SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
Witam od ponad miesiąca jestem na redukcji z 92kg zszedłem na 88kg i od dwóch tygodni waga się nie zmienia. Rozumiem , że to nie wyznacznik , ale ciało również się nie zmienia. Redukcje zaczynałem od 2900kcal , ponieważ 0 kaloryczne wynosiło jakieś 3100kcal. Wydaje mi się , że za szybko zacząłem ucinać kalorie , bo aktualnie jem 2500kcal , cardio 3x w tygodniu. Tydzień temu cardio po 20 min i nie schodziło nic , więc stwierdziłem , że zwiększe cardio do 30 min , ale w tym tygodniu też nic nie ubywa. Nie chce ucinać nie wiadomo ile tych kalorii , bo do 80kg jeszcze dużo brakuje , a w takim tempie dojdę , poniżej 2000kcal. Co zrobić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
domer


Nie chce mi się wierzyć, że trenujesz solidnie, siłowo, masz w miarę dobrze dobraną dietę i nic nie spada w obwodzie pasa. Nawet jeżeli wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne było zawyżone, to w tej chwili kalorii spożywasz już niewiele. Efekty więc muszą być.


Dietę ustalam sobie sam tak jak wyżej napisałem. Gdyby wszystko było dobrze , nie wrzucałbym tutaj tego tematu , także coś musi byc nie tak ;) Na treningach daje z siebie jak najwięcej , więc raczej problemu bym nie szukał w treningu. Zrobię tak jak Koniu zasugerował i wrócę na 0 kaloryczne , a potem spróbuje jeszcze raz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Masa ciała i sylwetka się nie zmienia, a pomiary?
Widząc się codziennie w lustrze ocena wizualna może być jednak zaburzona.

Robisz tylko cardio, czy trenujesz również siłowo?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
brak zmian w sylwetce oceniasz lustrem czy cenymetrem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
Aktualanie fbw 3x w tygodniu , aczkolwiek na redukcji odczuwam , że trzeci trening nie jest tak już intensywny i odczuwam zmęczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
Brak zmian w sylwetce oceniam lusterm i centymetrem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
W takim razie w pierwszej kolejności wrzuć ankietę działu i zrzut z przykładowym jadłospisem.
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
To jest wczorajszy dzień , aczkolwiek codziennie staram się jeść co innego i na co mam ochotę , ale też żeby to w "miarę" wygladało. Kolacja była dość kaloryczna i powinna wyglądać inaczej , ale chciałem coś na szybko , bo nie miałem czasu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Makro trzymasz zawsze na tym poziomie, czy nie patrzysz na nie i kierujesz się wyłącznie kaloriami?
Jak trzymasz na tym samym poziomie, to pokusiłbym się tu i zmianę proporcji na korzyść białka (podbij do ok 2g/kg masy).
Jeżeli chodzi o samą ilość kcal - nie załączyłeś ankiety więc ciężko tu wyrokować, jednak jak czujesz brak mocy na treningu, to może to wskazywać, że jest ich jednak nieco za mało, więc wskoczyłbym na 7-10 dni na 0, lekki plus, a potem ruszył z nieco wyższego pułapu kcal, niż obecnie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 350
Białko staram sie trzymac na poziomie 140-160g dziennie , węgle teraz zmniejszyłem , aczkolwiek zazwyczaj było tak 300-330, tłuszcze 90-110. Czyli podbić białko do 180-190g ? A gdy wejdę od razu na 2700-2800 kcal z podbiciem białka ? ma to sens? Czy lepiej zachaczyc faktycznie o to 0 kaloryczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Jak zszedłeś stosunkowo nisko z kaloriami i odczułeś to na treningach, to jednak zrobiłbym wcześniej przerwę.
Około 180g białka będzie tu rozsądną ilością.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2020-11-25 14:32:05

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jak słusznie zauważyłeś masa ciała nie jest najlepszym wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki. Ważne są obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Poza tym raz w miesiącu zdjęcia sylwetki.

Nie chce mi się wierzyć, że trenujesz solidnie, siłowo, masz w miarę dobrze dobraną dietę i nic nie spada w obwodzie pasa. Nawet jeżeli wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne było zawyżone, to w tej chwili kalorii spożywasz już niewiele. Efekty więc muszą być.

Białko w ilości 2g/kg masy ciała to odpowiednia ilość. Tego bym się trzymał.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny

Następny temat

Cel - dobrej jakości masa mięśniowa

WHEY premium