SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolana - problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6757

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 72
dzięki za rady, będę teraz te kolana rozgrzewać przed jazdą

ale jak mam ocenić czy dobrze jeżdżę? Czy wszystko mam dobrze poustawiane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jessssuuuu ... wszelkie opaski, paski, wzmocnienia nienaturalne jedynie powiększają problem - sztucznie podtrzymują rejon stawu i mięśnie, ścięgna i więzadła odpowiedzialne z a stabilizację stawu SŁABNĄ ! i problem staje się coraz większy zamiast maleć! Zamiast tego należy wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjno-wzmacniające, ukierunkowane na rozbudowę masy mięśniowej wokół stawu oraz wzmocnienie ścięgien i więzadeł

I tysiąc razy już było mówione aby nie rozciagać się statycznie przed, ale po! Można wykonać natomiast ćwiczenia dynamiczne poprawiające ruchomość stawów.

A przede wszystkim, nie zaczynać jazdy od 30 minut tylko od 15 i dodawać więcej gdy organizm się zaadaptuje do tej formy wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Tyka, gdyby nie opaski, to ja bym czasami chodzić nie mogła Więc aż takie złe nie są. Jakby nie patrzeć w jakis sposób odciążają one staw.

Ćwiczenia na wzmocnienie wszyskiego wokół stawu (takie, które same nie odciążają stawu) polecam bardzo, sa nie tylko przydatne, ale wręcz niezbedne, przynajmniej jeśli ktoś nie chce sobie rozwalić np. kolan.


Szelfera - na temat tego, jak jeździć to ja Ci nic nie powiem, bo nie wiem, przynajmniej nic ponad to, co możesz znajeźć na pierwszej lepszej stronie w googlach.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gdyby nie opaski, to ja bym czasami chodzić nie mogła

to świadczy jedynie o niedoskonałości Twojego programu treningowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 72
A mogłabyś opisać te ćwiczenia "rehabilitacyjno-wzmacniające, ukierunkowane na rozbudowę masy mięśniowej wokół stawu oraz wzmocnienie ścięgien i więzadeł" albo odesłać do jakiejś strony gdzie je znajdę?

Rozćiągam się zawsze po rowerku

A zaczynałam od 10 minut, zwiększałam stopniowo, a dzisiaj pierwszy raz zrobiłam w jednym podejściu 30min,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Szeflara, no po prostu wzmacniać te mięśnie w taki sposób, aby nie obciążać stawu, np. przez ćwiczenia izometryczne. No i pilnowac ustawienia tego kolana, żeby nbie robiło za dźwignie, czy coś w tym stylu I żeby nie trzymać na stawie, tylko na mięśniach, jak to się popularnie mówi.

to świadczy jedynie o niedoskonałości Twojego programu treningowego
Tyka, ja bym po prostu powiedziała, że są rodzaje aktywności fizycznej, przy których jest po prostu narażonym na jakiegoś rodzaju kontuzje, przeciążenia, itd. W moim przypadku padło akurat na kolana i generalnie na nogi, trochę plecy, ale sa przeciez też dyscypliny, gdzie bardziej 'urazowe' sa inne części ciała.
Wiadomo, trzeba starac sie wszelkiego rodzaju kontuzji unikać i dbac o siebie, ale jak sie juz cos trafi, to tez trzeba cos z tym zrobic.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oczywiście najskuteczniej wzmacniają okolice kolan przysiady, martwe ciągi i wszelkie wykroki z odciążeniem, ale w celach rehabilitacyjnych jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń jest tzw. terminal knee extension

coś się znowu spieprzyło i nie mogę wysłać obrazka, więc opiszę :

- jakąś mocną gumę (np dętkę rowerową) mocujemy do stałego przedmiotu (noga ciężkiego stołu itp.)
- przez w tak utworzoną pętlę wkładamy nogę tak, aby guma znalazła się pod z lekka ugietym kolanem
- cofamy się aby napiąć gumę
- prostujemy nogę w kolanie
- nalezy tak napiąć gumę aby móc wykonać 10-15 powtórzeń, jeśli naciąg jest zbyt słaby, nalezy się cofnąć, jeśli zbyt mocny, przybliżyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5731
Tu tez sa cwiczenia rehabilitacyjne http://www.bieganie.pl/trening/wojtka_cwiczenia_silowe/index.html

Czy po wysilku ma sens okladanie kolan lodem, aby zmniejszyc stan zapalny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przede wszystkim nie należy doprowadzać do stanu zapalnego !

oraz - nigdy nie stosujemy lodu na stawy (z wyłączeniem zastosowań medycznych) a jedynie na mięśnie w formie tzw. krioterapii (w ciągu 2 godzin po wysiłku, dla zmniejszenia zakwasów po ciężkim treningu siłowym masujemy mięsień bryłą lodu przez około 5 minut, nie zbliżając się jednak do stawów!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Masowanie mięśnia bryłą lodu? O tym jeszcze nie słyszałam. Zawsze mi mówiono, że dobrze jest trzymać w cieple, rozgrzewać, itd., i mnie to to faktycznie pomaga. Lodem nigdy nie smarowałam, czy to skuteczne? Bo mnie jak np. przewieje, albo zmarznę, albo coś, to mam większe prawdopodobieństwo dostania zakwsasów (mam na myśli w tym popularnym znaczeniu, nie naukowym, żeby było wiadomo o co chodzi ).
Możesz wyjaśnić co i jak?

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posilek

Następny temat

co jest efektywniejsze?

WHEY premium