SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MARTWY-czym zastapić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1580
Zdaje sobie sprawe że wielu z was mi powie ze martwy ciąg jest najlepszy na grzbiet,wiem i zdaje sobie z tego równieżsprawe moja prośba jest tylko taka bo mam problem z kregosłupem znaczy sie mam po martwym na drugi dzień zawsze ból w kregosłupie a wykonuje go staranie nawet juz w obecności kilku osób.Powiedziano mi ze to niejest ćwiczenie dlamnie bo mam zbyt duzy wzrost mianowicie powyzej 190cm.Jakie ćwiczene zastapiło by martwy przy moich obecnych wykonywanych cwiczeniach na plecy
1.wiosłowanie sztangą
2.przyciaganie na wyciągu
3.martwy ciąg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
jak pisali koledzy wyżej, problem w rozgrzewce, ale ja jeszcze na twoim miejscu, robił to z "pomocą", tj. tak jak napisał rush comes, tyle, że ktoś ci tą sztangę "daje" do rąk, a ty wykonujesz ćwiczenie, potem ją ktoś zabiera.

ew. warianty samego ćwiczenia:
a) wyżej
b) rdl (rumuński martwy ciąg)
c) mc ze sztangielkami

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
nie ma czegoś takiego, jak zbyt duży wzrost na jakieś ćwiczenie. na 99% wykonujesz go źle technicznie, zacznij od małych ciężarów, zobaczysz, że to coś da.

zamiast przyciągania na wyciągu daj podciąganie na drążku.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1243
Martwy ciąg faktycznie jest bardzo obciążający i kontuzjogenny. Jeśli nie jesteś dosyć zaawansowany nie powinieneś go wykonywać. A wogóle robisz jakąś rozgrzewkę? Dobrze jest naciągnąć mięśnie grzbietu i zrobić przynajmniej 2 serie z małymi ciężarami ale przy większej ilości powtórzeń. Choć tak jak poprzednik twierdze, iż to ćwiczenie wykonujesz niepoprawnie...

Mój trening na plecy wygląda tak:
- wiosłowanie sztangą podchwytem 12,10,8
- wiosłowanie hantelką 12,10,8
- szrugsy 12,10,8
- martwy ciąg 12,10,8

a jeśli masz możliwość to jeszcze:
- ściąganie drążka wyciągu do klatki w wąskim uchwycie 12,10,8

Przyznam, że efekty mnie bardzo zadawalają :)

masZIPomyśl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
przede wszystkim to podciąganie na drążku zamiast tego gównianego ściągania na maszynie
a co do ciągu. Tak jak skl15 napisał,jeśli nie jesteś trójboistą idącym na rekordy to wzrost nie powiniem Ci jakoś specjalnie przeszkadzać w robieniu ciągu.

Jeśli nie masz jakieś wady(co powinien stwierdzić lekarz) to bóle pojawiają się prawdopodobnie albo z powodu braku rozgrzewki albo złej techniki

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1580
Noznaczy sie to mozliwe z ta rozgrzewka ze jest zbyt słaba,chociaz staram sierobic ja porzadna.Aha a jesli jade narazie na mase to czy niebedzie to zle jak chocby narazie tak jak mówiliscie zmniejsze sobie cieżarek??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1243
Ile ważysz? jaki jest twój staż treningowy? No i wkońcu ile ładujesz na sztangę przy martwym ciągu? Aha i robisz 12,10,8 czy inaczej? Odpowiedz to postaram się wysnuć właściwy wniosek :)

masZIPomyśl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
rób skrócony ciąg, to znaczy bierz sztangę z ławki albo ze specjalnych podstawek jeśli masz na siłce, na mojej są chyba drewniane w takim kształcie że sztanga nie skula się w żadną stronę

zastąpić prostowaniem tułowia, ale pracuje mniej mięśni i masa będzie szła ubogo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1580
Znaczysie trenuje juz przeszło1.5 roku,waże 93 kg robie 12,10,8,8.A z ładowaniem na sztange to taka sprawa ze trenuje na nakładzie ,sztangach i całym innym sprzecie samo robnym takze niejestem ci w stanie dokładnie uscislic ile ładuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
mozesz zrobic 2 serie rozrzewkowe mniejszym i potem serie wlasciwe juz normalnym..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1580
aha rush comes czyli proponujesz wykonywać taka martwy zeby niedżwigać sztangi z samaej ziemi tylko z jakiegos podesciku,popraw mnie jesli zle zrozumiałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
falkow6 dobrze rozumiesz, tylko wiadomo sztanga musi schodzić poniżej kolan

omijasz najbardziej niebezpieczną fazę ruchu

u mnie na siłce są 2 podeściki, wiara kładzie je pod talerze (obciążniki) z lewej i prawej strony sztangi i gitara :)

---

osobiście robię rumuński martwy ciąg (ten robi się bez podstawek), też mam coś z kręgosłupem ale od tego ciągu nic mnie nie boli, jedynie mięśnie heh, mniejsze obciążenia tutaj ale dobrze działa na prostowniki pośladki i dwugłowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

.. Trening Split 2x tyg na redukcji- dobra opcja? ..

Następny temat

FBW 15-10-5

WHEY premium