SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki - dziecko 13 lat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 324
Wiek: 13
Płeć: Kobieta
Waga: 56kg
Wzrost: 163cm
Witam, bowiem zastanawiam się czy nie zmienić makroskładników w mojej diecie. Otóż tak, by to wyglądało: 1700kcal, 118g białka 79g tłuszczy i 128g węgli. Opłaca się na taką diete przejść od następnego tygodnia? Po weglowodanach mam oponke na brzuchu mimo, że liczę kcal i jem dobrze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237849
To makro co podalas jest jak najbardziej ok jak dla mnie. U Was kobiet nawet jest wskazane zeby tych tluszczy było lekko wiecej a na bank lekko ponad 1g na kilogram masy ciala bym nie schodził w późniejszym etapie jezeli to redukcja.
Oponka na brzuchu od wegli to pewnie kwestia zaciagania wody przez organizm, może tez slabsza wrażliwość insulinowa ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2496 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106198
No to może to jest kwestia źródła węglowodanów a nie ich ilości patrząc że mało ich masz. Dlaczego chcesz dopiero zacząć od poniedziałku a nie odrazu przecież niema co przekładać bo zaraz stweirdzosz że może od 10 ,potem od początku miesiąca itp itd. A jeśli naprawdę źle reagujesz na te węglowodany to daj więcej tłuszczu a mniej węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607896
A ja napisze inaczej niż wyżej. W wieku 13 lat kiedy organizm jeszcze rośnie i się rozwija uważałabym bardzo z dietą, liczeniem kcal i makro. Szczególnie że układ hormonalny potrzebuje odpowiedniej ilości tłuszczu a cały organizm potrzebuje odpowiedniej jakości i ilości składników do prawidłowego rozwoju. Przede wszystkim należy się skupić na zdrowym odżywianiu, odpowiedniej jakości białka, tłuszczu i węglowodanów, eliminacji słodyczy, niezdrowych tłuszczów i produktów mocno przetworzonych. W tym wieku lepiej więcej się ruszać i dołożyć aktywność niż kombinować z dietą bo można sobie zrobić krzywdę i probelmy na całe życie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3385 Napisanych postów 4394 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108628
Viki, wydaje mi sie ze tu jest blad z tym wiekiem, bo raczej stylistyka zdan nie pasuje do 13-latki, tylko jednak kogos starszego :) Ja stawiam ze tu jest 23 lata pewnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Podział makroskładników jak najbardziej okej. Myślę, że ta oponka po węglowodanach może jest po prostu wzdęciem? Jeśli tak to spróbuj na jakiś czas przejść na jak najbardziej lekkostrawne źrodła takie które nie bedą miały większych ilosci błonnika, odrzucił bym też pszenice(bo nie którzy źle na nią reagują) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607896
madzia_666
Viki, wydaje mi sie ze tu jest blad z tym wiekiem, bo raczej stylistyka zdan nie pasuje do 13-latki, tylko jednak kogos starszego :) Ja stawiam ze tu jest 23 lata pewnie :)


Madzia różnie bywa, mnie już nic nie zdziwi. Widziałam już porady ekspertów dietetyków dla nastolatek 12-14 lat typu "jedz 1200 kcal i ćwicz 5x w tygodniu". Dlatego ostrożna jest w kwestii porad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Raczej nie ma błędu w innych swoich tematach też pisze że ma 13 lat.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3385 Napisanych postów 4394 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108628
Jezu, 13 lat i takie problemy…
Ludzie, jakie liczenie makro w tym wieku… popieram Viki, fajna aktuwnosc, jakis sport, zajawka, zdrowe nawyki zywieniowe, dieta odzywcza, nieprzetworzona, zero smieci, i starczy przeciez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607896
Madzia to jest taki wiek kiedy sylwetka zaczyna nabierać kobiecych kształtów, a dziewczyny zapatrzone w wychudzone modelki mają problem z samoakceptacją. Z tego później potrafią się rozwijać różne zaburzenia odżywiania. Dlatego nie polecam żadnego liczenia kcal ani makro, a jedynie zdrową, dobrą jakościowo dietę.
Ograniczenie składników odżywczych może mieć negatywny wpływ na cały rozwój, w tym na układ hormonalny który u kobiet jest bardzo wrażliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76098 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755170
Jesteś jeszcze dzieckiem i zdecydowanie tego typu sprawy, jak dobór ilości składników odżywczych w diecie nie powinny zaprzątać Tobie głowy. Twoja psychika nie jest jeszcze na tyle rozwinięta i nie potrafisz w tym wieku podejmować racjonalnych decyzji. Jest wielce prawdopodobne, że skończyć może się to zaburzeniami odżywiania. Sugeruję wraz z rodzicami konsultować tego typu decyzje z dietetykiem lub trenerem personalnym. Twoja gospodarka hormonalna dopiero się rozwija i ciało będzie się zmieniało.
3

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

Następny temat

Odżywka białkowa - konsystencja

WHEY premium