SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przyrzadzic platki owsiane?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
Ja od jakiegoś czasu wprowadziłem do swojej diety płatki owsiane górskie i zastanawia mnie jedna rzecz napisana wyżej.
Niby dlaczego nie na surowo? I jaką szkodę może to wyrządzić? Tak samo jajka, w czym surowe są gorsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
chodzi o strawność trochę związków antyodżywczych
ak jaja surowe podobnie
szukajka wsztsko jest

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
Ok, znalazłem parę tematów na ten temat, sorry.
Z tego co ludzie piszą to jaja faktycznie najlepiej przyswaja się ugotowane, ale płatki mogą ale nie muszą być gorsze podane na surowo, mi tam pasują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ugotowane na miękko a kwas fitynowy może wiązać jony metali więc może miec także pozytywny wpływ. Pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Chodzi mi o to, że wielu ludzi traktuje owies jako jedno z głównych źródeł minerałów, nie wiedząc o tym nawet

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
o cholera, a ja na błyskawicznych od pół roku jadę ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2638
Na szczęście istnieją proste sposoby zneutralizowania go.
Dodatek cebuli lub czosnku

Cynk i żelazo to dwa ważne składniki mineralne, których często może nam brakować, zwłaszcza jeśli nie jemy mięsa. Wcześniejsze badania na zwierzętach wykazały, że dodatek siarki zwiększa biodostępność związków mineralnych z roślin zawierających kwas fitynowy. Teraz naukowcy indyjscy postanowili zbadać czy dodatek bogatej w siarkę cebuli i/lub czosnku również ma takie działanie.
W czasie eksperymentu dodawali do 10 g zboża po 0,25 i 0,5 g czosnku oraz 1,5 i 3 g cebuli. Okazało się, że biodostępność żelaza zwiększyła się o 9,4–65,9% (ziarno) i 9,9-73,3% (rośliny strączkowe). Biodostępność cynku zwiększyła się o 10,4-159,4% (ziarno) i 9,8-49,8% (strączkowe). Badanie przeprowadzone zostało zarówno na surowych jak i gotowanych produktach i efekty były podobne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Ludzie myślą że jedząc płatki i ryż bedzie masa ale to juz off top

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
W każdym razie byłoby ok gdybym wieczorem zalał odpowiednią porcję owsianych wodą, wstawił do lodówki i z rana zjadł?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w wyborze

Następny temat

Odstepy miedzy psoilkami

WHEY premium