SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makro, spalacz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8810

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

M

Waga

86

Wzrost

193

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

~20

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła od 8-15, siłowy ok. 16, wstaje o 6:00 a ide spać ok. 23-24

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłowy 3x w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

od czerwca 2014 do kwietnia 2015 masa, 70kg->88kg. zaczynałem ze skinny fatem + na masie troche sie jeszcze podlałem

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

chondromalacja rzepek => na nogi z cwiczen na wolnych ciezarach wykonuje tylko przysiady

Stosowana lub planowana suplementacja

cm3 trec, wpc sfd, bcaa sfd, carbo sfd, machine man burner, vaso fusion, witaminy + omega3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
weź sobie BCAA, 30 min to nie jest długo

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
moja najgorsza partia jest klatka, czy moge na redukcji stosować się do planu podanegow tym temacie https://www.sfd.pl/Specjalizacja_KLATKA_........by_Christian_Thibaudeau.-t527820.html z opcja ze (3x klata + 1 reszta)/tydzien czy to zbyt zaawansowany trening jak dla osoby cwiczacej systematycznie od około roku?

PS: Moze to, że mam słabą klate jest uwarunkowane złą techniką bo np. bardzo często podczas wyciskania na płaskiej czuje zmęczenie bicepsa, mimo że staram się robić technicznie i kolega, który jest też amatorem mowi,że wydaje się ze wyciskam tak jak ukazane jest to na wielu filmach a mimo to jednak czuje duzo mocniej biceps niz klatke :|

Zmieniony przez - Anitisek w dniu 2015-04-25 11:03:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
się znaczy słabą to ze nie masz siły czy kształt klatki jest kiepski, jak nie masz siły to na redukcji jej nie zdobędziesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
siła jest tez kiepska ale nie ma tragedii, chodzi mi o objętość klatki i nabranie kształtów, które prawdopodobnie sie poprawią po redukcji ale jednak szału i tak pewnie nie bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
No to j/w na redukcji nie rozbudujesz jej.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
Myslalem nad rotacja węglami tj. 2dni wysokie węgle, 3 dni niskie węgle i 2 dni umiarkowana ilosc wegli. Moja standardowa ilość węgli to 202g i z tego w dni high carb(+15%)=>233węgle a w dni low carb 160g. Czy takie propocje mogą być? Jeszcze jedno, w dni high carb powinienem na treningu skupić się głównie na słabych partiach, aby je nieco poprawić, czy to na redukcji i tak nic nie zmieni?

Czy płatki jaglane nadadzą się jako źródło węgli/ zamiennik owsianki ?

Zmieniony przez - Anitisek w dniu 2015-04-26 20:19:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
+ mam tendencje do spania po głównym posiłku tj. około 1h, jaki miec do tego stosunek? lepiej unikać spania po wysoko-kalorycznym posiłku w dzień czy raczej nie ma to negatywnego skutku??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Nie ma negatywnego skutku, jeśli Ci chodzi o odkładanie tkanki tłuszczowej.

Zamiennikiem owsianych może być wszystko, jaglana, ryż, gryczana. Ja np po owsianych mam wzdęcia i jadam sobie różne kasze czy ryże.

Trudno ocenić jakie proporcję węgli dobrać, zależy od tego jak się czujesz na jakich ilościach, w nietreningowe można nawet do 100 zejść, a jak masz aeroby to większość okołotreningowo umieścić jeśli nie podjadasz supli z johimbiną.

Na treningu możesz pominąć mniejsze partie, biceps czy triceps a skupić się na większych, bo małe partie i tak będą mięśniami pomocniczymi czy to w treningu klatki czy pleców

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 118 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1737
nie bedzie zadnych "efektow ubocznych" jesli bede chodzil na silke 3x pod rzad w tygodniu bo czasami tylko w takie dni mi pasuje ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Musisz tylko dobrze rozplanować partię mięśniowe, bo np jednego dnia zrobisz barki i triceps a na następny wcisniesz klatkę i tu moze być zonk bo barki i triceps będą zmęczone, najlepszym wyjściem będzie chyba push pull nogi

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza Redukcja Sprawdzenie

Następny temat

Prośba o sprawdzenie diety

forma lato