SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedyś trzeba zacząć.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 191
Witam wszystkich na forum, mam na imię Kuba i jako że zaczął się nowy rok szkolny postawiłem sobie cel aby zrzucić kilka kilogramów do wakacji 2015, a potem zobaczymy co wyjdzie w praniu.

A więc tak, mam 18 lat, ważę 81 kg i mam 186 cm, przynajmniej raz w tygodniu chodzę na basen. Do tego planują zacząć ćwiczyć według planu treningowego dla początkujących (w domowych warunkach) i biegać 2 razy w tygodniu po 3-5km.

Wiem że pierwsze ot czego muszę zacząć to dieta redukcyjna, dlatego też w dziale odżywianie poprosiłem Was o jej ocenę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 191
Oto dieta którą ułożyłem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
nie rodzielaj żółtka od jajka, dawaj całe
podbij tłuszcze do min,. 1 g na kg
Źródła tłuszczy: tłuste ryby, olej lniany, jajka, oliwa z oliwek, orzechy, masło, olej kokosowy, sery podpuszczkowe, olej rzepakowy


jogovita to nie posiłek i odpada
więcej warzyw, bardziej smaznie jedz. Sam twaróg to słaby posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9802
81kg i 1850kcal na start redukcji? wg mnie dodaj 20g orzechów dziennie i po pół łyżki oliwy do posiłków typu: ryż, mięso/ryba, warzywka, tylko na dobre ci wyjdzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 191
Po krótkiej przerwie jestem, przeczytałem kilka tematów na forum odnośnie układania diety. Teraz zamieszczam zupełnie zmodyfikowaną dietę:
Zapotrzebowanie obliczyłem na 2580 kcal, od tego obciąłem 180 kcal na początek i wyszło mi 2400 kcal dziennie.
Czekam na wasze uwagi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Dobrze to wygląda :)
choć dołożyłbym chociaż 1 owoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 191
Tą dietę stosowałbym w dni nietreningowe, natomiast w dni treningowe stosowałbym dietę w której ułożone są odpowiednio posiłki przed i potreningowe. Tylko jest jeden kłopot bo nie mogę chodzić na siłownię o tej samej porze i każda dieta musiała by być inaczej rozpisana.

Zamierzam ćwiczyć we wtorki, czwartki i soboty,
- we wtorki od 8:00 - 9:20
- w czwartki od 15:40 - 17:00
- w soboty od 11:20 - 12:40

Zgodnie do tych godzin ułożyłem 3 diety (które zamieszczam) i również prosiłbym o ich sprawdzenie.

ps. Żeby moje odżywanie nie było monotonne będą starał się wymieniać różne podprodukty (np. ryby, kurczaka na indyka, warzywa i owoce)








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 191
Okej, to zamienię winogrona na jakieś inne owoce/owoc. Rozumiem że poza tym błędem wszystko jest ok? Głównie zależy mi na posiłkach przed i po treningowych, czy one są dobrze dobrane?

Dzięki że chociaż ty mi pomagasz. Teraz biorę się za układanie planu treningowego, postawiłem na splita z racji że zamierzam ćwiczyć 3 razy w tygodniu no i jako tako już mam jakieś mięśnie.

Zmieniony przez - jak.mark w dniu 2014-10-13 19:10:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Tak reszta jest całkiem ok :)
wg mnie w przed treningowych trichę za dużo cukru ( owoce )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnąć do wakacji/13 lat

Następny temat

Witam, dobry podział makroskałdników na masę ? :) Do oceny

WHEY premium