SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwicze judo dość długo znam prawie każde rzut, dźwignie, łamanie. Czy któs mi może napisać jakim rzutem lub łamaniem obronię się na ulicy lub zastosowanie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
ok, na zawodach sie rzucaja ale jak mi zalozysz dzwignie to wole miec reke wyciagnieta z stawow , ewentualnie zlamana(dzieki litrom :) adrenaliny bede w stanie walczyc) niz powybijane zeby bo kosc sie zrosnie a zeby nie jablka...(druga reka bede cie nap*****lal w szczeke do skutku) pozatym jezeli chwyty judo mialyby sie przydac to uwazam ze po "rozpakowaniu" przeciwnika paroma prostymi ewentualnie wejscie z prostym,sierpem w poldystans i wtedy jakis rzut...

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
to ty chyba stary jak tak długo trenujesz sam powinienes wiedzieć, jaki rzut czy technika jest skuteczna na ulicy...i nikt ci by nie musiał mówić, to przychodzi z doświadczeniem wg.mnie, a jzu napewno na saingach sie tego uczy i nie trzeba długo trenowac żeby sie skapnąć to się przydaje, a znasz różnice między ashi-guruma a o-goshi (wychodze z załozenia że jeśli znasz tyle dzwigni rzutów itd to wiesz co to jest)

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wiem, znam wiele łamań na stojąco w dole wiele rzutów, hmmm może i masz racje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601
To są formy samoobrony z Judo ( kodokan goshin jutsu ) .

A znacie roznice miedzy o-goshi a uki-goshi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
mit:o-goshi to duże biodro -czyli biodro nasze jest wystawione poza biodro przeciwnika (przy rzucie) a w uki-goshi czyli nasze biordro jest "mniejsze" od biodra uke(obydwa rzuty należą do rodziny rzutów biodrowych, i są to z regóły jedne z pierwszych rzótów jakie sa nauczane w Jiu-Jitsu czy Judo), a róznica między ashi a goshi jest taka że ashi-guruma jest rzutem ręcznym a o-goshi biodrowym.

Coldwind pamiętaj że to nei ma znaczenia ile znasz rzutów, łamań duszen czy technik jezeli nie potrafisz ich wykorzystac w realnej walce, pewien 3 dan (nie wazne jakiej SW) dostał w******l w parku, ukradli mu rower i kurtke...nie potrafił sie obronić a 3 dan powinien znać sporo technik...prawdziwa nauka rozopoczyna sie po wyjściu z dojo na ulice

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
np o uchi gari
a pozatym twój ulubiony rzut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601
Ja na forum czytałem nawet o 10 danie ktory dostał w******l

Champion ja te roznice znam , nie musiales mi ich wyjasniac. Chcialem sprawdzic czy wy wiecie . Jednak uki goshi nie jest zbyt czesto nauczane ( tak mi sie wydaje ) .

Aha ashi guruma jest rzutem noznym nie recznym
Swoją drogą ciezko by mi go bylo pomylic z o-goshi .

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129
rzuty biodrowe sa trudne do wykonania na ulicy, u mnei najlepiej sie sprawdza morote-seio-nage

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601
Champion jak dla mnie ippon na ulice bardziej pasuje .
A wlasnie bo tematem bylo co mozna zastosować na ulicy .
Wiele mozna . Jednak Judo nie wytwarza dobrych nawykow do walki ulicznej .
Np. dla tego ze w judo wszystko nastawione jest na walke sportową i jak wykonuje sie jakis rzut to do konca ( przetaczamy sie - maki komi , schodzimy do parteru ) . To na ulicy nie jest wskazane .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
ja lubie nożne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczyc w domu dodatkowo??

Następny temat

Hehe

WHEY premium