SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kącik kulinarny - super składniki, super potrawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
A co powiedziecie na moje?

8 cm sredniej glowki kapusty pekinskiej
jedna czesc piersi z kurczaka
sok z cytryny
oliwa
ostra lub slodka papryka
majeranek
czosnek
sol
dobrze dodac kukurydze, choc troszke...

Trzeba najpierw pokroic kapuste i skropic ja sokiem z cytryny i posolic. Dodac kukurydze. Potem pokroic piers w srednia kostke. Usmazyc szybko na minimalnej ilosci oliwy i pod koniec smazenia posolic i dodac duzo papryki (ok.1 lyzka) i duzo majeranku (2-3 lyzki). To z przyprawami krotko! podmsazyc. Przyprawy przesmaza sie na patelni. Gorace wrzucic do kapusty, dodac posiekany czosnek (1-2 zabki) i lyzke oliwy. Zamieszac. I szybko podawac - takie cieplawe.
Spora porcja - spokojnie na dwie osoby.

Ja w ramach diety polewalam to cos olejem lnianym, ale az tak mi nie smakowalo jak z oliwa.

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym kurczaka upiekł na teflonie (lub absolutnie minimalnej ilości tłuszczu, np. na PAM'ie) a resztę zastosował w stanie surowym z dodatkiem tłuszczy w formie nie zniszczonej podgrzewaniem ... ale to ja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2406
jak Tyka chce cos bardziej z klasa to niech bedzie... chyba juz w jakims poscie opisywalem ten przepis ale co mi tam:

Mielone z indyka z ziemniorami

ok. 100g piersi z indyka
ok. 100g udzca z indyka
600 g ziemniakow
750 g pieczarek
1 jajko
1 kromka ciemnego pieczywa
czosnek
jogurt naturalny (1/3 szklanki)
pieprz, sol, przyprawa do mielonych (np. kamis)
oliwa (2 lyzki)

mieso zmielic, dodac jajko. kromke pieczywa namoczyc w wodzie, odcisnac i tez dodac. dodac przyprawy do mielonych (ja lubie sporo, ze 2 lyzeczki), soli i pieprzu.

ziemniaki - standardowo - obrac, ugotowac. jak ktos lubi sie chrzanic, to mozna w polowie gotowania wyjac, pokroic w talarki, posypac jakas przyprawa grillowa do warzyw i wrzucic na grill.

pieczarki obrac pokroic w plasterki, posolic i usmazyc bez tluszczu

do jogurtu wycisnac czosnek (wg uznania ja wciskam 2 zabki), dodac troche pieprzu i soli. dodac oliwy i zamieszac.

z mielonych robic plaskie "hamburgery", nie za grube bo sie beda dlugo smazyc i nie za cienkie bo sie rozleca. najlepiej przed formowaniem kotletow zmoczyc rece w zimnej wodzie. smazyc kotlety az beda gotowe

wrzucic wszystko na talerz, pieczarki polac sosem jogurtowo-czosnkowym (mozna polac tez miecho jak ktos lubi).

jadlem przedwczoraj po dlugiej przerwie i mowie wam - super!

aha:
porcja jest na dwie osoby, czyli na osobe wychodzi:

B ok. 35g T ok. 35g (z przewaga jednonienasyconych) W ok. 75g kcal ok. 750
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pyszne ale wyjątkowo sadłotwórcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2406
errata, walnalem sie w obliczeniach:
B 30g T 20 W 63 kcal 530

ew. mozna te ziemniaki zastapic ciemnym ryżykiem a zamiast jednej lyzki oliwy do miesa dac siemie lniane (wersja specjalnie dla Ciebie Tyka:) bedzie lepiej zrownowazone pod wzgledem tluszczy



Zmieniony przez - yemu w dniu 2006-02-09 00:11:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hyhy dzięki ale nie łączę nigdy takich ilości tłuszczy z taką ilością węgli (chyba że w tzw. cheat meal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
To tak jak ja Tyka, mieso gorace wrzuca sie do surowej zi,mmnej kapusty, ktora jest juz w miseczce.

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
okay, źle przeczytałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


szef kuchni poleca - ciecierzycę

nasiona tej rośliny strączkowej mają jedną cechę wartą wymienienia - najniższy z wszystkich roślin strączkowych indeks glikemiczny IG = 28 !!!

co nam to daje ? ano to, że jest to jedno z nielicznych źródeł węglowodanów (a ciecierzyca ma ich nieco ponad 60g w 100 gramach) które można niemal bezkarnie łączyć z tłuszczami (oczywiście w rozsądnych ilościach i tłuszczy i ciecierzycy)

ciecierzyca jest ceniona na całym Bliskim Wschodzie, a jedną z potraw z których i Bliski Wschód i ciecierzyca słyną jest humus - czyli pasta z ciecierzycy, tahini, soku z limonki, czosnku i oliwy z oliwek, która słuzy np. jako dip do surowych warzyw

wada - cholernie długie przygotowanie : najpierw bowiem trzeba ziarna moczyć przez minimum 8 godzin zanim w ogóle zacznie się cokolwiek robić, potem przed gotowaniem trzeba wypłukać, gotować w nowej wodzie przez minimum 70 minut, potem ponownie wypłukać i dopiero można to jeść, albo użyć do humusu

zaleta - bywa dostępna w puszkach, w stanie ugotowanym a nawet jeśli nie, raz ugotowaną dużą porcję przez długi czas można trzymać w lodówce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4659
Ciecierzyca jest ok, ale ze wzgledu na dlugi czas jej przygotowania ja czesciej wybieram soczewice. Ma podobne "parametry", nizszy IG i po namoczeniu gotuje sie doslownie 10 min.

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie siemienia, a konkretnie jego wartosci odzywczych. W necie znalazlam ze siemie firmy Sante ma wartość odżywcza w 100G:
kcal 415
Białko 25g
tłuszcz 35g
substancje śluzowe 6g

Dzis kupilam siemie Kresto na ktorym jest:
kcal 233
bialko 36
tluszcz 8
weglowodany 45

To Kresto wyglada identycznie jak Sante, nie jest prazone, dlaczego ma duzo mniej tluszczu i kalorii?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pomocy

Następny temat

Tabletka antyhormonalna

WHEY premium