SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki najlepszy sposób na schudnięcie w 3 miesiące ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1296

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Facet

Wiek

23

Waga

85

Wzrost

173

Cel treningowy

Zrzucenie 10-15KG

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

Bieganie i Piłka Nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantelki,expander,rower,drążek,

Dieta

Staram się jeść 5 małych posiłków i unikać tłuszczu,soli i cukru

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Wszystko OK

Zażywane suplementy

Tran

Ostatnio przerabiany plan

P90X Kilka dni

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Jak byłem na siłowni tak raz z kolegą to na klate 72KG
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 450
Witam. Mam 23 lata i przy wzroscie 173cm waże 85kg. Ogolnie jakoś nie przeszkadza mi moje ciało bo zawsze byłem poprostu troszke większy ,ale ostatnio brzuch mi mocno wywaliło i chce się go jakoś w 3 miesiące pozbyć. Ogolnie schudnąć 10KG było by okej.
Zastanawiam się w jaki sposób ,żeby mieć konkretnie opisane cwiczenia co i w jaki dzień żeby efekty były najlepsze. Cwiczyłem przez 6dni P90X Classic ,ale wydaje mi się ,że to bardziej jest na wyrobienie mięsni i rozciągnięcie niż typowe zrzucenie wagi. Mam 3 miesiące bo wtedy otwierają u nas na wiosce prawdziwą siłownie i chce schudnąć żeby wyglądać jak człowiek ,a potem sobie chodzić na siłownie. Co doradzacie w tej sprawie ?



Aktualnie codziennie biegam sobie 3 kilometry i myśle co dalej żeby jak najwięcej przez 3 miesiące zrzucic.











...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Nie ma cudownych sposobów na odchudzanie,a recepta jest jedna: ciężka praca. Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest procesem szybki, ale wszystko jest do zrobienie jeśli przyjmiemy odpowiednią strategię działania.

W procesie odchudzania najważniejsza jest dieta. To element, którego nie da się pominąć. Zmiana nawyków żywieniowych jest niezbędna, ale jak się do tego zabrać zależy od naszego charakteru.
Jeśli jesteśmy w stanie z dnia na dzień wprowadzić dietę redukcyjną i ją utrzymać to jest to świetna opcja. Natomiast są osoby, które wprowadzając nagle zmiany w odżywianiu szybko się zniechęcą dlatego dla nich metoda małych kroków jest wskazana.

W diecie musi być uwzględniony deficyt kaloryczny, który umożliwi redukcję tłuszczu.

Poza dietą warto też wprowadzić aktywność fizyczną. Nie ma znaczenia jaka to aktywność, doskonale się sprawdza siłownia, ale różnie dobrze może być bieganie, jazda na rowerze, basen itr.

Wspólne działanie diety i aktywności da nam możliwości realizacji założeń treningowych i celów sylwetkowych.

Polecamy również: Pierwsze kroki w odchudzaniu, czyli od czego zacząć redukcje tkanki tłuszczowej?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-27 14:33:40

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Bieganie jest ok, z czasem staraj się zwiększać czas/km.
Proponuje zaglądnąć do tematu "Pierwszy rok treningów" w postach podwieszonych w tym dziale, masz tam gotowy schemat treningowy, którym spokojnie możesz ćwiczyć od początku.
Dieta będzie kluczowa przy zrzucaniu wagi więc proponuje ją dobrze ogarnąć.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-04-03 01:27:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 450
Viren
Bieganie jest ok, z czasem staraj się zwiększać czas/km.
Proponuje zaglądnąć do tematu "Pierwszy rok treningów" w postach podwieszonych w tym dziale, masz tam gotowy schemat treningowy, którym spokojnie możesz ćwiczyć od początku.
Dieta będzie kluczowa przy zrzucaniu wagi więc proponuje ją dobrze ogarnąć.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-04-03 01:27:34



Co do diet to mam problem bo aktualnie mieszkam z rodzicami i nie mam pracy (tzn mam tylko do sierpnia mamy przerwe) więc nie moge wydziwiać tylko jem to co mama przygotuje czyli takie normlne obiady,kanapki itd.. jedynie staram się jeść mniej i unikać własnie tłuszczu,soli i cukru. A co myslisz na temat tego P90x Classic ? Zależy mi na tym żeby robić codziennie coś intensywnego żeby były duże efekty. I czy w ogóle jest możliwe zrzucenie 10-15KG w 3 miesiące bez specialnej diety ?

Zmieniony przez - vrs2010 w dniu 2015-04-03 01:38:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możliwości są, da się utrzymać dietę mieszkając z rodzicami, wystarczy trochę kreatywności. Organizm musi też odpoczywać, to, że będziesz robił codziennie intensywne treningi może przynieść wręcz odwrotny efekt i możesz się po prostu przetrenować, szczególnie przy diecie na redukcje. Duże i szybkie efekty to pomyliłeś dyscypliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 450
Viren
Możliwości są, da się utrzymać dietę mieszkając z rodzicami, wystarczy trochę kreatywności. Organizm musi też odpoczywać, to, że będziesz robił codziennie intensywne treningi może przynieść wręcz odwrotny efekt i możesz się po prostu przetrenować, szczególnie przy diecie na redukcje. Duże i szybkie efekty to pomyliłeś dyscypliny.



Tylko weźmy pod uwage ,że jestem gruby i chce poprostu schudnąć i nie obchodzi mnie czy strace czy zyskam przy tym mięsnie. Chce schudnąć 10-15kg ,a potem bede myslał co dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6
P90X jest dobre do schudnięcia. Ja w zeszłym roku zrobiłem Classic, ale jak nie zależy ci na mięśniach to lepsze będzie Lean. Tylko trzeba trzymać dietę. P90X jest ideallnie pomyślany, bo mimo codziennych treningów jest zróżnicowany.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobranie Diety i Ćwiczeń.

Następny temat

Jak przybrać na masie - bardzo prosze o porady

WHEY premium