SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z kaloriami przy redukcji?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
Wczoraj doczytałam dopiero (wszystko z postów Tyki), że redukcję należy zacząć z pułapu normalnego zapotrzebowania na kalorie i stopniowo, powoli zmniejszać. Po jakim czasie zacząć zmniejszać?
Doczytałam się też, że liczbą kalorii należy "żonglować" z dnia na dzień, ale te dwie informacje kłócą się chyba trochę ze sobą?

Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy jeśli obniżam swoje zapotrzebowanie na ww, to powinnam dodać tłuszczów czy białek, żeby bilans kaloryczny wypadł prawidłowo? Nie ukrywam, że łatwiej dodać tłuszczów:) I do jakiego poziomu można obciąć ww?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
zobacz tu o tym napisałem.
https://www.sfd.pl/Co_zamiast_oliwy_z_oliwek_moj_1_mały_art.:_-t315215.html#post4

oczywiscie ze gorszy.
musisz zwaracac uwage na to jakie kwasy zawiera dany olej...oliwe ciezko zastapic...
tłuste miesa, ryby, oliwki i olej rzepakowy zimnotłoczony

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
Wczoraj doczytałam dopiero (wszystko z postów Tyki), że redukcję należy zacząć z pułapu normalnego zapotrzebowania na kalorie i stopniowo, powoli zmniejszać. Po jakim czasie zacząć zmniejszać?

jak po 2 tygodniach waga będzie w miejscu lub wyższa to ucinaj kalorie . . .a jak będzie niższa to zostaw jak jest . . . chyba że będzie niższa więcej niż 1,5-2 kg to troche zwiększ kcl


Doczytałam się też, że liczbą kalorii należy "żonglować" z dnia na dzień, ale te dwie informacje kłócą się chyba trochę ze sobą?

no wiadomo że jak twoje zapotrzebowanie na dane dni przypada rózne to tez powinnaś jeśc różnie . . .


Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy jeśli obniżam swoje zapotrzebowanie na ww, to powinnam dodać tłuszczów czy białek, żeby bilans kaloryczny wypadł prawidłowo? Nie ukrywam, że łatwiej dodać tłuszczów:) I do jakiego poziomu można obciąć ww?

na redukcji przeważnie do 3g/kg zjeżdżają . . . a to czym zastąpisz to już bardziej zależy od tego czego tam Ci w diecie brakuję . .

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
Przez ostatni miesiąc miałam mocno obcięte racje i wszystko wskazuje na spowolnienie metabolizmu. Wracam więc "do źródeł" i zaczynam znowu od zapotrzebowania normalnego, tak?

Zapotrzebowanie na ww oscyluje mi w okolicach 190 g/dzień, ale w innym wątku Groove radziła (radził? przepraszam, jeśli palnęłam gafęzmniejszyć. Do 150 np? Czy mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
Przez ostatni miesiąc miałam mocno obcięte racje i wszystko wskazuje na spowolnienie metabolizmu. Wracam więc "do źródeł" i zaczynam znowu od zapotrzebowania normalnego, tak?
tak

Zapotrzebowanie na ww oscyluje mi w okolicach 190 g/dzień, ale w innym wątku Groove radziła (radził? przepraszam, jeśli palnęłam gafęzmniejszyć. Do 150 np? Czy mniej?

zależy od wagi, budowy sylwetki, aktywnosci fizycznej, przemiany materii

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Dla mnie liczy sie tylko bialko i tluszcz wegle ktore mozna "zauwazyc", wystepuja w posilkach okolotreningowych. Waze 81kg i zapotrzebowanie dzienne na wegle wynosi 150g, jestem osoba aktywna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Oczywiscie! dodawac z tłuszczy(oliwa z oliwek exta virgin,orzechy,tran,olej lniany olej mtc,tłuste ryby morskie) a NIE z białek. nie przyswoisz wiecej białek niz okoł 30-40g w 1 posiłku. staraj sie nie przegraczac 2gbiałka na kg.masy
pzdr

Zmieniony przez - nofatuk w dniu 2007-02-06 15:28:14

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Doczytałam się też, że liczbą kalorii należy "żonglować" z dnia na dzień, ale te dwie informacje kłócą się chyba trochę ze sobą?

Pewnie chodzi o "zig-zak", wg niektórych osób bardzo skuteczny sposób na niespowolnienie metabolizmu przy ujemnym bilansie kalorycznym. Zamiast np. ciągle dostarczać 2000kcal, jednego dnia spożywa się 1700kcal , następnego 2300kcal, itd. Ja prędzej bym tu dopatrywał się lepszego wpływu na apetyt, hamowania głodu niż jakiegoś magicznego sposobu na super sylwetkę.

30g białka przyswojonego w jednym posiłku to wielki mit. Żeby go obalić wystarczy tylko pomyśleć i się nad tym zastanowić.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
Nofatuk - czy olej może być np. z orzechów albo słonecznikowy? Oczywiscie tłoczony na zimno. Mam uraz do oliwy i nie jestem w stanie przemóc go.

Charon - rozjaśnij, proszę. Dostarczenie odpowiedniej dawki białka to dla mnie spory problem, bo jedzenie w kółko tych kilku produktów o odpowiedniej jego zawartości przyprawia mnie szybko o mdłości:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ale co mam rozjaśnić?

Produktów bogatych w białko jest pełno: jajka, wołowina, cielęcina, ryby, wieprzowina, drób.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
Rozjaśnić o micie 30g białka w jednym posiłku.

A żródła bialka w skrócie: mięso, ryby, jajka:) No, jeszcze sery. Z wielkim trudem dobijam do pożądanych 126 g.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CO ILE GODZIN....... [BŁAGAM ODP]

Następny temat

ŻELAZO

WHEY premium