SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna i białka serwatki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 241 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2047
Przejdźmy od razu do rzeczy.

Kreatyna oraz białka serwatkowe są dwoma suplementami, o których z praktyki wiadomo, że połączone umiejętnie z intensywnym treningiem są w stanie dać bardzo dobre efekty. Owszem skuteczne jest również dostarczanie jednego i drugiego suplementu, ale zdecydowanie najlepsze wyniki daje ich łączenie. W takim wypadku dzięki synergii ich oddziaływanie zostaje wzmocnione, co może prowadzić do sumarycznych, jeszcze większych efektów, - co zostało wykazane naukowo.
Badacze w ciągu 12 tygodni obserwowali grupy trenujących - jedni zażywali połączenie białek serwatkowych i kreatyny (w ilości, po 0,1 g/kg masy ciała dziennie), drudzy zaś placebo na bazie węglowodanów. Wyniki - znaczne zwiększenie siły oraz rozwój masy umięśnienia po stronie stosujących oraz jedynie niewielkie powiększenie masy mięśniowej po stronie stosujących placebo. Według naukowców wynik dobrze wykazuje współzależność pomiędzy masowym wykonywanym bez wsparcia suplementami, a treningiem popartym odpowiednią suplementacją. Efektem - niewielkie, wywołane wpływem obciążeń przyrosty w grupie placebo i znaczące, kilka razy większe zwyżki siły i masy mięśni w grupie białkowo-kreatynowej pokazują aż nadto wyraźnie właściwą drogę postępowania. Co ciekawe, porównanie wyników innych badań, prowadzonych tylko na białkach lub tylko na kreatynie wykazało, że ich połączenie daje zauważalnie lepsze efekty.

WSZYSTKO O BIAŁKACH
Serwatka jest składnikiem mleka, który uzyskujemy w procesie produkcji serów oraz innych rodzajów nabiału. Białko serwatkowe jest głównym składnikiem części odżywek białkowych, gainerów, napojów oraz przekąsek. Zawiera ono bardzo dużo leucyny, jednego aminokwasów rozgałęzionych, o której wiadomo, że odgrywa ważną rolę w przemianie białek. Leucyna jest także symulatorem(sposób jej oddziaływania nie jest jeszcze do końca poznany) pobudzającym syntezę białek szkieletowych. Wyniki badań pokazują, że leucyna zapoczątkowuje i podtrzymuje proces spalania tłuszczu trzewnego. Umiejscowiony w głębszych warstwach tłuszcz trzewny trudno poddaje się zużywaniu, szczególnie w przypadku kobiet i w niewielkim stopniu reaguje na utrzymanie diety. Właśnie dostarczanie dużych dawek leucyny może powodować jego ułatwione zużywanie, które zaobserwowali naukowcy przy badaniu efektów suplementacji białkami serwatkowymi.
Wiele zawierających te białko suplementów zawiera również spore dawki wapnia. Wapń poza newralgiczną rolą w procesie budowy kośćca, jest także kontrolerem mechanizmów zużywania tkanki tłuszczowej na energie. Stąd zapewnianie jego wysokiego spożycia działa pobudzająco na proces odtłuszczania. Białka serwatkowe są również czynnikiem wspomagającym proces regeneracji organizmu po wysiłku. W porównaniu do innych rodzajów białka wchłaniają się szybciej, łatwiej rozkładają i tym samym przyspieszają proces regeneracji. Dzięki temu trenujący jest w stanie szybciej osiągnąć stan pełnego odtworzenia wyjściowych możliwości umięśnienia, trenować dłużej i bardziej intensywnie.
KREATYNA BEZ TAJEMNIC
Kreatyna została po raz pierwszy wykryła i opisana w 1932 roku, jaku składnik mięsa. Organizm człowieka wytwarza kreatynę w wątrobie, nerkach i rmistce w ilości 1-2 gramy dziennie, a surowcami do jej produkcji są aminokwasy: arginina, glicyna i metionina. Znaczna większość wytwarzanej w ten sposób kreatyny jest dostarczana do mięsni, serca oraz innych komórek ciała. Wewnątrz nich kreatyna wspomaga proces wytwarzania ATP; substancji będącej podstawowym źródłem energii wykorzystywanym do wykonywania skurczów mięsni. Suplementacja krearyną przynosi wiele pozyływnych wpływów na organizm człowieka,z których najważniejsze to:
1. Podwyższenie zawartości fosforanu kreatyny w komórkach, substancji, dzięki której proces odtwarzania ATP po wysiłku zachodzi szybciej i bardziej efektywnie. Ponieważ ATP jest głównym „paliwem" mięsni, im więcej będzie go w komórkach, tym dłuższe i bardziej intensywne będą mogły być sesje treningowe. Pośrednio, więc kreatyna przyczynia się do podwyższenia skuteczności treningów, zwiększenia przyrostów masy mięśniowej oraz szybszego spalania tłuszczu.
2. Przyspieszanie procesu przyrastania białek kurczliwych wewnątrz włókien mięśniowych. Przyrosty mięśni to w rzeczywistości rozrost białek kurczliwych, znajdujących się we włóknach mięśniowych. Pobudzając zwiększanie ich ilości, kreatyna przyczynia się do zwiększania masy włókien, ich siły oraz możliwości podczas sesji.
3. Zwiększenie przyrostów masy mięśniowej poprzez woluminizację komórkową. Oprócz promowania syntezy białek mięśniowych, kreatyna zwiększa ilość wody w komórkach mięśniowych. Dzięki temu w naturalny sposób zwiększają swoja pojemność, rozciągają się. Utworzona w ten sposób przestrzeń pozwala rozrastać się mięśniom, które zaczynają wyglądać pełniej, bardziej okazale.
4. Wydłużenie czasu pracy mięśni. Główną przyczyną powstawania uczucia zmęczenia mięśni jest zużycie całości znajdującej się w nich kreatyny Zwiększanie jej zawartości w komórkach pozwala dłużej utrzymywać wysiłek na danym poziomie intensywności. Podwyższenie siły i wydolności w treningu, co zostało wielokrotnie udowodnione w badaniach nad sportowcami startującymi w dyscyplinach wymagających generowania ruchów szybkich, z dużą siłą (badano m. in. sprinterów, kajakarzy kulturystki).
ANABOLICZNE POŁĄCZENIE:
KREATYNA l BIAŁKA SER-
WATKOWE
Jak widać, oba suplementy wspierają procesy anaboliczne w organizmie, oba pobudzają rozrost masy mięśniowej, wspomagają regenerację po treningu, przyczyniając się tym samym do zwiększenia możliwości trenującego oraz efektywności jego wysiłku. Najważniejsze jest jednak to, że oddziałują wykorzystując inne czynniki, przez co ich łączenie daje znakomite efekty. Zastosowane razem uzupełniają się i znacznie zwiększają swoją skuteczność, co
w sprzyjających warunkach przekładają się szybko na realne powiększenie czystej masy umięśnienia. Co do dawkowania, opierając się na własnych doświadczeniach, wiarygodnych relacjach zawodowych kulturystów oraz amatorów, a także wynikach badań naukowych uznałem, że wprowadzanie kreatyny do diety, do już spożywanych białek serwatkowych, powinno rozpocząć się od fazy nasycania. Powinna ona trwać około 5 dni, podczas których należy dostarczać sobie po 5 gramów kreatyny w kilku posiłkach. Po tym okresie ilość kreatyny trzeba zmniejszyć i utrzymywać w przedziale 2-5 gramów dziennie, regulując to w zależności od reakcji organizmu. W ten sposób raz nasycone mięśnie będą cały czas dysponowały dostatecznymi ilościami kreatyny. Trzeba przy tym pamiętać o solidnej, dostosowanej do celów treningowych diecie. Same suplementy nie wystarczą, muszą być poparte kaloryczna dietą, która zapewni i dosyć energii dla pracujących mięśni i jednocześnie zapewni obfity dopływ aminokwasów, niezbędnych do regeneracji uszkodzonych włókien mięśniowych i zwiększania masy już istniejących. Myślę, że połączenie białek serwatkowych i kreatyny będzie tym, czego oczekiwały od was mięśnie, bodźcem dzięki któremu wkroczą na ścieżkę szybkiego rozwoju.

No to chyba na tyle. Miłego czytania.
3

http://www.sfd.pl/temat198140/  .Jeżeli jakoś Ci pomogłem kliknij w prawym rogu-->>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1863 Wiek 11 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10790
Właśnie czegoś takiego szukałem. Chciałem połączyć krete z serwatkiem ale nie wiedziałem czy się opłaca, ale zaryzykuje Dałbym soga ale nie mam abonamentu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 285
czyli przy 85kg i połączeniu ostrowi z megacaps`ami ile gram suplementow dziennie ?
Nie trzymam sie diety, ale robie co moge ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1113
A czy mogę połączyć serwetki z biosterolem?
Tylko prosze mi nie pisać że biosterol to guw..o!
Ja mam swoje zdanie. Biosterol mi pomógł :D
3cm w bicepsie przez miesiąc bez jakiejs diety.
a teraz mam zamiar brać 2tabsy dziennie i 100g serwatki :D

siła.. dynamika.. kondycja.. technika.. ! xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
mozesz łaczyć serwatke z biosterolem tylko po co

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1303 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11175
100g serwatki :D

pozygasz sie jak chcesz łykac 100g serwatki rolmlecz dziennie i wszystko ci pujdzie w tłuszcz tak na marginesie...

Jesteśmy tymi, którzy muszą rozkazywać by być wolnymi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9022
Biosterol, 3 centy w miesiac w bicepsie, bez diety, TO TY FENOMEN JESTES! <lol>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojdan Moderator
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5026 Wiek 6 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30480
ahahahahahahaah ale mnie rozwalil 3 cm w miecha na biosterolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 83 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1113
stary mozesz sie smiać, ale założe sie ze nigdy tego nie brałes,
wiec sie nawet nie odzywaj. 80% z was nawet nie brało biosterolu, a wszyscy go krytykóją
1

siła.. dynamika.. kondycja.. technika.. ! xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1303 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11175
mr_RuFuS
czlowieku ty chwytasz sie za jakies serwatki rolmlecza i biosterole i myszlisz ze bedziesz wielki .owszem mogło ci pujsc 3cm w ręce ale chyba tłuszczy po dziennej dawce tej serwatki

Jesteśmy tymi, którzy muszą rozkazywać by być wolnymi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 58
Witam.
Mam 16 lat i ważż 63 kg. Nie ćwicze na siłowni tylko w domu robie sobie serie podciągnięć na drążku oraz pompek.
Czy gdy będę brał białko serwatke to czy po tych ćwiczeniach przybędzie mi mięśni? Czy coś mi to da?
Pozdrawiam.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolejnosc

Następny temat

glutamina czy bcaa??

WHEY premium