SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jun Fan Jeet Kune Do tools applied in sparring/Narzędzia JFJKD zastosowane w sparingu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10481

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Podając przykład Muay Thai vs grappler, zgodzę się..., Z tym że w Muay thai, pozycja walki i praca stóp jest inna niż w JKD. Jeet Kune Do to nie Muay Thai


Po drugie, dla mnie Jeet Kune Do nie koncepcje ale sztuka walki oparta na nauce. Według mnie Bruce lee był kimś w rodzaju "pierwszego naukowca" w sztukach walki. Nie dlatego, że eksperymentował..., ale dlatego że jako pierwszy zauważył iż sztuka walki to nic innego jak nauka, a nie bezmyślne powtarzanie ruchów zwierząt, czy też swoich mistrzów


Treningi Ted Wong JKD odbywają się w Brodnicy w Poniedziałki o 18:30. Jak chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów to pisz do mnie na gg albo maila.

Michal

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-01-16 14:44:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
hm, ile walk wygrałeś z doświadczonymi (tzn o takim samym stażu jak ty, bo zakładam, że już trochę trenujesz) zawodnikami taja?
nie znam cię i nie wiem, być może masz takie umiejętności. ale to zawodnicy MT nie raz i nie dwa pokazali, że umieją się bić. a Jun Fan JKD? co to jest i kto to zna?
dlatego nie obraź się, ale twoje słowa trącą zarozumialstwem

a do Brodnicy mi trochę nie po drodze
masz może jakiś ich link? kojarzę kogoś z Brodnicy, może coś wie.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-16 15:42:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Zanim odpowiem Ci na pytanie, mam prośbę, czy mógłbyś powiedzieć czy trenujesz JKD? Jeśli tak to kto jest Twoin nauczycielem?





Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Jodan nie potrzebujesz do nikogo linku. Tak jak napisał Michał jeśli się chcesz więcej dowiedzieć to pisz do niego na gg lub maila, gdyż to on jest instruktorem w Brodnicy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
Jodan poczytaj temat "ted wong mówi o jkd" a zrozumiesz z kim rozmawiasz, Michal jest jedynym i objawionym mistrzem JKD w polsce, i nie dałby sie obalic zadnemu graplerowi bo jest na to za dobry. I wszelkie tlumaczenia mu są bezsensowne, gdyz JKD jest najlepsza najskuteczniejsza sztuka walki, reszta to shit. I jest tak śmiercionosna i niebezpieczna, ze zabrania sie adeptom JKD walczyc w MMA, a nawet sparowac z przedstawicielami innych stylów. Zapomnij by jakikolwiek zapaśnik wszedl w nogi Michalowi, bo jego footwork jest na to zbyt dobry, zaden judoka nie wykona na nim rzutu, bo balans ciala Michala na to nie pozwoli, a zaden BJJ-owiec nie wskoczy z nim do gardy ani go nie obali.

Zmieniony przez - SoulReaver w dniu 2009-01-16 16:52:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
MichalJF: nie nie trenuję JKD. patrzę na to z zewnątrz, staram się patrzeć obiektywnie.
a obiektywnie rzecz biorąc prawo do wypowiadania się o innych stylach, zwłaszcza cieszących się uznaniem za swoją "bojowość" tak lekko jak ty ma ktoś, kto się może poszczycić osiągnięciami w dziedzinie walki, swoimi lub swoich wychowanków.
(uprzedzając pytanie, to niejest wyzwanie i nie jest zachęta do jego rzucenia.)

podtrzymuję więc moje pytanie: co cię upoważnia do pisania, że mistrz świata MT dostał łomot od judoki, bo ma gorszą pracę nóg i konytolę dystansu niż ktoś trenujący JFJKD?


SoulReaver, przecież wiem od samego początku...

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-16 17:28:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
tez bym chciał zobaczyc sparing/walke przedstawiciela JKD z jakims chwytaczem nie wazne czy z zapasnikiem czy z bjj-owcem. mozna gdzies takie cos obejrzec? tylko nie piszcie mi ze nie bo przedstawiciele JKD nie moga kopac po jajach

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
aaa, jeszcze jedno. MichalJF, ustosunkuj się, proszę, do moich zarzutów z poprzedniej strony wątku. tylko nie odsyłaj mnie na gg/priva. zacząłeś pisać na forum, to skończ na forum.

jetlit: wybacz, ale myslę, że potrzebuję. chętnie zapoznam się ze stażem trenera, osiągnięciami, filmami na których prezentuje swoje umiejętności techniczne itd

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-16 17:49:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 389 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13266
W tym temacie ( czy moze w tym drugim zalozonym przez Michal) , zalozyciel tematu juz dwa razy zostal "zaproszony" do sprawdzenia skutecznosci JKD , za pomoca sparingu . Jednak Michal potrafil tylko wymigiwac sie i zmieniac temat , wiec Jordanie nie obawiaj sie ewentualnym wyzwaniem Cie na mate ze strony Michala
Poza tym ( to takie moje subiektywne zdanie) , ogladajac te wszystkie pokazowe filmiki wklejane w tym temacie odnosze wrazenie ze gdyby zawodnik JKD wszedl do klatki z zamiarem stoczenia pojedynku z trenujacym przekrojowo zawodnikiem MMA , To zawodnik JKD dostal by potezny lomoz , jesli nie w stojce to juz napewno na ziemi Pozdrawiam .

Będę niszczył, będę lepszy, będę pierwszy, będe większy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Niestety JKD w wykonaniu Bruce to straszny archaizm.

Dobrze jeśli sztuki walki się rozwijają, ewoluują, tak jak pisze Jodan, zmiany są potrzebne by być na topie.

Masz doświadczenie w czymś konkretnym Michale?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Gdzie?

Następny temat

Pytanko do pana o nicku MMA?

WHEY premium