SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koleny plan treningowy do zapewne mocnej korekty... i kilka dodatkowych pytań.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Dieta podstawa. Dzial odzywianie w razie watpliwosci i bedzie okej. Roztrenowanie masz czyli wbijaj na FBW. Post podwieszony wiec czytaj ukladaj i wklej do poprawy.Narazie tyle.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
FWB czyli trenowanie wszystkich mięśni na jednej sesji... Czy od tego "rośnie się" szybciej niż od np jednego porządnego treningu na jedną grupę mięśni w ciągu tygodnia? Moi znajomi twierdzą, że lepiej jest ćwiczyć raz w tygodniu...A są to naprawdę...wielcy chłopcy;)

Kolejne pytanie jakie wpadło mi do głowy: progresja w dodawaniu obciążenia. Co ile powinno się dodawać obciązenie? Bo ponoć gdy mięśnie nie są coraz bardziej obciązane rosną wolniej.

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2796
W FBW ćwiczysz z mniejszą intensywnością sam musisz sprawdzić co najlepiej na ciebie działa FBW czy split...

Co do zwiększania obciążeń to z treningu na trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Chyba przez najbliższy miesiąc pojade sobie splitem...Do tego od końca miesiąca, (tzn po studniówce;D) zaczynam z ketką mono, dibencozidem i pewnie białkiem. Zobaczymy, czy będą jakieś efekty, bo coś mi się nie chce wierzyć w to FBW.

Kolejne pytania nooba;)
1) Chipsy, papierosy. Obie rzeczy ku...ewsko niezdrowe, wiem.. Ale jak ja je lubię;D Na prawdę muszę ich tak bardzo unikać? Nie piszę o jaraniu co chwilę i wpiepszaniu chupsów non stop.. Ale raz na jakiś czas? Czy i tak jednak zrezygnować z tego w zupełności- bo "albo ćwiczenia, albo chipsy"?
2) Jak dobierać obciążenie? Ktoś mówił, że jeśli nie możesz zrobić 8 powtórzeń w serii to za dużo, a 12 powtórzeń znaczy, że ciężar za mały.. U mnie o tyle to dziwne, że na bica mogę bez problemów zrobić 5x10 po 18kg na hantli(siedząc o kolano) a potem 5x10 po 16kg podchwytem z supinacją stojąc.... a na klatę mam problem, żeby podnieść 70kg.
Btw: Może ustawić split na priorytet klatki? Bo to 70siąt to trochę śmieszne jest...
Jakie postępy są możliwe do osiągnięcia z tą klatką? Wiem, że wszystko zależy od: diety, treningu, genów..Ale może można sobie poprzypuszczać na ile jestem w stanie wyćwiczyć klatkę?

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Chyba przez najbliższy miesiąc pojade sobie splitem...Do tego od końca miesiąca, (tzn po studniówce;D) zaczynam z ketką mono, dibencozidem i pewnie białkiem. Zobaczymy, czy będą jakieś efekty, bo coś mi się nie chce wierzyć w to FBW.

Kolejne pytania nooba;)
1) Chipsy, papierosy. Obie rzeczy ku...ewsko niezdrowe, wiem.. Ale jak ja je lubię;D Na prawdę muszę ich tak bardzo unikać? Nie piszę o jaraniu co chwilę i wpiepszaniu chupsów non stop.. Ale raz na jakiś czas? Czy i tak jednak zrezygnować z tego w zupełności- bo "albo ćwiczenia, albo chipsy"?
Jak zjesz sobie paczke chipsow raz na tydzien swiat sie nie zawali, no ale radzilbym tego unikac. Ja jesli podejmuje sie diety to bardzo surowo i sobie na takie wybryki nie pozwalam choc czasami nawet trzeba. Co do papierosow watpie zebys rzucil je specjalnie dla treningow wiec tutaj sprawa jeasna. Ograniczaj jak mozesz bo za krzystnie na Twoje zdrowie jak i treningi nie beda wplywac
2) Jak dobierać obciążenie? Ktoś mówił, że jeśli nie możesz zrobić 8 powtórzeń w serii to za dużo, a 12 powtórzeń znaczy, że ciężar za mały.. U mnie o tyle to dziwne, że na bica mogę bez problemów zrobić 5x10 po 18kg na hantli(siedząc o kolano) a potem 5x10 po 16kg podchwytem z supinacją stojąc.... a na klatę mam problem, żeby podnieść 70kg.
Btw: Może ustawić split na priorytet klatki? Bo to 70siąt to trochę śmieszne jest...
Jakie postępy są możliwe do osiągnięcia z tą klatką? Wiem, że wszystko zależy od: diety, treningu, genów..Ale może można sobie poprzypuszczać na ile jestem w stanie wyćwiczyć klatkę?
Z ta klata jest roznie. Ja mialem podobny zastoj przy wyciskaniu . Probuj robic z progresja ciezaru. Manipulowac troche cwiczeniami dac ich wieksza roznorodnosc. Druga sprawa ktora na to wplywa to jej przetrenowanie. Moze od dluzszego czasu nie miales regeneracji i przecwiczyles klatke dlatego pojawil sie widoczny zastoj.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Na razie zastoju nie ma.. Zastanawiam się tylko ile jestem z tej klatki w stanie "wycisnąć";) Jest słabo.. ale póki co idzie do przodu;)) Może suple pomogą.. Rożnorodność? Ławka płaska, rozpiętki i hantle skosem w góre- ale jeśli potrzeba to jeszcze coś dorzucę.
Przetrenowanie? Raczej nie.. Kiedy jechałem bez planu treningowego to klatka i tak była robina 1raz na max 5-6 dni.
Gdy postępy sie zatrzymają wtedy będę się martwił, bo na razie sobie tak teoretyzuję do ilu mogę dojść na tej ławce..;)

Dzięki za fachowe porady;)

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
To nie ma co sie martwic na zapas poki klatka idzie do przodu. Jak bedzie ciezko wtedy bedziemy kombinowac zeby znow sie ruszyla. Narazie zycze powodzenia i rosnij duzy.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do modyfikacji

Następny temat

Trening czy odpowiedni ? masa/sila

WHEY premium