SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja nogi po lowkicku...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Witam.Wczoraj sparowałem z kolesiem na treningu i w pewnym momencie niefortunnie posłałem mu lowkicka prosto w kolano(sparujemy w ochraniaczach na piszczele) przerwałem na kilka minut,żeby ból przeszedł i potem zrobilismy jeszcze 1 runde (nie używałem tylko prawej nogi).
Dzisiaj jest przypał,bo jak staje na tej nodze to boli mnie dolna częsc łydki tak jakby dookoła piszczeli.Ogólnie to spodziewałem się siniaka na piszczeli,a tu nic,z piszczelą wszystko ok.Boli mnie natomiast jedno miejsce przy samej piszczeli jak dotknę palcem,po zewnętrznej stronie nogi,chyba mięsień.
Smaruję Altacetem i wczoraj po treningu chłodziłem lodem.
Problem polega na tym że za tydzień w niedzielę mam możliwosc sparingu z ludzmi z innego klubu i bardzo chciałbym w tym wziąsć udział...Jak ktos wie,niech pisze jak poradzic sobie z tą kontuzją w miarę szybko(oczywiscie jesli jest taka możliwosć)???

(L)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
Takie rzeczy się długo goją, bo nóg używasz cały dzień.. Jeśli nie masz widocznych śladów urazu, to musisz oszczędzać tą nogę. Stosuj maści rozgrzewające. Można też w gorącej wodzie moczyć bolącą nogę(Dobrze wpływa na regenerację), kiedyś trener mi tak polecił Nie forsuj jej i tyle. Jeśli nie przejdzie to wtedy lekarz..

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 696
Mam podobną sytuację po paru dniach powinien ból trochę ustąpić i myślę, że za tydzień nie powinien przeszkadzać w sparingach ale przez ten czas staraj się tą nogę oszczędzać Przez dłuższy czas będziesz odczuwał ból w tym miejscu ale nie przeszkadzający w treningach, staraj się smarować jakimiś maściami na takie urazy I daj tej nodze parę dni odpoczynku

"Poruszaj się jak motyl i żądl jak pszczoła"
Muhammad Ali.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
Adix74, myślę, że jednak będzie to przeszkadzający ból ;)

tutto: jak chcesz jechać na te sparingi, to myslę że full contact się nie uda; nawet jakbyś kopał mimo bólu to były by to bardzo asekuracyjne kicki ;) lepiej np. umówic się np. na sam boks ;) ale jak będzie o nogę przez ten czas dbał, to myslę, że jest szansa żeby się wygoiło. mi też sie tak pare razy zdarzyło, mam teraz na lewej piszczeli góry i wyżyny ;p

pozdro. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3842
Mój kolega z klubu miał podobnie, na sparingi w klubie przychodził. Ale kopał jedną nogą lub sparingował na sam boks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Stosuj maści rozgrzewające. Można też w gorącej wodzie moczyć bolącą nogę

na krwiaki i stłuczenia?
za takie herezje powinnam banować bez ostrzeżenia

takie urazy sie SCHŁADZA - Altacet, końska maść, okłady z lodu itd.

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2010-05-15 13:45:11

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
Tez mi sie wydaje ze powinno sie chlodzic...
Mozesz tez sprubowac isc pod prysznic i zmieniac wode z zimnej na ciepla i na odwrot, to przyspieszy krazenie i moze pomoc.
Na bol miesnia, naciagniecia itp polecam basen cialo wtedy sie rozluznia i czesto bol mija, choiac w Twoim przypadku natychmiastowego efektu sie nie spodziewaj ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
krioterapia miejscowa

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Dzięki szanownemu państwu
A więc będę chłodził i piescił Altacetem.Na razie na treningach nie będę kopał prawą nogą,a ze sparingiem chyba dam spokuj bo nawet jak nie będę kopał to jak zablokuję pożądnego lowa tą nogą to może się zle skończyc...Dzięki anyway i pozdro

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Witam.Nie chcialem zaczynac nowego tematu bo w sumie chodzi o to samo.A wiec z noga bylo wszystko Ok.Dwa dni przed sparingami kopalem lowkicki na worek i bylo wszystko w pozadku,wiec skusilem sie na ten sparing.
Poszlo niezle,ale zgadnijcie co? w ostatniej rundzie nadzailem sie lowkickiem(prawym oczywiscie) na kolano(oczywiscie).Chcialem zapytac co waszym zdaniem jest nie tak?Denerwuja mnie te tygodniowe przerwy w treningach na maxa z powodu bolacej piszczeli...Co robic zeby to sie nie powtarzalo???

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11945
Sam się czasem nadziewam ale kiedy chcę przywalić lowkick robię wszystko żeby odwrócić uwage przeciwnika (np. markuję ciosy) żeby se nie umyślal tej nogi podnosić

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bileciki VIP na BOTE2

Następny temat

Mecz bokserski MAŁOPOLSKA- VICTORIA OSTROŁĘKA 16.05.2010.

WHEY premium