SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolana - problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3363
Dość intensywnie ostatnio ćwiczę: aerobik, step 2-3 godz. dziennie i stawy kolanowe zaczynają protestować, rano są sztywne i generalnie"czuję je" przez cały dzień. Biorę glucosaminę, ale efekty są podobno dopiero po 3 miesiącach. Wiem,że najrozsądniej byłoby dać im odpocząć, ale ja do wakacji mam jeszcze sezon i chcę dotrwać bez kontuzji. Proszę o poradę, co mogę zrobić dla moich stawów :)

siła wewnętrznego spokoju

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Dzięki.

Książki poszukam.

A można wiedzieć, jakie to przypuszczenia?
Tzn wg Ciebie mam tę hipermobilność czy nie? Bo - jak wspominałam wcześniej - nie mam np. przeprostu w kolanach ani łokciach (zawsze mi się wydawało, że to jest głównym wyznacznikiem?). A akurat jeśli mnie coś boli, to zwykle kolana, które są ponoć jak najbardziej normalne (ani przeprostu, ani niedoprostu).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kolagen (np. K. Active Plus), opaski na kolana do ćwiczeń, buty z amortyzacją, salicylowe rozgrzewacze: polecam Deep Heat w aerozolu

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3363
Dziękuję za dobre rady :) Zastosowałam i już widzę efekty. Będę mogła jechać na konwencję w przyszły weekend hura! :)

siła wewnętrznego spokoju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4417 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
"2-3" - non stop??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3363
w zeszłym miesiącu "wypadły" 2 koleżanki i wzięłam za nie zastępstwa, czyli miałam np. 2 godz. na stepie + 1 godz. aerobiku, na drugi dzień 2 godz. aerobiku, w tym jedna funky i tak mniej więcej dwa tygodnie.
teraz wróciłam do swojego planu zajęć, czyli 4 x 1 godz. aerobiku w tyg. całkowity luz :)

siła wewnętrznego spokoju

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2965
oprócz kolagenu polecam "chrząstkę rekina" pomaga na stawy więc na kolana też...

W Kulturystyce ważna jest systematyczność i dokładność...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
przedewszystkim kup sobie opaski, niby taki szczegol a znakomicie pomaga

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 72
Nie będę zakłądać nowego wątku, więc pozwolę sobie spytać tutaj.

Niedawno kupiłam sobie rowerek stacjonarny.

Dzisiaj, po 30 minutowej jeździe, boli mnie kolano. Dodam, że jazda na najniszym obciążeniu, ok.33km/h

Czy istnieje jakaś forma rozgrzewki przed jazdą na rowerze, która mogłaby pomóc kolanom?

Co mogę zrobić by ich nie obciążać jeżdżąc na rowerze, z czego nie chcę rezygnować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 656
Ja zawsze traktuje jazdę na rowerze jako rozgrzewkę. Zacznij może spokojnie, wolnym tempem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 72
jak siedzialam na rowerze, to nie czulam zadnego bolu. Potem jak zeszlam tez nie, tylko tak z godzine pozniej dopiero zaczelo mnie bolec, szczegolnie gdy probuje caly ciezar ciala oprzec na tej jednej nodze. Pewnie mi jakiejs mazi tam brakuje w stawie... Ale nie wiem. Mma tez lekko skrzywiony kręgosłup, ale tylko kregoslup, z nogami wszystko w porządku, wiec nie sadze by mialo to jakies znaczenie

a takie opaski na kolana to dobrze by zrobily?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Opaski na kolana są bardzo skuteczne, ale z nimi możesz jeszcze poczekać. One są b. dobre do noszenia podczas ruchu, szczególnie gdy obciążasz te stawy, nie mozna ich nosisz cały czas (np. jak normalnie chodzisz, albo śpisz), bo wtedy osłabiają więzadła.
Może wystarczy po prostu skorygować technikę jazdy? Jak załozysz opaskę, to nie będzie Cię bolało, a będziesz nadal xle jeździła (jeśli to kwestia techniki).

Rozgrzewka przed jak najbardziej - nie musi być intensywna, bardziej chodzi tutaj o rozruszanie wszystkich stawów, lekkie rozciąganie. Zwróć uwagę na rozgrzewanie kolan, stań np. w lekkim rozkroku (nogi na szerokośc bioder), albo złaczone, zegnij je, możesz złapać dłońmi kolana, i pokręć najpierw w jedną stronę, potem drugą, i tutaj ważne jest, aby to robić delikatnie, wolno, aby te wszystkie mazie miały szansę dobrze się tam porozmieszczać. Dobrze jest złapać kolana rękoma, bo masz większą kontrolę nad tym, co robisz, ale równie dobrze możesz to robić wyprostowana.

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posilek

Następny temat

co jest efektywniejsze?

WHEY premium