SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

LION...Jeść czy nie jeść?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
Ja jestem zdania, że witaminy najlepiej jest dostarczać w naturalnej formie, czyli z pozywienia- co gwarantuje sensowna i dobrze skomponowana dieta. W ekstremalnych przypadkach ( sport wyczynowy, albo choroba) mozna pomysleć o wspomaganiu sie wit. w syntetycznej formie, w innych wypadkach jest to pojscie na łatwizne imo
a wiecej z tego szkody niz korzyści
wbrew pozorom łatwo przedawkować, a jak wiadomo czasami bywa to gorsze niz niedobory, ktore organizm w miare mozliwości jest w stanie skorygować poprzez syntetyze z innych skladników dostepnych akurat w ustroju

pozdrawiam

Zmieniony przez - coraMietka w dniu 2005-10-31 23:56:46

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
źródłem witamin powinny być owoce , ważywa i inne ZDROWE produkty

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
najlepiej dostarczac jak juz przedmowcy napisali naturalnymi sposobami,na tyle niejestes az aktywna fizycznie bys musiala sie multiwitamina ladowac,od czasu do czasu to tak
choc wlasciwie jak sie tak glodujesz to lepiej biez jakies multiwitaminy i mineraly

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
to ci powiem vlad ze sie mylisz, pewnie ze najlepiej jest dostarczac wit z naturalnego pozywienia, ale gdybym ja np nie brała codziennie witaralu i od czasu do czasu wit b compositum to juz calkiem byłabym bez paznokci, zajady miała na cała twarz i ogolnie samopoczucie do niczego. Nie jestes nieraz w stanie dostarczyc odpowiedniej ilosci witamin z pozywienia.

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Kiedy byłam młodsza, zawsze się wściekałam kiedy mama kazała mi łykać witaminy, bo uważałam, że odżywaim się wystarczająco dobrze. Teraz od dawna nic nie zażywam i nie mam żadnych problemów.
Ale Dorci to jedno opakowanie jak najbardziej się przyda po tym wszystkim co sobie zafundowała
PS. Co do tego nadmiaru "chemii" w witaminach - to jest nic w porównaniu do tego, czym np. pryskają owoce. Ogólnie w jedzeniu jest mnóstwo takich składników i lepiej sobie tym głowy nie zawracać.
A z tym liczeniem kalorii w witaminach to już obsesja Ja nawet z grubsza nie wiem ile kalorii zjadam w ciągu dnia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ale gdybym ja np nie brała codziennie witaralu i od czasu do czasu wit b compositum to juz calkiem byłabym bez paznokci, zajady miała na cała twarz i ogolnie samopoczucie do niczego

>>>>oska bez przesady ze az tak to potrzebne zapytaj babcie albo dziadkow czy oni kiedys mieli jakies srodki multiwitaminy,albo coklwiek??ludzie kiedys zyli,pracowali wiecej niz my,jedli to co kupili lub sami wychodowali i jakos mieli normalne samopoczucie
teraz tylko uderzenia reklam i wszystkiego innego tak dziala,

Nie jestes nieraz w stanie dostarczyc odpowiedniej ilosci witamin z pozywienia

>>>tak to masz racje ze tyle niedostarczysz,,ale najpierw nalezy sobie odpowiedizec czy jeste az na tyle aktywny fizycznie ze codziennie musze brac witaminy ??
wieksza czesc osob robi brzuszki pompki i przyjmuje witaminy albo inne odrzywki,,,
mozna brac jak to jest potrzebne

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ps: oska wyjscie ze znajomymi lub cokolwiek innego moze bardziej poprawic samopoczucie niz multiwitamina

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 79 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 408
vlad88 zgodzę się z Twoim ostatnim zdaniem

W poznawaniu siebie odnajduję pełnię szczęścia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ja pierdziele vlad ja nie mówie juz tyle o samopoczuciu co o widocznych brakach witamin!!! typu moje zajady, łamliwe paznokcie, wypadanie wlosów, no nie powiesz mi ze wyjscie z kolegami pomoze na zajady ja wiem ze lepsze naturalne, ale nie jestem w stanie dostarczyc tyle witamin zeby bylo dobrze, odzywiam sie niby dobrze a tu i tak braki

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ołkej

oska5 dlacego ksycys na vladzia??

Zmieniony przez - vlad88 w dniu 2005-11-01 19:33:43

>>SAPSP<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki ryżowe

Następny temat

co jeść aby schudnąć i urosnąc?

WHEY premium