SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODA 15 10 5 : ALTERNATYWNE ZESTAWY FBW

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 306998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dacho
apokalipsa
Priorytety to możemy robić ale na splicie, nie na FBW bo to kiepski pomysł.. pozostaw to na taki właśnie rodzaj treningu.
.


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-01-22 19:36:48


a jak ktos nie robi splita lub po prostu go nie lubi ,to co ma zrobic z odstająca grupa miesniową jak priortetu nie wolno ???


Nikt do niczego nikogo niz zmusza, przeciz kazdy moze wybrac, oczywiscie jesli potrafi juz czy nareszcie uzywac rozumu albo nawet nie tylko rozumu lecz ma poprostu dobra wole sluchania dobrych rad, chocby i wszystkiego nie zrozumial...

Zreszta o czm tu rozprawiac to samo sie nasuwa nawet analizujac zdanie ktore wyszlo spod Twojego "piõra" a ktore tutaj zacytowalem- wystarczy pomyslec z odrobina logiki... ale coz, w kazdym razie czekamy na ta mistrzowska porade z Twojej strony...

A swoja droga jesli nadal bedziesz pisal w tym tonie to bez bana sie nie obejdzie
...
Napisał(a)
Usunięty przez nightingal za pkt 1 regulaminu
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 264
Witam. Panowie chcę zacząć trening fbw metodą 5-10-15. Trening 3 razy w tygodniu 1 trening 15 2 trening 10 i 3 trening 5powt Plan mam rozpisany na trening a i b. A pytanie pierwsze moje brzmi ile mam wykonywać serii na takie partie jak trice bice i barki czy tyle ile mam podane w rozpisce czyli dla 15 powt 3 serie dla 10 powt 4 serie i dla 5 powt 5 serii czy mniej serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
No jak chcesz ćwiczyć planem, który jest tu zaproponowany - to chyba odpowiedź jest jasna.

Jeśli natomiast czujesz się na siłach - fizycznie oraz pod względem doświadczenia - to nikt Ci nie zabroni modyfikować tego planu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 106
Witam, przepraszam jeżeli temat się powtórzył ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie ten plan nadaje się dla osób no powiedzmy średnio zaawansowanych? Moje wyniki siłowe : WL 120 kg, Siad 150 kg, Martwy 165 kg . Czy ten plan połączony z dietą na plus da mi jeszcze jakieś efekty masowe/ siłowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
raczej musisz wypróbować aby stwierdzić- powinien Ci coś na pewno dać, a wyjść może tylko w praktyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 347 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45565
Mam pytanie odnośnie treningu:

ZESTAW 1 NA W PELNI WYPOSARZONA SILOWNIE.


A:
-WYCISKANIE NA LAWCE SKOSNEJ
-PRZYSIADY
-UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM LACZONE Z WYCISKANIEM SZTANGIELEK STOJAC
-MLOTKI NAPRZEMIENNE
-PROSTOWANIE RAMION W DOL
-WIOSLOWANIE JEDNORACZ NA WYCIAGU DOLNYM
-UGINANIE NOG
-LYDKI A (wolny wybor)
-PRZEDRAMIONA A
-BRZUCH A

B:
-WYCISKANIE OD CZUBKA GLOWY SZEROKO, SIEDZAC
-PODCIAGANIE DO BRODY STOJAC (TYLKO DOLNA POLOWA RUCHU)SZEROKO
-MARTWY CIAG
-POMPKI NA PORECZACH Z CIEZAREM
-DRAZEK WASKIM PODCHWYTEM DO CZOLA Z CIEZAREM
-PROSTOWANIE NOG
-LYDKI B
-PRZEDRAMIONA B
-BRZUCH B


Trening podzielony na A i B i nie za bardzo rozumiem zapisu jak należy ćwiczyć.
Idąc tokiem:

PON 15 * A
SR 10 * B
PT 5 * A

PON 15 * B
SR 10 * A
PT 5 * B

Czy nie powinno być tak że w tygodniu danym robię:

PON 15 - Plan A
Sroda 15 - Plan B
Piatek 10 - Plan A

Pon 10 - Plan B
środa 5 - plan A
Piatek 5 - plan B?

I tak w kółko?

Pytanie odnośnie ciężaru: Rozumiem że CR jest takie samo niezależnie od dnia w ktorym wykonujemy dana ilość powtorzeń? Chodzi mi o to że jęzeli mój maks na klatke wynosi 100 kg to w dniu 15 powtorzeń lecę 15x50, 15x60 16x70 i tak dalej, to w dniu 5 powtorzeń też tak samo? 5x50, 5x60 5x70.... ?

Dzięki za odpowiedź!

Zmieniony przez - DDM w dniu 2015-03-05 13:35:51

Pomogłem? Daj soga, zmotywuje mnie to do dalszej pomocy w temacie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
CR to docelowy ciężar dla danego treningu. Wyciskasz 50 na 15, 70 na 10 i 100 na 5.
To w 1-szym mikrocyklu da 15 CR = 45, 10 = 65,5 = 95. I tak dokladasz w kółko aż upadniesz np po 5 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 347 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45565
Wydaję mi się, że nie tak zinterpretowałeś ten plan. Nie chodzi przypadkiem o to żeby w danym dniu robić po 15 powtorzeń danym ciężarem aż do CR?

Bo przedstawiłeś to tak jakby danego dnia należało stosować progresję ciężarową wraz z regresją powtórzeń a tu nie o to chodzi chyba :)

Pomogłem? Daj soga, zmotywuje mnie to do dalszej pomocy w temacie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
chyba Ci dobrze wyjaśnił bo CR nie może być taki sam dla różnej ilości powtórzeń- w sumie to bardzo proste i chyba wiele razy omawiane w tym temacie było... a i raczej z samego opisu autora to wynika... jeśli nie jesteś nadal pewien to spróbuj jeszcze poczytać tekst na wstępie, a i może troszkę w trakcie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Robimy Formę Na Lato (by Michail) - Pytanie!!!

Następny temat

Pomoc przy wyborze treningu przy SW

WHEY premium