IFBB Men's Physique Pro Shawn Labega prawdopodobnie byłby jednym z czołowych zawodników występujących podczas Arnold Classic w 2018 roku. Niestety podczas przygotowań do zawodów w prawej łydce Shawna pojawił się skrzep. Chirurdzy usunęli go, ale komplikacje, w tym słabe krążenie w stopie, spowodowały konieczność amputacji nogi poniżej kolana. Wszystko to miało miejsce zaledwie kilka tygodni przed zawodami Arnold Classic. Po operacji Labega napisał na Instagramie:

"Wrócę na scenę Arnold Classic w 2019. Nie zrezygnuję, ani nie poddam się. Z niecierpliwością czekam na stojące przed mną wyzwanie."

Lebega zdobył swój status PRO w 2013 roku i rywalizował w licznych profesjonalnych zawodach kulturystycznych. Zdobył I miejsce w IFBB Karina Nascimento Pro 2017, trzecie miejsce na Grand Prix IFBB w Baltimore w 2017 roku, startował też w New York Pro & Pittsburgh Pro. Mimo tragedii, która go spotkała nie poddał się i dalej walczy o swoje. Stara się nie tracić pogody ducha i uczy się chodzić z protezą, którą niedawno otrzymał. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy dopnie swego i zrealizuje marzenie, by ponownie stanąć na scenie. Tego mu życzymy!

Komentarze (5)
RPS1990

Szacun za to, że się nie poddał oraz za dobrą sylwetkę.

1
RPS1990

Zdrowia dla tego pana i wytrwałości.

0
natalijka

brawo! niesamowity koleś, oby tak wszyscy mieli taki hart ducha :)

1
ctxvenwb292x

ja bym sie zalamal

1
domosos

Większa część osób pewnie bby się załamała

0