SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompletny cykl treningowy MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1184
Witam. Sprawa wygląda następująco, zacząłem od niedawna trenowac 7 dni w tygodniu. Wygląda to tak :
Poniedzialek : bjj
Wtorek : stójka
Środa : MMA
Czwartek : stójka
Piątek : bjj
Sobota : sparingi
Niedziela : Stójka

Mam 20 lat, trenuje od około trzech. Waga 82, wzrost 186. Moim celem w tym momencie jest polepszenie ogolnych warunkow fizycznych. W szczególnosci zwiekszenie wagi. (Podczas gdy mialem kontuzje stawu skokowego rozbudowalem się na 90 kilo, jednak gdy wrócilem do SW waga spadla). Ponieważ jak widac nie mam czasu wieczorami na siłownie, to myśle robic ją rano. 3 razy w tygodniu. Teraz nie wiem czy opierac się na ćwiczeniach typowo na rozbudowe masy, statycznych, czy lepiej dynamiczne typu podrzuty, rwania itp. Gdyby ktoś mial pomysl jak to rozłożyć bardzo proszę o pomoc. W gre wchodzi oczywiście prawidłowe odżywianie i pełna suplementacja.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3029
Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie treningu to pisz chętnie pomogę, ciężko zdobywałem wiedzę, pracy w tym kierunku nie ma w kraju :) więc chociaż pomogę jak mogę komuś innemu :)

BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
myśle że jeden dzień przerwy powinien być minimum...

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1184
Odpoczywa się w nocy :P Może jakoś konkretniej kolega się wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
taką metodą treningów możesz doprowadzić do spadku wyników, a nie do poprawy. nie tylko mięśnie powinny odpocząć ale i układ nerwowy. takim planem możesz sie szybko przetrenować. powoli przyzwyczajaj organizm do cięższej pracy. tą stójke z niedzieli zrób sobie w sobote jak jest taka możliwość

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
jeśli będziesz katować swój organizm kolejnymi treningami zanim zdąży dojść do siebie po poprzednich sesjach, doprowadzisz do kumulowania skutków niepełnej odnowy powysiłkowej. na początku możesz tego wgl nie zauważyć, ale po pewnym czasie takiego przemęczania organizmu może dojść do załamania zdolności wysiłkowej, albo do kontuzji. Dlatego ważna jest stała obserwacja swojego oraganizmu, jeśli coś będzie nie tak tzn odczujesz spadek formy, niechęć do kolejnych treningów, nie ustające zmęczenie itp. powinieneś zrobić przerwe w treningach, albo zmniejszyć częstotliwość/intensywność.

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 152 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1184
Nie trenuje pierwszy rok. Dotychczas trenowalem 5-6 razy w tygodniu. Co proponujesz obciąć? Gdzie dołożyć siłownie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To że trenowałeś 6 razy w tygodniu na macie nie znaczy że wyrobisz tyle z siłownią, to zupełnie inne obciążenie organizmu. Nie można mieć wszystkiego na raz, nie dodasz tu siłowni bo sie zajedziesz i tyle. Wagi tak samo nie zwiększysz. Rybki albo akwarium.

Łączyłeś już kiedyś siłke i SW?

7 dni treningów pod rzad bez dnia wolnego to jest głupota. Nawet zawodowcy, którzy robią po 2-3 treningi dziennie ale żyją z tego i mają full zaplecze trenerskie/lekarskie robią sobie jeden dzień przerwy.


Czytałeś podwieszone tematy o treningu? Tam sie dowiesz jakim planem trenowac i jak to poukładać. Skoro masz już jakiś staż zarówno w siłowni jak i na maciet o nie powinieneś miec problemu z przyswojeniem tamtejszej wiedzy.

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2013-08-19 15:47:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 346 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7417
co racja to racja,
sam jestem nałogowym sportowcem i lubie przesadzic, a gdy braknie/odpuszcze trening to sumienie tak gryzie, ze zyc sie nie da
lecz pamietaj, chociaz ta niedziele powinna byc zupelnie dla relaxu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
http://www.rossboxing.com/thegym/thegym19.htm 

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 74
Nie ma czegoś takiego jak przetrenowanie się... Zostań przy takim planie jakiego teraz używasz.

Pomogłem? Daj SOGa ------>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 346 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7417
bo pna z youtube tak powiedział, ze przetrenowanie to mit?
nawet przetrenowanie CUN?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Uderzeń i Kopnięć

Następny temat

UFC Fight Night: Shogun vs Sonnen live!

WHEY premium