SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klata i Drążek

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231




Zaznaczyłem na klatce miejsce gdzie mi w ogóle nie rosną mięśnie. Jakie ćwiczenie jest dobre na te dolne mięśnie klaty ?

15 lat
Mam hantle.

Drążek:
Mam drążek ale gdy podciągam się bardzo bolą mnie dłonie. Po podciągnięciach mam tak jakby "odciski" na dłoniach. Na drążku szkolnym mogę podciągać się ile chcę bo nie bolą mnie dłonie.
Jaki drążek kupić żeby mnie ręce nie bolały ?

Jakie ćwiczenia dobre na poprawienie chwytu na drążku. Chodzi mi tutaj aby zwis na drążku więcej trwał. Umiem wytrzymać 20 sec ale dłużej już nie i w tym problem, że nie wytrzymuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Spoko
Generalnie to pisz wszystko w dzienniku, tam Ci będę w razie potrzeby odpowiadał, żeby mniejszy bałagan na forum robić

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Cierpliwości, to po primo. Wg dziennika ćwiczysz miesiąc a to bez mała tyle co nic
Masz w programie jedno ćwiczenie na klatkę a to za mało, żeby efektywnie się rozwijała. Dodaj np. pompki z rękami rozstawionymi na szerokość barków, powinno pomóc.

To normalne, że robią się odciski. Kup sobie jakieś przyzwoite rękawiczki, powinny trochę ochronić dłonie. Do podciąganie dobre są takie z gumowaną "częścią chwytną".

Bolą Cię dłonie/krótko się utrzymujesz, bo masz jeszcze mało siły. Trenując regularnie z czasem jej nabierzesz. Na poprawienie chwytu jakieś ściskacze może Ci pomogą albo ogólnie trening przedramion, ale to i tak potrzeba czasu.

Najlepszy będzie zwykły drążek rozporowy, choć generalnie im grubszy tym bardziej pracuje i rozwija się przedramię.

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-05-14 16:35:26

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Bo mam dwa ćwiczenia na klatę.
Pompki
z nogami wyżej
i
że leżąc daję ciężar za głowę (zapomnialem tego słowa ;p)

A z tymi ściskaczami no to trenuję armwrestling.
Ściskacze są po to aby ścisk poprawić a chwyt to chyba, że dłużej umieć ściskać ale nie odróżniam tego. Ludzie tylko mówią, że na drążek powinien być chwyt a nie ścisk

Zmieniony przez - Actimelek w dniu 2011-05-14 16:59:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
leżąc daję ciężar za głowę

Masz na myśli przenoszenie sztangielki za głowę w leżeniu ?
Z tego co wiem to jest raczej ćwiczenie do doszlifowania treningu klatki robione na końcu ćwiczeń na tą partię (angażujące także plecy), a nie podstawowe. Daj przed nim pompki na szerokość barków, dobrze na tym wyjdziesz.

Czy ścisk czy chwyt, chodzi tu o pracę przedramion, ich siłę i wytrzymałość.

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-05-14 18:26:08

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Właśnie o to ćwiczenie mi chodziło. Ja pompki nie lubię robić. Kiedyś umiałem w pi**u robić ich a teraz męczę się. Chodzi mi z nogami wyżej robię z 6 i wysiadam. To te z nogami wyżej na co zamienić bo naprawdę będę się męczyć żeby zrobić te 3 ćwiczenia.

Aha i jeszcze. Byłem u lekarza sportowego i mówił mi, że klatka w pompkach pracuje tylko w 10-20%. Najwięcej tricepsy i barki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ja pompki nie lubię robić

Kali byłby dumny

Cóż, na tym trening polega żeby się świadomie i z chęcią męczyć, jak nie lubisz to przykro mi ale być może nie jest to sport dla Ciebie.

Możesz zamienić je na zwykłe pompki (z szeroko rozstawionymi rękami) robione na podłodze, a najlepiej na 3 krzesłach, żebyś miał jak największy zakres ruchu.
Czyli pompki zwykłe, pompki wąsko, no i jak bardzo chcesz to to przenoszenie daj sobie na końcu. Po 3 serie minimum.

Jaką masz różnicę między poziomem oparcia rąk a nóg w tych co robisz ? I ciało masz podczas ćwiczenia proste ?
W ogóle to robienie pompek z nogami wyżej bez opierania rąk o krzesła wydaje mi się dziwne, ogranicza znacznie zakres ruchu.
Dipsów chyba Ci nie będę polecał skoro męczysz się przy pompkach.

Nie znam takich rozkładów procentowych co, gdzie, kiedy i na ile % pracuje, ale wiem, że pompki i ich odmiany to jedno z podstawowych domowych ćwiczeń na klatkę. I na pewno to użycie klatki można regulować różnym rozstawem rąk, kątem ciała, techniką wykonywania etc etc

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-05-14 23:00:18

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Czyli będę robił:
Pompki szeroko, na uchwytach i przenoszenie.
Tak?

Zmieniony przez - Actimelek w dniu 2011-05-14 23:17:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Pompki szeroko, na uchwytach i przenoszenie.

Napisałem: "Czyli pompki zwykłe, pompki wąsko, no i jak bardzo chcesz to to przenoszenie daj sobie na końcu. Po 3 serie minimum."

A Ty piszesz o uchwytach - czyli chcesz jednak robić dipsy ? To trudniejsze niż pompki, ale dobre i na klatkę i na triceps. W systemie jakim ćwiczę wręcz bazowe, fundamentalne.

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-05-14 23:20:30

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak chcesz poprawic sile scisku i czas zwisu na drazku to:

- cwicz bez rekawiczek - rekawiczki powoduja ze nigdy nie wyrobisz sobie sily scisku ! rece sie z czasem utwardza i nie bedziesz mial takich strasznych odsciskow. Wiem co mowie :)

- zwisaj na drazku swobodnie na czas - ile dasz rade po 3 - 5 serii - z czasem bedziesz wisial i wisial :)

Co do przenoszenia sztangielkie za glowe to pull over: cwiczenie rozwiajajace cala klatke piersiowa i powiekszajace jej objetosc - m.in. preferowane przez Arnolda. Jak uzyjesz odpowiednio duzego ciezaru to moze byc jedno z glownych cwiczen.

Na dol klaty pompki na poreczach (dipsy) sa najlepsze. Z czasem z obciazeniem.

Jednym z dobrych programow na klate jest:

- wyciskanie sztangielek na lace poziomej
- wyciskanie sztangielek na lawce skosne
- dipsy

i drugi zestaw gdzie dipsy zmianieniasz z pull over.

odpowiednio z pompkami:

- pompki klasyczne
- pompki z nogami wyzej - min. 40 - 45 cm nogi nad podlozem.

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
cwicz bez rekawiczek - rekawiczki powoduja ze nigdy nie wyrobisz sobie sily scisku

Toś mnie zaskoczył - dlaczego ?
Bardziej jakieś haki czy inne cuda wianki bym o takie złowrogie działanie podejrzewał, ale rękawiczki ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-05-15 00:14:43

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlatego ze oslabiaja uscisk. Sam spruboj. Wez sobie ze 120 kg w MC zrob serie z rekawiczkami i bez i porownaj :) Zupelnie inaczej pracuja miesnie dloni i przedramienia bez rekawiczek niz w rekawiczkach. Podobnie jest z pasami do cwiczen. Oslabiaja miesnie brzucha m.in. a jak sie okazuje wcale nie chronia tak bardzo plecow. Plecy chronia silne miesnie brzucha ! Ja cwicze bez rekawiczek i pasow :) Jedynie wyjatkowo w max. seriach zakladam pas a rekawiczki ja rece sa spocone na tyle ze jest ryzyko ze beda sie slizgac na drazkach itp.


Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2011-05-15 00:37:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szpagat dla bramkarza?

Następny temat

Plan treningowy w domu i terenie

WHEY premium