SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ćwiczyć by być dużym i silnym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
Witam.
Chce się skonsultować w sprawie planu treningowego na rozbudowe masy mięśniowej jak i poprawe siły.Do tej pory przez dwa miesiące ćwiczyłem tak:
Poniedziałek-klatka,barki,triceps
Wyciskanie leżąc płaska/skos 4x8
Ohp 4x8
Wyc.franc. 4x8
Rozpiętki 4x10
Wznosy bokiem 4x10
Pompki na poręczach 4x10
Czwartek
Nogi plecy bic
Przysiad 4x8
Martwy4x8
Uginanie ramion ze sztangą4x8
Wykroki/zakroki4x8
Wiosłowanie sztangą/podciąganie podchwytem4x8
Uginanie ramion z hantlą4x8
Cieżar 60-70%CM i dało mi to ok 2 kg masy i ok 10 kg więcej przy większości ćwiczeń a tera nic.
Ułożyłem nowy plan ale lepiej nich ktoś się wypowie
Poniedziałek:
Wyciskanie leżąc sztanga 5x5
Przysiad fron 5x5
Ohp sztanga 5x5
Martwy 5x5
Sztanga bic5x5
Pompki na poręczach z obciążeniem5x5
Wiosłowanie sztanga5x5
Unoszenie brzucha na drążku
Piątek
WL hantle 5x5
Przysiad back5x5
Ohp hantle 5x5
Martwy5x5
Hantle bic5x5
Pompki na poręczach z obciążeniem5x5
Podciąganie na drążku z obciążeniem 5x5
Unoszenie nóg na drążku.Co myślicie?

Osu!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Młodym nie przetłumaczysz Ja przed swoim 1 cyklem również nikogo nie słuchałem, choćby radził mi specjalista w dziedzinie treningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
A daj jakieś informacje o sobie o stażu przede wszystkim i tym planem wcześniej tylko trenowałeś czy było coś wcześniej?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136837
Bez sensu walić wszystkie ćwiczenia na 5x5. Byś wziął 15-10-5 i urośniesz i w siłę, i w masę.

A na poprzednim planie Ci stanęło bo jak nie zwiększasz ciężaru to i nic nie rośnie, czemu stałeś ciągle na 60-70% CM, czemu nie szedłeś do 85% CM?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
ale co trenowałeś tylko 2 x w tygodniu poniedziałek i czwartek ?
dwa treningi to tak trochę biednie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
Jeśli chodzi o typowo siłownie to trenowałem sezonowo bardziej stawiałem na treningi karate ale doszedłem do wniosku że ze wzrostem 188cm przy wadze 80kg nie czuje się sobą na treningach na macie.A z obciążeniem to jest tak że nie mam chwilowo wiecej i ćwicze na czym mam ale nie długo się to zmieni

Osu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1695
To jeśli będę robił 15-10-5 i dodawał ciężaru co serie a co tydzień +kilka kg to będzie ok?

Osu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
z tym co tydzien dokładał kilka kg to tak kolorowo moze nie być.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136837
Przy 15-10-5 mierzysz swoje maksy na 15, 10 i 5 powt i dochodzisz do tych maksów w 4-6 tygodniu danego mikrocyklu treningowego i od tego momentu dopiero PRZEKRACZASZ SWOJE MAKSY i budujesz WIĘKSZĄ SIŁĘ. Trening zaczynasz oczywiście z zaniżonych ciężarów względem swoich maksów. Progresja najprostsza jaka tylko może być

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Jak dobrze poszukasz na forum to znajdziesz gotowe plany treningowe użytkownika Wodyn i możesz wziąć w ciemno.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 347 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5925
Dobry fbw do tego dobra micha,odzywki I cierpliwosc,a efekty przyjda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
Robert111TB
Dobry fbw do tego dobra micha,odzywki I cierpliwosc,a efekty przyjda


Na początek to tak na prawdę nie trzeba suplementów, trzeba zacząć od unormowania miski i wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chwyt a rekawiczki

Następny temat

Pompki a max ciężar na ławce

WHEY premium