SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy przychodzi koniec?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Mietki może Ty to ******lisz, ale ja np. chciałbym wyglądać lepiej i wiem, że nie moge, bo mi się nie chce
jeść.
I żal mi tego co już zrobiłem a następnie utraciłem, kiedy po kilkumiesięcznej przerwie wracam na salę.

Sam się zapętlam, ****a.
Chcę wyglądać lepiej, ale nie jem lepiej, bo wiem, że przez dłuższy czas i tak nie utrzymam tego stanu, więc nie warto się męczyć dla kilku tygodni czy miesięcy lepszej formy. Z drugiej strony nie chcę cwiczyc ''byle jak'' - czyli nie przykładać się do jedzenia. Bo na treningu zostawiam dużo energii oraz poswięcam jednak trochę czasu w ciągu dnia na całą otoczkę siłowni.
Więc tak trwam już od jakiegoś czasu. Raz jest lepiej, raz gorzej.
Po długiej przerwie (2-3miesiące) siłownia sama się upomina o mnie.
Natomiast po kilku miesiącach sumiennych treningów zaczynam się opieprzać, bo już jakoś tam wyglądam. A najgorsze jest to, że już wiem wtedy, że doszedłem znowu do ''końca''.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Tomot to nic nadzwyczajnego, to normalka..chyba ze ktoś żyje siłownią.
ja mam ten lux ze w miarę się trzymam mimo wszystko, a co pospada to 2 miesiące ostrego treningu i torszke pieniędzy i odzyskam.
co do nawiazki - czas, czas..
mam w dupie juz walke o niewiadomo co i po co.
w życiu mi to nie pomoze Poza rozrywką i relaksem.
I kontuzjami.
teraz zainwestowałem w białko, śniiadanie ( porcja gainera i białko), hmb, k.o i jabłczan bx.
Tyle.
wpadło z powrotem 3.5 kilo.
zdr.


zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Wiem, że normalka.
Dumny tez jestem, że nie krzyczę jak niektóre chłopaczki, że
''siłownia to mój sposób na zycie''.
Oraz po przerwie wracam i mówię ''odrobi się''.
I tak jest, generalnie czas odrobienia dobrej formy, to ~2 miesiące.

Podnoszenie tych kilogramów po prostu lubię i nic na to nie poradzę.
I jak napisałeś, że cheć/pęd do coraz lepszej formy to normalka.

Można, to przełożyć na normalne życie. Każdy do czegoś dąży. Ja się cieszę, że moim głównym/jednym z głównych dążeniem nie jest większy obwód ramienia.




Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-12-13 00:59:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Tomot, Ty chyba potrzebujesz treningu cyklicznego...

A na niedostateczna ilosc kalorii i bialka .... trening na sile.

Wszystko proste, wystarczy sie nie przetrenowac a checi beda.

Przetrenowanie odbiera Ci apetyt, nieprzetrenowany bylbys glodny dzieki treningom.

Pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
Daleko mi do takich znawcow jacy wypowiadali sie juz w tym temacie ale wiekszosc wskazuje na psychike oraz wielkosc umiesnienia jako glowne aspekty przy osiaganiu coraz wiekszych wynikow silowych.
Nikt jednak nie wspomnial o bardzo waznym czynniku, ktory rowniez ma wielki wplyw na nasza sile.
Jest to tzw "zdolnosc rekrutacji".
Sila nie zalezy wylacznie od przekroju miesnia, ale równiez od tego jak duzo jednostek motorycznych jest pobudzanych podczas wysiłku.
U przecietnego czlowieka jest to 20-30% u zaawansowanych sportowcow moze to byc nawet 80 i wiecej %.
Tu nalezy szukac odpowiedzi na pytanie Thiago2 czemu wyniki dwoch kumpli o tej samej masie moga sie az tak roznic.
Wyliczenia fizyczne jakie zastosowal WOODYN oraz jego doswiadczenie, ze stosunkowo malym przyrostem objetosci w stosunku do sily tylko to potwierdzaja.
Przy zalozeniu, ze genetyka sie nie zmienia i stosunek i liczba wlokien miesniowych jest stala, a zmienia sie tylko ich objetosc, to wynik silowy mozna zwiekszyc nawet bez wzrostu objetosci, zmieniajac tylko parametr "rekrutacji".
Moze to zakrawa na herezje ale mozliwe jest nawet zwiekszenie uzyskanej sily nawet przy spadku masy miesniowej!

Imho nie trzeba wiec rosnac w nieskonczonosc by podnosic coraz wiecej!
Przy odpowiej motywacji, treningach, diecie itd. i tak wczesniej dopadnie nas starosc niz stana wyniki

pozdrawiam

nic na siłę - weź większy młotek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Tomot i o to w tym wszystkim chodzi, nie ma sensu robic czegos na sile, bo silownia powinna byc przyjemnoscia nie zmuszaniem sie do czegos. Aczkolwiek sam ostatnio potrafie jest troche na chama, w ten sposob potrafie meczyc bulke 20 minut...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
r4q
w tym sporcie to sie jakos inaczej nazywa
sila bezwzgledna czy jakos tak

w kazdym razie organizm faktycznie wraz z kolejnymi treningami uzywa coraz wiekszej ilosci wlokien miesniowych
ten efekt moze tez wykorzystac poprzez silne wzburzenie psychiczne
stad tez opowiesci, o tym ze ktos w sytuacji zagrozenia podniosl jakis ciezki przedmiot itd

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
r4q:

Robiac te wyliczenia po czesci o to mi chodzilo...
Coraz wiecej sily z tych samych wymiarow...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Tomot, Ty chyba potrzebujesz treningu cyklicznego...
A na niedostateczna ilosc kalorii i bialka .... trening na sile.
Wszystko proste, wystarczy sie nie przetrenowac a checi beda.


Owszem, tak jak piszesz, wszystko jest proste w moim przypadku.
Efekty treningów szybko maleją, kiedy zaczynam się opieprzać
w kuchni.
Trening nie ma tu nic do rzeczy.

Przetrenowanie odbiera Ci apetyt, nieprzetrenowany bylbys glodny dzieki treningom.

Przetrenowanie? Nie znam tego słowa. Przytrafiło mi sie może 2-3 razy w ciągu mojej ''''kariery'''' na siłowni.
Ja mam ochotę na jedzenie, odczuwam głód, tylko często(jak przez dłuższy czas staram się jeść porządnie) zamiast kury z ryżem lub omleta z owsianych chce mi się czegoś pysznego(i bardziej niezdrowego).


Zmieniony przez - tomot w dniu 2006-12-13 12:13:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
http://www.hypertrophy-specific.com/maximum-size-calculator.html

oj, wg tej strony moje maksy ktore sobie sam wymyslilem tj. takie ktorych nie chce przekraczac ze wzgledow "praktycznych" sa rowne tyle co wyszlo na tej stronie

Zmieniony przez - dzi w dniu 2006-12-13 12:34:36

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bic + tric

Następny temat

Kontuzja !!!!!!

WHEY premium