ograniczać się do nisko tłuszczowych posiłków ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przecież 4 jaja nie dostarczają dużej ilości tłuszczy.
Lipidy powinny stanowić ok. 25-30% kaloryczności Twojej diety.

Popraw swoją rozpiskę i wrzuć przykładową do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1680
Jeszcze pytanie czym mogę zastąpić masło na bułki ? i czy mogę jeść normalnie biorąc bułki graham do pracy czy zastąpić je czymś innym jak tak to czym ? W pracy niestety niczego na ciepło nie mogę zjeść. Najlepiej mi odpowiadają bułki graham. Artykuły przeczytane jeszcze parę informacji i spróbuje ułożyć coś z tego co lubię i jem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bułki to źródło węglowodanów, masło to źródło lipidów - w jaki sposób chcesz zastąpić dany produkt?

Do pracy możesz zrobić sobie kanapki z dobrego jakościowego pieczywa, do tego dodać warzywa i np: pieczoną pierś z kurczaka i na deser owoc ( to tylko sugestia ) istnieje wiele kombinacji posiłków które można ze sobą zabrać. Wszystko jest zależne od Twojego całokształtu diety który jest do poprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W pracy nie musisz jeść na ciepło. Każdy posiłek można zjeść na zimno. Codzienne jedzenie pieczywa w pracy prędzej czy później spowoduje, że zrazisz się do tego. Dlaczego chcesz eliminować masło, które jest dobrym źródłem tłuszczów?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1680
Trochę to to trwało ale udało mi się stworzyć taki dzień diety.
Wiem że muszę zmienić tą margarynę na masło ale to wykorzystam tą do końca i zmienie ten produkt. Reszta jest w porządku ? to jest tylko 1 dzień inne dni będą inne ale wg wskazówek staram się urozmaicać potrawy warzywami oraz pozyskiwać tłuszcz nie tylko z białek . Nadal na takiej diecie czuje się objedzony cale dnie jedząc te wszystkie potrawy. Poranny posiłek jest w postaci szejka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Nie bardzo rozumiem stwierdzenia o pozyskiwaniu tluszczu z bialek...Nobel sie szykuje z biochemi dla Polski jak nic ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca zmianowa - rozkład posiłków

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - spalacze

WHEY premium