SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zwiększyc pojemnosc płuc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2756
Daj mi jakies namiary do siebie najlepiej na gg bo mam troche pytan.

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
heh ten typ ktory napisal ze plywanie jest zle -->

Plywanie faktycznie wyrabia kondycje znacznie lepiej niz bieganie, rozluznia cale cialo co jest rowniez wazne po ciezkich treningach i obciazeniu kregoslupa, oczywiscie bieganie nie odstaje az tak duzo jesli sie zastosuje odpowiednie plany biegowe i doda do tego dobre oddychanie (oddychanie to 70 % sukcesu przy biegach) mozna rowniez swietnie kondyche wyrobic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Płuca Umberto Pelizzariego (mistrza nurkowania swobodnego) mają objętość ok. 8 litrów!!

To elita, ale odpowiedź na pytanie co najlepiej zwieksza objetość płuc nasuwa się sama

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2756
Dobra ale nie chodzi tu tylko o pojemnosc płuc jak pisałem na początku chodzi tez oto aby tez nie zmniejszyc masy mięsniowej. Rozwiązaniem pierwszego problemu jest basen ale nie mam pojęcia co z drugim problemem z tym bede musiał pewnie poszukac na wyszukiwarce.

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14703
Czytaj uważnie! Na drugie pytanie tez juz padla odpowiedz. Aby nie stracić na masie musisz uzwglednic ten wysilek w diecie. Jeśli ją odpowiednio zbilansujesz to nie ma szans zebys stracil na wadze. Odsyłam do działu odżywianie

Zmieniony przez - Hektor.asd w dniu 2007-01-17 18:55:17

"Kto chce wygrać już jest bliski zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 212 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1051
Pisz na maila. Na gg prawie nigdy mnie nie ma.

Dobrze ci radzą dostosuj dietę. Kiedyś dużo pływałem. Po basenie łykałem aminokwasy, a potem jadłem. Następnie była drzemka ok 30 min. Zamiast ubytków masy plecy mi urosły BARDZO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Kylo nikt z Panow Ci nie powiedzial a przeciez mozna jeszcze inaczej zwiekszac pojemnosc pluc , jak rowniez pojemnosc krwi,poziom hematokrytu ble, ble, ble itd.
Ciezki trening kulturystyczny sam w sobie nazwany jest treningiem wytrzymalosciowo silowym gdyz ma po trosze charakter silowy i (co prawda w mniejszym stopniu-nie ukierunkowany)wytrzymalosciowy.
Jezeli w swoj trening wpleciesz(wstawisz)serie z wieloma powturzeniami, to nie dosc ze organizm zaszokowany moze dzieki temu zbudowac wieksza mase , to jeszcze ziwekszy sie ilosc mitochodriow, poziom erytrocytow itp.
Caly uklad enzymatyczny zacznie dzialac na innym poziomie, zwiekszy sie udzial mioglobiny w wysilku, no i oczywiscie organizm bedzie musial pochlaniac wiecej tlenu w celu wyrownania dlugu tlenowego. Z treningu na trening bedzie poprawial parametry aby podolac ciezkiemu treningowi.
Ja, chociaz waze duzo , powiedzmy standart 123kg to mam duzo wieksza pojemnosc tlenowa od 60kg gosci a co za tym idzie wytrzymalosc. Proby byly wykonywane na IKF, test harwardzki, poziom zakwaszenia organizmu, poziom czerwonych cialek krwi, tetno wysilkowe, badania spirometrem itp.
Lekarz nawet twierdzil ze mam krew alpinisty. CHce przez to powiedziec ze sam trening silowy o odpowiedniej intensywnosci daje odpowiednie rezultaty.
Zastosowanie na przyklad w trenigu nog serii laczonych, czesciowych powtorzen (wielu powtorzen)np metoda 21, serie ze zdejmowanym obciazeniem, skracanie przerw odpoczynkowych itp
Do tego jak dodasz aeroby i odpowiednia diete to bedzie ok. Dieta powinna tak jak pisali wczesniej ludzie pokrywac twoje zapotrzebowanie przy tego typu ciezkich treningach.
Do tego suplementacja:
-carbo
-witaminy i mineraly
-aminokwasy (jezeli jest to mozliwe bcaa+glutamina)
-kretka(ale nie mono , tylko jablacznany, estryfikowane formy, postac alfaketoglutaranu, lub buforowana)
-nieznbedne kwasy tluszczowe
-whey (jezeli jest taka potrzeba, jezeli nie dostarczasz odpowiedniej ilosci protein z porzywienia)
-ewentualnie tribulus i zma tez mile widziane
I nie zapominaj oczywiscie o odpowiedniej regeneracji.
POWODZENIA

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2756
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Mam co do niej kilka pytan jak juz jestes w temacie. Sprawa pierwsza to co z tych supli kiedy brac? Sprawa druga to ile ma byc tych powtórzeń? Siłownie mam 3 razy w tygodniu o 18 a do tego wcisną bym basen powiedzmy dwa razy w tygodniu tez o 18. I jeszcze jedna prosba jak możesz daj jakies wskazówki kiedy jesc na przykładzie tygodnia ćwiczeni który napisałem.

Kto pyta nie błądzi kto milczy ten grzeszy. :)
Test nowego Scorch v3 remix by Kylo podsumowanie str.15 http://www.sfd.pl/temat269335/ 
Test Thermal PRO by kylo http://www.sfd.pl/temat275864/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6576
tak troszke ni do tematuu ale szybkie pytanko: jak wplece w niedziele basen to nie bedzie za dużo? zdąże się jakoś zregenerować? => pon,sr,pt,sob - silka; wt,cz - trening na brzuch; niedziela - wolne (regeneracja)... z góry dziękii

ENDOMORFIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
samo plywanie nie zwiekszy pojemnosci pluc, tylko NURKOWANIE!!to samo mozecie robic w domu poprosru ryj do wody ,np wanny albo kibla i wytrzymac najdluzej jak sie da, i powtarzac regularnie, tak cwiczyl ten co mam 8 l pojemnosc pluc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący - Pytania - Dieta na masę do sprawdzenia

Następny temat

Herbata czerwona !!

WHEY premium