SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLE - chwilowa moda czy sposób na życie

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nigdy nie widziałem jak Paawo biega, nie widziałem żadnej relacji, pucharu czy medalu, zrzutu z treningu również nie widziałem. Gołosłowny to odpowiednie słowo Oczywiście nie zarzucam komuś kłamstwa, sam potrafiłem kiedyś trzy jabcoki z hejnała obalić i do rana tańczyć pogo w oparach marihuany i towarzystwie półnagich kobiet


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2020-04-20 10:05:49
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
To są wyniki które Paawo osiągnął dawno temu trenując bieganie. Obecnie nawet nie biega
Bardziej takie wspominki, trochę historii, sporo ciekawej wiedzy. Gdzieś się nawet przewinęło ile i jak trenował. I ciekawe filmiki w którymś wątku odnośnie biegania wrzucał.

Nikt aktualnie w naszym dziale tak szybko nie biega i nikt nie jest wstanie poświęcić się całkowicie treningom, bo każdy ma pracę i różne obowiązki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1773
ojan

A jak mam sobie wyobrazić to:
"Klatka na podłodze wyciskanie jednoracz kettla, z uniesionymi biodrami, przenoszenie
Trochę pompek" ?
Nagraj to wykonanie dla nas.



O filmikach musze pomyśleć. Rozumiem, że muszę je wrzucac na youtuba?.

A co do ceiczen na klatke z kettlem, to z racji, że mam tylko jeden wykonuje ćwiczenia unilateralne.
Tzn kładę sie na mate rozłożona na podłodze i wyciskam kettla jedna ręka, a nastepnie drugą.
Kolejne ćwiczenie to unosze biodra do gory jak przy glut bridge i w tej pozycji wyciskam kettla znowu najpierw jedna, potem druga ręka.
Przenoszenie to przenoszenie kettla za głową tylko nie na ławeczce a na taborecie ;).

A z filmami pomyślę, muszę tylko to jakoś technicznie ogarnąć.


 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131096
Filmik wrzucam na YT a potem kopiuję jego adres i wklejam do mojego postu.
Dzięki za czytelny opis wykonania ćwiczeń - wcześniejszy zlepek w jednym zdaniu zainspirował mnie do poproszenia o dodatkowe wyjaśnienia.

ps.
Przed chwilą przeleciałem Twój temat sprzed 3 lat i dzięki temu wiem więcej niż podałeś w tym temacie .


Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-04-20 10:38:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1773
ojan

ps.
Przed chwilą przeleciałem Twój temat sprzed 3 lat i dzięki temu wiem więcej niż podałeś w tym temacie .


Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-04-20 10:38:31


2017 i połowa 2018 to był moj najlepszy okres jeżeli chodzi o siłownię. Może wyniki siłowe nie były imponujace, ale sylwetkowo napewno sie poprawiło. Waga spadła do 78 kg, w pasie 84 cm. Niestety nie miałem wtedy tyle cierpliwosci, żeby prowadzić dziennik.
Potem przyszła końcówka 2018 i caly 2019 r. - totalny spadek formy oraz dużo stresu. Jednym słowem masakra.
Był już taki okres, ze stresowało mnie wszystko i do to takiego stopnia, że stres paraliżował moje każde postanowienie.
Wiedziałem że lekarstwem może być tylko ruch, ale motywacji brakowało.

Z pomocą przyszla ashwaganda i l-teanina. Zadziala. Nie wiem czy to placebo czy naprawde działa, ale najważniejsze że wróciła motywacja do treningu i działania a stres pijawia sie tylko wtedy kiedy powinien.

No a sytuacja zwiazana z koronawirusem spowodowała, że zainteresowałem sie kettlami. Na pewno na plus to, że mogę ćwiczyć w domu. A majac w domu 4 letniego brzdąca każdy zaoszczedzony czas jest na plus ;).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1773
...


Zmieniony przez - micha7_81 w dniu 2020-04-20 11:49:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1773
Dzisiaj kurier a raczej kurierka przywiózła nowy 28 kg kettle. Dziwi się kobieta co ja ciągle takie ciężkie paczki zamawiam ;).

Jestem ciekaw treningu. Wieczorem spróbuję.


PS.
Nie moglem sie doczekać wieczornego treningu. Porobilem kilka swingow i zarzutów oraz wyciskan. Musze powiedzieć, że skok o 10 kg jest odczuwalny. Wydawalo mi sie, że co to jest ciężar 28 kg. Na siłowni kiedys czesto operowalem hantlem nawet z wiekszym obciążeniem. A teraz czuć różnicę. Na pewno to kwestua grubości rączki oraz środka ciezkosci kettla. Przy zarzucie ewidentnie juz widać jak ważna jest technika szczegolnie przy wiekszym ciężarze. Trzeba rozpocząć ruch z bioder, żeby nadać odpowiedni pęd kuli. Przy próbie szarpania i podnoszenia siłą samej ręki odrazu dostaje popalić nadgarstek. Tak więc widzę, że powolutku bez pośpiechu. Spokojnie ten ciężar posłuży mi przez jakis czas. Dłuższy czas.


Zmieniony przez - micha7_81 w dniu 2020-04-21 16:38:46

Zmieniony przez - micha7_81 w dniu 2020-04-21 17:35:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131096
I jak Ci szło te wyciskanie?
Mam kulkę z uchem o podobnym ciężarze 28kg - kilkadziesiąt lat temu wyciskałem ją w 3p - teraz nie wiem czy dałbym radę
Może jutro spróbuję i nie dam się zabić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1773
W sumie dzisiaj nie wyciskalem kettla. Dzisiaj byl trening przyciągania. Ale po Twoim poscie poszedłem zobaczyc ile dam rade wycisnąć. I tak na prawa rękę 5 powtórzeń, na lewa 3.

Niech to będzie strat. Będę teraz ćwiczył raz w tygodniu drabinke w 5 seriach. Zobacze za kilka tygodni jak zmieni sie siła.

Dzisiaj jak wczesniej pisalem trening przyciagania. Miało być podciąganie, ale po 2 podejściu zrezygnowałem. Totalny brak chęci. Był MC, w roznych wariantach. Wioslowanie kettla 3 x 6 ruchów. I potem kilka cwiczen wspomagajacych juz mniejszym ciężarem Pozniej brzuch.

A przed snem czeka mnie jeszcze sesja rozciągania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131096
Spróbowałem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrot do formy

Następny temat

Szczypiorr dźwiga +800 w domu

WHEY premium