SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Invasion / BLOG / Massa Do przodu...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3023
carire - Tak jak wyżej, nie dziękuje. P.S. Zaskoczył mnie Twój wyczyn z taką redukcją





To właśnie wszamałem, 3 posiłek.
Cycuszek wygląda na malutkiego ale zapewniam że jest tam 100g

Zmieniony przez - Invasion w dniu 2008-07-05 13:51:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
widze plan niezły więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 775 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22704
Życze powodzenia i będe zaglądał

http://www.sfd.pl/Cineko/dziennik/_no_to_leeecimy-t598458.html#post3 / dziennik treningowy

"Bez woli przygotowania, nie ma woli zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3023
Dziękuje za zmianę tematu
Jutro wrzucę pierwszy filmik z treningu, jeszcze muszę zaplanować progresje ciężarów... i połączyć jakoś trening i basen jutro jak co tydzień popływać jadę, z reguły była to niedziela ale teraz jakiś wyjątek .

Już po pierwszym posiłku jestem oczywiście cały zjedzony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3023
Przedstawiam progresje na dzisiejszy trening:





Co do prostowania ramion na wyciągu - ciężar będzie zwiększany stopniowo gdyż na wyciągu posiadam tylko ciężary w postaci sztabek 5 kg.

PRZYROST CIĘŻARU NA KOLEJNE TRENINGI PONIEDZIAŁKOWE.

12 powtórzeń:
Wyciskanie sztangi na ławce prostej + 3kg
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej + 2,5kg
Rozpiętki na ławce prostej + 1kg
Francuzkie wyciskanie sztangi leżąc + 1,5kg

10 powtórzeń:
Wyciskanie sztangi na ławce prostej + 3,5kg
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej + 3kg
Rozpiętki na ławce prostej + 1kg
Francuzkie wyciskanie sztangi leżąc + 1,5kg

8 powtórzeń:
Wyciskanie sztangi na ławce prostej + 3,5kg
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej + 3kg
Rozpiętki na ławce prostej + 1,5kg
Francuzkie wyciskanie sztangi leżąc + 2kg

Mogłem troszkę przegiąć z dodawanym ciężarem we francuzie, najwyżej zmniejszę.

Progresja ta zamierzona jest na ten + 3 następne treningi poniedziałkowe, później zmniejszę dodawany ciężar.




Dzisiaj kupiłem Cell Pump i Aminokwasy, suplementacje Amino zaczynam od dziś, Cell Pump dopiero od sierpnia.




A to aktualnie mam w domku, kończę brać kreatynę, co do nitrobolonu to dopiero po Cell Pump, muszę dokupić drugą puchę.

Zmieniony przez - Invasion w dniu 2008-07-07 10:54:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup tran i wrzuć do diety tyle by dostarczać 1-2g EPA+DHA. Warzywa wywal z okołotreningowych do innych posiłków, pomiędzy też możesz jadać. Staraj się ich jadać dużo, mają działanie zasadotwórcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3023
Skalar. - spoko kupie ale teraz pytanie, kogo mam słuchać odnośnie warzyw? Ciebie czy Kuro jeśli możesz to przeczytaj trzeci post w tym blogu i powiedz swoje zdanie.

Zmieniony przez - Invasion w dniu 2008-07-07 11:30:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chodzi o tłuszcz to przed treningiem można go dać.
Po treningu odpada właśnie przez to że spowalnia wchłanianie, a po treningu jest ważne by było jak najszybsze. Po za tym w posiłku potreningowym ma się znajdować białko oraz węglowodany w dużych ilościach. Przy czym b:ww w stosunku przynajmniej 1:2 do 1:4 - różne są wersje. Każda będzie ok moim zdaniem. Tłuszcz z ww się staramy nie łączyć w diecie. Możesz je spokojnie dać w innych posiłkach i nie widzę problemu.
Co do warzyw to witaminki czy minerały czy błonnik to jeden kij bo głównie z nimi to chodzi o działanie zasadotwórcze. Mi chodzi o to, że przed treningiem jak zjesz sobie posiłek teoretycznie średnio kaloryczny to trawienie i wchłanianie i tak będzie trwało te kilka godzin i nawet podczas treningu. Są też dyskusje, artykuły i sugestie żeby pić gainery czy odżywki przed treningiem a nie po nim, z tego względu że amino z takiej odżywki utrzymuje się w krwiobiegu jeszcze po treningu. Jednak jeśli chodzi właśnie o te warzywa przed treningiem to je bym unikał właśnie z tego względu że nie mają dużo kcal - b/t/ww a są duże objętościowo. Spowalniają trawienie, sorpcję. Gdy rozpoczynamy trening krew płynie sobie do mięśni - z jelit też. I wtedy trawienie, wchłanianie jest w dużym stopniu spowolnione. Pokarm leży, a im większy objętościowo tym trawienie wolniejsze. Więc po co te warzywka mają nam gnić? Ja dbam o swoją florę bakteryjną, tym bardziej gdy po chodź troszkę większych ilościach białka mam pierdy co mnie wkurza. Prawdę mówiąc nigdy nie jadłem warzyw przed treningiem i z praktycznego punktu widzenia tego nie znam, ale teoretycznie tak to wygląda. Spróbuj jeść i spróbuj nie jeść, jak będzie ok to sobie je zostaw. Co do posiłku potreningu i warzyw w nim to już chodzi wyłącznie o aspekt kinetyki trawienia i sorpcji.
Co do błonnika i witamin, minerałów - błonnik ma wiele pozytywnych zalet jak również pozytywny wpływ na florę bakteryjną o której pisałem troszkę wyżej. Ale przecież można go dostarczyć spokojnie z płatków owsianych, otrębów, owoców suszonych czy innych mniej przetworzonych produktów węglowodanowych w innych posiłkach i pozwolić w posiłku potreningowemu pomóc organizmowi w regeneracji powysiłkowej. Po za tym, tak dla ciekawostki błonnik zawiera również kwas fitynowy które hamuje wchłanianie dwuwartościowych kationów tworząc z nimi sole, które już nie są wchłanianie.
Warzywa można przecież jeść spokojnie nawet między posiłkami, tym samym dbając o równowagę kwasowo zasadową. Jeżeli dobrze się czujesz i nie widzisz różnicy w jedzeniu/nie jedzeniu w okolicach treningu warzyw to ok, jedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 247 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3023
Zobaczymy czy będzie jakaś różnica, posiłek przed treningowy już zjadłem, dzisiaj ćwiczę wcześniej ze względu wyjazdu na basen.

W posiłku ominąłem warzywa.

Chyba przekonałeś mnie tą wypowiedzią.

Pierwsza seria na klatę na ławce prostej 45kg samego obciążenia.
http://pl.



Czwarta seria na klatę na ławce prostej 52.50kg samego obciążenia.
http://pl.



Właśnie wcinam posiłek po treningowy.
Więcej filmików z dzisiejszego treningu nie mam, dziewczyna się zbuntowała i poszła na TV i nie miał kto nagrywać

Zmieniony przez - Invasion w dniu 2008-07-08 08:00:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny dzienniczek, zdjęcia są więc duży plus Wbij czasami do mnie, pozdrówa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie

Następny temat

Jaki plan?

WHEY premium