SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jun Fan Jeet Kune Do tools applied in sparring/Narzędzia JFJKD zastosowane w sparingu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10478

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Zalezy co rozumiesz przez otwarta i rozwijajace sie formula



Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Taką, która prze do przodu i cały czas się rozwija a nie zatrzymuje się na przestarzałych schematach z lat '70.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
W JKD ktorym trenuje, czyli to ktore naucza Ted Wong. Jeet Kune Do nie opiera sie na schematach z lat 70... tylko o nauke, budowe ludzkiego ciala, prawa fizyki jakim podlega cialo czlowieka np 2 zasady dynamiki Newtona. Dlatego w tym punkcie widzenia JKD nie polega na dokladaniu coraz to nowych technik, ale doskonaleniu struktury, narzedzi. Jest to trenowanie tego samego i wylacznie tego co trenowal Bruce. Tak jak Bruce napisal " Prawdziwe ulepszenie szuka prostoty". Tak tez prostota nie polega na dokladaniu coraz to nowych technik, ale na rozwinieciu narzedzi do tego stopnia ze ich uzycie staje sie czyms naturalnym. JKD Bruce'a Lee nie opiera sie o skostniale schematy z lat 70 ale o nauke dlatego bylo tak nowatorskie jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy.

Co wiecej co do skostnialych schematow z lat 70, prawa fizyki jakim i mechanika ciala jakim podlega cialo czlowieka jest sa od zawsze takie same.

Spojrz w notatki Bruce w ksiaze Bruce Lee komentarze na temat sztuk walk, masz tam plany treningowe, plany prywatnych zajec. Czy widzisz tam trening jakichs technik ktore mialyby pochodzic z 200 roznych styli? Poza tym Bruce dokladnie napisal na czym bazowal tworzac JKD.

Oczywiscie to jest tylko czesc a nie wszystko mam nadzieje ze w zamian napiszesz mi jak Ty to widzisz.


Michal

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-01-17 04:53:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
acha to weź załurz taki temat jeszcze na jakimś forum o tematyce fizycznej niech chłopaki przeanalizują twoje JKD pod względem fizyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
prawa fizyki mówią jasno - nalezy uderzać tylko przednią ręką i kopać przednią nogą. Wszelkie inne techniki są nieskuteczne i nieefektywne. Zapomnijcie o bezsensownych lowkickach, uderzeniach kolanami i łokciami, nie mówiąc już o zupełnie nie przydatnych w walce kombinacjach bokserskich. Sprzecznymi z prawami fizyki sa równiez techniki graplerskie, które są całkowicie nieskuteczne przeciw osobom z dobrym wyczuciem dystansu i genialną pracą nóg.





































Zmieniony przez - SoulReaver w dniu 2009-01-17 10:58:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
"Zalezy co rozumiesz przez otwarta i rozwijajace sie formula"

myślę że odpowiedź można znaleźć tutaj (pod koniec filmu ale radzę obejrzeć cały), widać nawet pewne podobieństwo w toku myślenia
http://www.joemonster.org/filmy/8330/Idol_artysta_Bodo

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Jeet Kune Do nie opiera sie na schematach z lat 70(...)Jest to trenowanie tego samego i wylacznie tego co trenowal Bruce.
Zdecyduj się! Trenujesz schematy z lat 70, czy nie?

JKD Bruce'a Lee nie opiera sie o skostniale schematy z lat 70 ale o nauke dlatego bylo tak nowatorskie jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy.
Jak na tamte czasy to tak. Dzisiaj już nie.

Co wiecej co do skostnialych schematow z lat 70, prawa fizyki jakim i mechanika ciala jakim podlega cialo czlowieka jest sa od zawsze takie same.
Jednak rozwiązania i sposoby na ich wykorzystanie rozwijają się.

Spojrz w notatki Bruce w ksiaze Bruce Lee komentarze na temat sztuk walk, masz tam plany treningowe, plany prywatnych zajec.
JAK NA TAMTE CZASY to ok, faktycznie było to coś nowego, rozwijającego.
Ale dzisiaj? Dzisiaj mamy setki innych, lepszych systemów. Bruce sam ciągle się rozwijał i poszukiwał nowych, lepszych rozwiązań. Umarł młodo, więc nie wiesz na pewno jak by rozwinął JKD. A na pewno nie pozostałoby w takiej samej formie jak je zostawił.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Michał - temat jest o sparingach. nie otrzymałem zadnego linka do sparingu przedstawiciela JKD z grapplerem wiec moje pytanie brzmi dlaczego przedstawiciele tego stylu nie rywalizują z przedstawicielami innych? skoro ten styl jest tak genialny to dlaczego nie ma zadnego jego przedstawiciela w k-1 (o mma juz nie wspomnę)? wiem że takie pytanie już padło w Twoim drugim temacie ale nie odpowiedziałes jednoznacznie zasłaniając się tym że zabrania sie wam tam podstawowych technik

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Kondek, widze że nie masz pojęcia o czym pisze no ale nie ma sie co dziwić przecież nie zajmujesz się JKD.


SoulReaver napisałeś: " prawa fizyki mówią jasno - nalezy uderzać tylko przednią ręką i kopać przednią nogą. Wszelkie inne techniki są nieskuteczne i nieefektywne. Zapomnijcie o bezsensownych lowkickach, uderzeniach kolanami i łokciami, nie mówiąc już o zupełnie nie przydatnych w walce kombinacjach bokserskich. Sprzecznymi z prawami fizyki sa równiez techniki graplerskie, które są całkowicie nieskuteczne przeciw osobom z dobrym wyczuciem dystansu i genialną pracą nóg."

Wnioskuje tylko tyle, że po 5 latach treningu JKD koncepcji nie masz pojecia o czym mowie. Zasady fizyki to nie to że 80% atakow JKD to przednia noga i przednia reka. Wynika to nie z praw fizyki ale z faktu jak skonstruowana jest pozycja gotowości i tą charakterystyczna cechę dla JKD Bruce uwzględnił w swoich notatkach. Wiesz co Bruce określił jako ( w polskim tłumaczeniu) "korzeń JKD"?

OloKK napisałeś: "Jeet Kune Do nie opiera sie na schematach z lat 70(...)Jest to trenowanie tego samego i wylacznie tego co trenowal Bruce.
Zdecyduj się! Trenujesz schematy z lat 70, czy nie?"

Już coś Ci powiedziałem że JKD nie opiera się na schematach z lat 70. Jesli uważasz inaczej to bardzo chcialbym zobaczyc jakiekolwiek dowody ktore by to potwierdzały

"JKD Bruce'a Lee nie opiera sie o skostniale schematy z lat 70 ale o nauke dlatego bylo tak nowatorskie jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy.
Jak na tamte czasy to tak. Dzisiaj już nie. "

Mam pytanie skąd wiesz że dzisiaj nie? Trenowałeś JKD, jeśli tak to napewno koncepcje bo napewno nie to które ja trenuje.



"Co wiecej co do skostnialych schematow z lat 70, prawa fizyki jakim i mechanika ciala jakim podlega cialo czlowieka jest sa od zawsze takie same.
Jednak rozwiązania i sposoby na ich wykorzystanie rozwijają się."

Możesz podać przykłady co konkretnie masz na myśli?

"Spojrz w notatki Bruce w ksiaze Bruce Lee komentarze na temat sztuk walk, masz tam plany treningowe, plany prywatnych zajec.
JAK NA TAMTE CZASY to ok, faktycznie było to coś nowego, rozwijającego.
Ale dzisiaj? Dzisiaj mamy setki innych, lepszych systemów. Bruce sam ciągle się rozwijał i poszukiwał nowych, lepszych rozwiązań. Umarł młodo, więc nie wiesz na pewno jak by rozwinął JKD. A na pewno nie pozostałoby w takiej samej formie jak je zostawił."


Podaj przykłady lepszych systemów.



Nie wiem czemu taka krytyka paruje od was skoro nawet nie macie pojecia o czym pisze? Moze najpierw przed krytyka warto byłoby przeczytać i przemysleć kilka rzeczy. Zamiast siedzieć utkwiony we własnych przekonaniach. Nie wystarczy powiedzieć JKD jest za stare itd. Podajcie fakty ktore za tym stoją, nie wystarczy powiedziec Michal nie masz racji, ja podaje przykłady którymi popieram swoje założenia. Mam nadzieje że wy zaczniecie robić tak samo

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 819
Michał, fajnie że lubisz JKD, to dobra sztuka walki, ale czy trochę Twoja fascynacja Bruce`em, który bez wątpienia był nietuzinkową postacią w świecie sw nie jest trochę przesadna
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Gdzie?

Następny temat

Pytanko do pana o nicku MMA?

WHEY premium