SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KM a psychika!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2411
Witam.CHciałbym się dowiedzieć od osób,które chodziły,lub mają wiedze o Kravce o tym jak wpływa na psychike.Jakiego podejścia uczą trenerzy,bo słyszałem nieciekawe opinie,lecz z mało wiarygodnego źródła.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Ja trochę chodziłem na KM. Trener nas uczył, że na ulicy stosuje się wszystkie możliwe chwyty, ciosy itp. Kop w jądra to normalka na treningach krav magi.
Dodam jeszcze, że cała krav maga jest kiepska moim zdaniem. Szkoda kasy na to. Zapisz sie na coś lepszego. Bez sparringów niczego sie nie nauczysz. Na krav madze niestety ciosy są udawane. Zdecydowana większość osób na treningu uważa głównie na to, żeby nie zrobić nikomu krzywdy. Mało kto np. dusi na poważnie.
Jednym z głównych powodów dla którego zrezygnowałem z KM było to, że wtedy myślałem, jaki to ja jestem dobry, bo z każdego duszenia umiem wyjść itd. Niestety czar prysł, jak do sekcji przyszedł koleś dość agresywny. On chyba jako jedyny dusił z całej siły(tak jak to na ulicy bywa) i jak byłem z nim w parze to sie okazało, że z żadnego duszenia wyjsć nie umiem.
I wogóle te wszystkie chwyty są skomplikowane, zbyt skomplikowane dla człowieka, który nigdy nic nie trenował.
Jak już koniecznie chcesz na to chodzić, to musisz spoooro w domu trenować, tzn. powtarzać ciągle te chwyty, żeby Ci weszły w krew, bo bez treningu domowego nic sie nie nauczysz.
I jeszcze jedno- im agresywniejszy partner do ćwiczeń, tym lepszy trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 341
Mnie uczono na KM tak jak pisał poprzednik, wszystkich "brudnych ciosów", tj. kopanie po jajkach, palce w oczy, uderzenia w krtań itp. Z kombinacjami nie jest tak najgorzej, szybko je przyswoiłem (chociaż niektórzy mają problemy). Do tego miałem sporo rozciągania, troszke technik kickboxing no i całkiem sporo sparingów ... ogólnie trener dawał w kość Ja i napewno nie tylko - radził bym jakiś bazowy sport ...

Trening czyni mistrza ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2580
ej wesoly a czy musiales kiedys uzyc swoich umiejetnosci w prawdziewej walce ????? ile cwiczyles kravke ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 341
a dlaczego pytasz ? miałem okazje przetestować niektóre ciosy - zapewniam że działają ... troche ćwiczyłem

Trening czyni mistrza ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
To masz do tego talent, bo ja żeby opanować jako tako te chwyty, to musiałem w domu to wszystko powtarzać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 149
Hej lukas222

A próbowałeś temu kolesiowi co "dusił na maxa" włozyć tak na maxa palce do oczu (przy duszeniu od tyłu oczywiscie) tak jak uczą tego techniki KM ??

Albo kopnąć piętą w jądra ??

Ja chodze ponad rok na KM i uważam że rewelacja
ale duzo zależy od trenera...

A problemy z zastosowaniem technik w "realu" są chyba tylko takie ze boimy sie "załatwić na cacy" agresora...

Weźcie pod uwage, że KM daje nam sposób, co by było gdyby koles ciebie dusił, albo siedział na tobie i robił Ci okłady piąstkami a Ty byś nie miał pojecia czy i jak mozna wyjsc z tej pozycji???
(zrzucić przeciwnika lub wyswobodzic sie z duszenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 73 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1546
Krav Maga ma sporo wad, jedna z nich, moim zdaniem dosc duza jest sposob prowadzenia treningow , a mianowicie system szkolenia seminaryjnego; przynajmniej tak bylo u mnie w miescie. Treningi odbywaly sie w co druga sobote po 3 czy 4 godziny , sam nie wiem jak mozna tyle wytrzymac jak ja po 1.5 h treningu ledwo wracam do domu. Moim zdaniem to albo fuszerka, albo (co gorsze) wyludzanie kasy w przypadku gdy mowi sie ze tam cie naucza walczyc, i tutaj mamy druga wade - dosc kosztowne hobby . Z tego co pamietam(ale moge sie mylic) bylo to bodajze 150 zl za miesiac, czyli tyle ile ja place, mniej wiecej, za dwa i pol .
Chcialbym rowniez przypomniec iz KM naucza sie kobiety i starcow(moze po to zeby sie za bardzo nie zmeczyli ^^ ) i niestety _wielu_ z trenerow ma nawyki prowadzenia zajec w tym wlasnie kierunku.
Moim zdaniem na KM pomija sie wiele waznych elementow walki, ktorych nauczysz sie na sportowym sw. Mam tu na mysli nawyki trzymania odpowiedniego do zamierzonego ciosu dystansu, waznego klinczu czy nawyku "chowania" glowy w ramiona, ktore wg mnie wyrobisz tylko na sparingach.

wroga nalezy zabic szybko - uderzajac w plecy...
...o honor nalezy martwic sie wsrod przyjaciol.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
KM powinno sie trenowac jako uzupelnienie, a nie jako podstawe.

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2005-09-13 21:39:27

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
zgadzam sie z przedmowcami.wg mnie krav maga jest zbyt teoretyczna(lukas222 juz o tym pisal).robi sie z gory ustalone schematy a pozniej w walce okazuje sie ze to tak kolorowo nie jest.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
wg mnie, u osoby, która nie ma solidnych podstaw w jakiejś innej SW, KM wyrabia złudne poczucie pewności ("jestem panem świata, obronie sie przed nożem/siekierą/wstaw dowolne" etc).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poszukuję filmów

Następny temat

kondycha

WHEY premium