SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6952
Hi
Mam następujący problem. Byłem na wakacjach przez 1 miesiąc. Póżniej
Przyjechałem i chciałem sprawdzić swoje wyniki w wyciskaniu najpierw
Skakanka ,póżniej rozciąganie i zacząłem dosyć ostrożnie wyciskać
Zacząłęm od ciężaru 40x10,60x7,70x4 następnie próbowałem podnieść 90kg
W połowie ruchu poczułem silny ból w klatce nagle straciłem siłę. Odpoczywałem
Trzy dni po czym powtórzyłem poprzednie wyciskanie tym razem podniosłem 90
Ale również czułem ból i zbyt mocno napięte mięśnie piersiowe. Moje pytanie jest
Następujące czy mam na jakiś czas przerwać ćwiczenie klatki czy zacząć ćwiczyć
Na ciężarach rzędu 40-50,a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
Przed wyjazdem mój max wynosił 105kg
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Narcyzie, jakikolwiek trening klatki odpada! Niestety. Porblem z kontuzjami jest taki, że przypominają o sobie po jakimś czasie.

W przypadku jakiejkolwiek kontuzji powinien obejrzeć ją lekarz sportowy i wypowiedzieć się co do dalszego leczenia i rokowania. Jeśli pojawiają się bóle na tak małym ciężarze, to tylko oznacza już istniejące osłabienie tkanki łącznej w bolącej okolicy. Problemem więc nie jest odczekanie i dalsze obciążanie bolącego obecnie miejsca tylko zaleczenie i wzmocnienie bolącej partii. A tego nie da się szybko uzyskać! Musisz uzbroić się w cierpliwość i wykorzystać arsenał współczesnej medycyny plus prawidłowe odżywianie na teraz i przyszłość. Zastosowanie fizykoterapii przyspieszy kilkukrotnie proces leczenia.

Problem może leżeć nie tylko w osłabionej tkance, ale również w braku odpowiedniej elastyczności. Przeanalizuj swoje treningi pod kątem rozgrzewki ogólne i rozciąganie - przed i po treningu. A może na wakacjach nadciągnąłeś bolący mięsień piersiowy? Takie kontuzje nie biorą się z powietrza. Trzeba nie tylko ją zaleczyć, ale i zapobiec podobnym w przyszłości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
proponuje jeszcze raz lub dwa powtorzyc sprawdzian a potem do chirurga i jak cię pozszywa to powtorz jeszcze raz!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Zastanawiam sie co sie dzieje w dziale, jakieś żarty czy sarkazm nie na najwyzszym poziomie mówiąc delikatnie.

Jeżeli chodzi o kontuzję to zrób przerwę (niestety) od wyciskania i klatki trenuj nogi i grzbiet bez ciagów, wszystko lajtowo, oszczędzaj barki. Dołóz jakiś przeciwzapalny i powinno przejsc.
Na przyszłość ngdy nie zaczynaj po przerwie od pojścia na rekord czy jakichś sprawdzianów, 2 tygodnie powinno zajmować dochodzenie do formy a jeżeli jesteś wyciskaczem to powinieneś "pobawić sie" w techniczne treningi i rozciaganie do mostka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kingeri po dwóch tygodniach po przerwie można robić sprawdzian,a to ciekawe i chyle czoła przd twoją wiedzą mnie uczono, że dobry cykl treningowy trwa od 8 do 12 tygodni,a tu facio przychodzi po przerwie i rzuca się na rekordy, albo był pijany albo ma nie po kolei w głowie, bo ktoś kto choć troche ćwiczył nawet w piwnicy to wie że tak się nie robi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Czy ja napisałem że sprawdzian po 2 tygodniach? dochodzenie do formy, moze nie zbyt scisle napisałem. Mam na myśli powrót do ostrzejszych treningów.

A w ogole jak jestes taki madry to nie udzielaj takich prymitywnych odpowiedzi, tylko popisz sie wiedzą -posada doradcy czeka na Ciebie w dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
KINGERI
Zauważyłem że od jakiegoś czasu , zaczynają się w tym dziale coraz częściej pojawiać ,dziwni zakręceni goście...
Którzy najwyrażniej myślą że są fachowcami w tym temacie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6952
Kingeri- dziękuje za odpowiedź, ćwiczę inne partie, klatka powoli
dochodzi do siebie a co do moich prób to muszę przyznać, że to przez zbyt
wygórowaną ambicję,po dużej części głupota a także brak doświadczenia

Wypowiedzi Cuthberta nie będę komentował

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kingeri chetnie skorzystam z propozycji,postaw problem to ci chętnie pomoge!wzorek wydaje mi się że troche mam pojecia otym i owym,napewno nikomu nie polecam po przerwie sprawdzianu na maksa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
A znasz kogoś kto poleca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
CUTHBERT
Nie mam pojęcia dlaczego ,akurat Ty sie odezwałeś na treść mojej wypowiedzi.Przecież moje stwierdzenie było ogólnikowe,a nie osobowe.
Myślę że jeśli ktoś ma wartościową wiedzę,to jest to odrazu zauważalne po jego wypowiedziach i wcale nie musi się reklamować lub cokolwiek udowadniać.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W Z O R E K nie kozacz, lepiej szykuj się na zawody!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aneta i Pudzian w Grodzisku Wielkopolskim

Następny temat

Rekordy na klate

WHEY premium