SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zakończyć odchudzanie - pomocy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Witam, wcześniej już pytałam tutaj ile kalorii powinnam spożywać itd. Teraz mam pytanie jak wyjść z diety. Schudłam ok 10-12 kg (W przeciągu ok 5 mięsiecy, ale najwięcej kg zrzucilam od połowy kwietnia do teraz) dieta ok 1400 -1600 kalorii plus aktywność fizyczna od 3 do 5 dni w tyg. Chciałabym już przestać się odchudzać (i jedynie skupić się na poprawie sylwetki - ujedrnić ciało bo wewnętrzna strona ud oraz brzuch to dramat - galaretowana obwisla skora) ale nie mam pojęcia jak przestać się odchudzać.. panicznie boję się zacząć jeść więcej niż te 1600 kalorii oraz przestać ćwiczyć bo boję się że wtedy zacznę tyć.. Nie wiem co robić, nie potrafię sobie z tym poradzić. Moja obecna waga to 58/59 kg przy wzroście 166 cm.. (W sumie chciałabym osiągnąć wagę ok 53-55kg ale na razie chciałabym odpocząć od odchudzania bo że tak powiem mam kryzys psychiczny). Bardzo będę wdzięczna jeśli ktoś mi doradzi jak zakończyć odchudzanie tak żeby nie przytyć.. czuje że już powoli popadać w obsesję ważenia jedzenia i ćwiczenia (boję się zjeść nawet 50 kalorii więcej albo nie ćwiczy chociaż jeden dzień bo od razu mam poczucie że zaraz utyje).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 50 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1200
Trening x4 w tyg to nie jest umiarkowana aktywność. Aktywność zależy przede wszystkim do tego co robisz- jeżeli pracujesz to jak, jak do tej pracy się dostajesz i ile Ci to zajmuje. Ja przy pracy siedzącej i częstych treningach daje sobie miano niskiej aktywności. Te 1,5h treningu dziennie nie wpływa aż tak na zmianę aktywności :) A na 'zero' kaloryczne możesz spokojnie wchodzić od razu, tak jak wyżej zostało to napisane. Tylko pilnuj tego zera aby nim było. Powoli, to się zaczyna redukcję albo masę - na zerze kalorycznym nie będzie szokowej reakcji organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699685
W pierwszej kolejności proponuję zrobić sobie badania, które będą wyjściowe i można podjąć dalszą decyzję.
Wykonanie badań krwi nie jest bezwzględnym obowiązkiem osób odchudzających się czy też – kończących redukcję. W praktyce jednak monitorowanie kondycji organizmu może być niezwykle pomocne, zwłaszcza jeśli redukcja byłą długa, intensywna bądź też po prostu doprowadziła do zejścia do niskich poziomów tkanki tłuszczowej. Badaniami, które warto wykonać są:

morfologia z rozmazem
CRP,
pełen panel tarczycowy,
hormony płciowe,
kortyzol.
Wstaw tutaj swoją dietę jak ona dotychczas Wyglądała, możesz również wstawić zdjęcie poglądowe sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
W sumie to jakiejś konkretnej diety nie stosowałam, po prostu ograniczylam kalorie.
Śniadanie 1:
Płatki owsiane 50g
Mleko kokosowe 1 szkl.
Mieszanka studencka chyba ok 15 do 25 g jakoś tak.
Później zmieniłam na:
Płatki 20 g
Mieszanka studencka 40 g a nawet czasem 50 (lub 70 g jeśli mniej gram owoców
Owoc np jabłko, brzoskwinia ok 100 lub 50 g ale to w dni sobota i nd kiedy nie jadłam 2 śniadania)

Śniadanie 2:
Chleb graham 50 g
Masło 5 g
Wędlina 30 do 50 g lub jajko
30 g papryki lub ogórka kiszonego
Owoc np jabłko ok 170-200 kalorii

(W dni kiedy później obiad czyli pon i wt to między śniadaniem a obiadem jabłko)

Obiad:
Kasza bulgur 50 g lub ziemniaki 250 g gotowanych mu 50 g ryżu
Pierś z kurczaka ok 150 g gotowana mu robiona 2 papirusie lub 2 jajka
Warzywa: trio warzywne (brokuł marchew kalafior) ok 300 g lub marchew 250 g plus jabłko 160 g lub ogórek kiszony, buraki tarte
Kolacja:
Graham 50 g
Masło 5 g
Tuńczyk w sosie własnym puszka cała ok 100 g lub jajko
Do tego ogórekkiszony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
W piątki
Na obiad gofry ok 150 g z brzoskwinia z puszki 170 g

Sobota i niedziela
Bez 2 śniadania
Obiad
Łosoś z piekarnika ok 160 g z 3 łyżki pesto plus 100 g kaszy bulgur lub np ziemniaki albo fryki do t3go surówki i pierś grillowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699685
No niestety bardzo kiepsko to wygląda. Proponuję teraz zabrać się odnowa za układanie diety. Najlepszą opcją dla ciebie będzie pozostanie przez jakiś okres na swoim zerowych zapotrzebowaniu kalorycznym.
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
https://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
To co ci wyjdzie z wyliczeń na tej kaloryczności układasz dietę.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Wszystko wpisywalam do kalkulatora w aplikacji i wychodziło ok 1600 czasem 1700 (Bardzo rzadko) kalorii wcześniej nawet może i mniej było. Plus sobota i nd rower ok 1 h lub 1,5 H , lub rolki tak samo, jeden lub 2 dni bieganie, ćwiczenia mel b na nogi pośladki i abs ok 30 do 50 min wcześniej killer chodakowskiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niestety spożywanie tak małej ilości kalorii prędzej czy później odbije się na Twoim zdrowiu i zaburzeniu gospodarki hormonalnej, a wtedy sylwetki już możesz nie zmienić przez długi okres, jak nie całe życie. Tarczyca może wpaść w niedoczynność i będą problemy. Z tego też względu zdecydowanie należy podbić kalorie ponad wspomniane 1600kcal. Nie masz tutaj wyboru, więc strach należy odłożyć na bok. Bać powinnaś się jedzenia tak jak do tej pory.

Jeżeli chodzi o dietę, to wrzuć ją tak jak opisane jest w regulaminie działu, za pomocą zrzutu ekranu z dziennika żywieniowego potreningu.pl Tutaj masz dokładnie opisane w jaki sposób należy to zrobić:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Poza tym, podstawą kształtowania sylwetki jest trening siłowy, a nie fitness, czy rower/rolki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Dzięki za odpowiedzi! Postaram się wrzucić zrzut jak najszybciej. Myślałam że 1600 jest ok i bardziej niebezpieczne jest raczej np 1200. Wg kalkulatora tutaj wyszło mi wskaźnik BMR 1381, aby utrzymać wagę 2141 kalorii (wzięłam umiarkowany aktywność bo ćwiczę te 4 dni w tyg ale nie są to chyba aż tak bardzo intensywne ćwiczenia). Aby nie przytyć a zdrowo schudnąć powinnam zwiększyć do nie wiem 1800? Jakoś stopniowo dodawać kalorie? Czytałam że należy np co tydzień zwiększać o ile tam kalorii aby nie było efektu jo jo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Dodaj 200 kcal do obecnej puli a następnie zwiększaj kalorie o 50-100/ tydzień aż wejdziesz na zero.
Podczas dłuższych okresów redukcji zachodzą zmiany w gospodarce hormonalnej. Jeżeli wskoczysz od razu na zero kaloryczne to najprawdopodobniej lekko Cię podleje.

Weź pod uwagę, że jak dodasz kcal to twoja waga może skoczyć do góry ale nie musi więc nie panikuj od razu. Ten 'kryzys psychiczny' może wynikać właśnie z deficytu kalorycznego (chyba, że jakieś problemy życiowe) bo długa redukcja jest mocno stresująca dla organizmu i zmiany zachodzące w gosp. horm. mogą przyczynić się do depresji itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 60
Tzn np jutro już powinnam zjeść 1800 kalorii, i za tydzień dodać 50 i tak aż do tych 2141? I po wyjściu na to zero kaloryczne kiedy mogę wrócić do redukcji? Nie , nie mam problemów życiowych. To chyba przez te ograniczenia kaloryczne. Np. Chętnie zjadłabym jablko/banana/marchewke ale wiem że nie mogę bo już mam wyliczone ilość kalorii i bym musiała odlajac z kolacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Nawet możesz dzisiaj dołożyć. Koło 100 co 5-7 dni dokładaj, przy 50 zajęłoby to trochę czasu.

Przy 5 msc redukcji siedziałbym co najmniej 4 tygodnie na zerze... Kwestia indywidualna zależna od samopoczucia, komfortu psychicznego.. Jeżeli zrobisz badania i okaże się, że masz problem z X hormonem to trzeba go będzie 'naprawić' a deficyt zapewne temu nie pomoże.

Kolejna kwestia - nie patrz na kalkulatory. One jedynie służą do tego aby mniej więcej znaleźć "pole startowe". Każdy będzie potrzebował innej kaloryczności, musisz sama określić ile wynosi twoje zero kaloryczne poprzez obserwację. Dodaj te 200-300 i obserwuj wagę ale miej świadomość, że przez pierwsze 2-3 dni waga może/nie musi skoczyć.

--
I tak jak wyżej pisali - jeżeli celem jest estetyka ciała to tylko i wyłącznie trening siłowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suszone owoce i orzechy

Następny temat

Odchudzanie z dolnej czesci brzucha i klatki piersiowej 15lat

WHEY premium