SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Magic_32 - Przemiana 2012

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Nie istnieje coś takiego jak maksimum.

Ostatnio w biegu osiągnąłem ponad 32 km/h... Zobacz, ile jeszcze mogę dodać.

Zawsze da się poprawiać wynik.

Póki nie biegasz 16 km/h przez godzinę i nie masz szybkości maksymalnej koło 35 km/h - nie ma co się martwić. Do końca życiu możesz robić progres.

Co do reszty - nie da się łatwo obliczyć progu przemian beztlenowych - potrzebne jest badanie krwi, VO2max, przemian bio-chem. i wsparcie laboratorium.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-03-27 21:08:43

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
_Knife_
Nie istnieje coś takiego jak maksimum.



Odważne twierdzenie. Wybacz, że zapytam ironicznie ale czy Świat już wie o Twojej teorii?


_Knife_

Póki nie biegasz 16 km/h przez godzinę i nie masz szybkości maksymalnej koło 35 km/h - nie ma co się martwić. Do końca życiu możesz robić progres.



Chyba nie do konca jasno zadałem pytanie. Chodziło mi o to, co lepiej: biegać (od pocztaku) na maxa (z ryzykiem kontuzji, przeciążenia) czy stopniowo zwiekszac intensywnosc treningu (wykorzystując optymalnie mozliwosci organizmu i unikać adaptacji) a przez to uzyskac lepsze rezultaty długoterminowe...

Analogicznie do tego jak:
- stopniowe progress ciezaru
- okresowa zmiana treningu
- nie obcinanie WW do minimum na poczatku redukcji
itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie odpowiedziales sam na swoje pytania :) Jak mowia: pomalu, lyzeczka caly czas a nie chochlą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Chłopie, rozpędzasz się do 14 km/h - szybciej kobiety biegają i pytasz o maksa... Dodatkowo maszerujesz w odpoczynku, nie biegniesz. Masz jeszcze z kilka dobrych lat do robienia progresu kondycyjnego.

Nie ma czegoś takiego jak MAX. Zawsze można zwiększyć intensywność treningu (niekoniecznie prędkość biegu!). Świat o tym wie, patrz USAIN BOLT. Kiedyś myśleli, że granica w biegu na 100 m nie da się przesunąć.

PS. dzisiaj pobiłem DWIE życiówki - w MC i podrzucie...

magic32
Chyba nie do konca jasno zadałem pytanie. Chodziło mi o to, co lepiej: biegać (od pocztaku) na maxa (z ryzykiem kontuzji, przeciążenia) czy stopniowo zwiekszac intensywnosc treningu (wykorzystując optymalnie mozliwosci organizmu i unikać adaptacji) a przez to uzyskac lepsze rezultaty długoterminowe...


Wiele razy odpowiadałem na to pytanie. Jasne, że stopniowo.

magic32

Analogicznie do tego jak:
- stopniowe progress ciezaru
- okresowa zmiana treningu
- nie obcinanie WW do minimum na poczatku redukcji
itd...


Oczywiste ;)





Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-03-28 20:43:16

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
Dobra, dawno nie pisalem.... niestety deficyt czasu w ostatnich dniach marca dal mi sie we znaki....
Powoli wracam do pisania. Treningu nie zaniedbałem, jedzonko tez w normie.
Schemat zachowany

1. WPC+owies
2. Piers + ryz
3. Piers +ryz
4. Jajka (w roznej postaci) + NNKT
5. twarog + lniany

Treningi tradycyjnie - szybkie FBW + bieznia.

Ostatnio podczas przysiadów pobolewało mnie więzadło w kolanie... chyba musze przysiady na jakis czas odpuscic... albo zmniejszyc czestotliwosc.


Panowie (i Panie jesli czytaja), przychodzi powoli czas na zmianę treningu...
Nie mam zbyt duzego doswiadczenia jaką formę treningu teraz wybrac... pomozecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do bolu to moze trzeba zmniejszych obciazenie i przyjrzec sie technice na nowo lub ja zmienic.

Co do rodzaju treningu proponuje kontynuowanie FBW ale bardziej zroznicowanego: zmiana cwiczen i moze 2 plany A i B i operowanie dalej liczba serii i obciazen. Mozesz tez sprobowac dla calkowitej odmiany crossfit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak zrobiłeś zadowalające postępy to trzymałbym się tego samego -co najwyżej zakres powtórzeń nieznacznie zmienić i ćwiczenia

Gdyby stawy siadały zmniejszyłbym ciężary i zwiększył liczbę powtórzeń ,,ja tak zrobiłem ... problemy z kolanami i stawami się skończyły ,no raz pobolewały ,ale to przez chlańsko na imprezie -a alkohol jak wiadomo wysusza stawy ,wiec na pewno dlatego.

Nie wiem co na to inni ,ale kiedyś jechałem HST i fajne było... powoli z tygodnia na tydzień zwieksza sie ciezary i zmniejsza ilosc powtórzeń,dzieki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji.Pierwsze 2 tygodnie robisz na 15p ,drugie 2 tygodnie na 10p i dopiero nastepne 2 tygodnie na 5p,potem 2 tyg. negatywty ,ale tego bym nie polecał -można z reszta to wszystko zmodyfikować troszke pod siebie.

Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-04-03 14:56:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Co do kolana najpierw trzeba ustalić genezę (technika, przeciążenia itd.) i stan faktyczny (lekarz w razie potrzeby).

Jechałbym trening, dając odpocząć kolanu przez 8-10 dni - jak nie pomoże - lekarz - rezonans, względnie usg.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Ja przysiady z cięzarem zawsze poprzedzam dobrą rozgrzewką, robię przysiady bez obciażenia. I od samego początku nie zaczynałem od maksów tylko stopniowo dorzucałem kilogramy.Przy mniejszych cieżarach uczysz sie dobrej techniki co zaowocuje przy wiekszych ciężarach.

Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-04-04 11:32:10

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
arekmos81
Ja przysiady z cięzarem zawsze poprzedzam dobrą rozgrzewką, robię przysiady bez obciażenia.


Tak zgadza sie.
Przed przysiadami:
- rozgrzewka (10 minut rower)
- 40-50 przysiadow bez obciazenia
- 2 x 10 przysiadów ze sztangą
- potem dopiero wrzucam 2x20 i dalej

Tak jak napisaliscie technika + przeciazenie.
Odpoczne (zreszta mam teraz wyjazd).
A w technice kolana mi ida za bardzo do przodu. Ciezko mi to poprawic....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Loża Szyderców - spam post Senior SFD

Następny temat

Profilaktyka urazów barków - zachowaj zdrowie na długo.

WHEY premium