SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontujza - jak nie doprowadzić do spadku formy???

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Witam,

Regularnie trenuję mma i piłkę nożną, w poprzedni czwartek (18 października) na treningu doznałem kontuzji, mocnego nadwyrężenia mięśnia podgrzebieniowego. Tak naprawdę najbardziej ból odezwał się wczoraj w niedzielę. Lekarz stwierdził, iż jest to wina tego mięśnia.
Zlecił mi zaprzestanie treningów przez 2 tygodnie. Czy to wystarczy? Czy może za długo? Basen wchodzi w grę teraz?

Nie chciałbym dopuścić do spadku formy, w jaki sposób nie dopuścić do większych spadków? Czy mam stosować nadal suplementacje białkowo/węglowodanową + kreatyna + hmb?

Z góry dzięki za dobre rady.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22648
Nie Płacz. Rozumiem jakbyś miał poważną kontuzję i musiał pauzować np. rok, a dwa tygodnie to pryszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2 tygodnie to "legalna" przerwa moim zdaniem, aby pozostałe 2 tygodnie w miesiącu w miarę intensywnie przetrenować, to będzie OK. Nie trzeba tego tak naprawdę liczyć w swoim stażu treningowym jako przerwy. Jedz w miarę i będzie spoko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
zrób tą przerwę lepiej ,chyba ,że chcesz żeby ci ta kontuzja później wracała...albo żebyś ją poglębił.Zawsze po 2 tygodniach będziesz miał większą motywację do treningów :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 735 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3345
ciężko ocenić czy 2 tygoidnie pauzowania wystarczą, jeśli sam mówisz, że kontuzji doznałeś w czwartek a największy ból czułeś w niedzielę

radziłbym się w najbliższych dniach wstrzymać w treningiem, również z basenem

Możecie zamykać mi usta, ale to ja jestem moralnym zwycięzcą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Czasem mała przerwa nawet jest potrzebna , dać na luz i kontuzję wyleczyć .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Psychika

Następny temat

wzrost w MMA

WHEY premium