SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość cukrów w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1334

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
Witam przychodzę z pytaniem, czy mam za dużo cukru w diecie. Codziennie piję około 1l mleka, czy to 2%, czy 1,5% ( czasem 3,2% ). Wiem, że mleko ma dość dużo cukru, ale białko też ma, choćby te 30g. Mam pytanie czy w wieku 13lat, 163cm wzrostu i 59kg mogłabym pić tyle mleka? Makroskładniki na codzień to około 1500-2000kcal, ale od aktywności zależy, bo robię rowerem czasem po 20km, lub 10km i wliczam do mojego zapotrzebowania bez żadnej aktywności. I pytanie brzmi, czy mogę pić po ten 1l mleka, bo strasznie je uwielbiam ? Reszta produktów i posiłków jest na słono, więc cukru nie ma prawie w ogóle. Bazuję na zdrowych w miarę produktach typu: filet z kurczaka, twaróg, skyry, kefiry, jajka, orzechy. I czy 60-80g cukru z 130g węglowodanów jest ok? Jem 120-150g białka, 50-70g tłuszczu i 120-170g węglowodanów i 1500-200kcal. Oczywiście te większe ilości dotyczą większej aktywności. Dziękuję za odpowiedź, przepraszam za rozpisanie się
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33087 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
Wstaw przykładowe jadłospisy w ten sposób i będzie wszystko czytelnie i klarownie bo cieżo konkretnie odpowiedziec jesli nie ma podglądu jak wygląda ogół odzywiania jesłi jednak przy takich ilosciach spożywanego mleka nie ma dyskomfortu ze strony ukłądu pokarmowego a ty zwyczajnie lubisz mleko to dlaczego miałbyś rezygnowac:) https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  Jedynie tutaj bardziej bym bazował na wypośrodkowanym 2% i raczej unikał 0-0.5% jako wyjałowione produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka, wiesz co ja jestem tego zdania że jak Ci służy, nie masz po nim biegunki czy niestrawności czy jakiś innych rewolucji na żołądku a masz ochotę i masz to wliczone z bilans to pij, ogólnie chodzi o laktoze czy tolerujesz czy nie, te ilości cukru z mleka to bym raczej olał jak wszystko liczysz dokladnie co wypijasz ;)
Ja np zwolennikiem mleka nie jestem bo uważam że to białko to jednak takie mniej wartościowe, niepełny aminogram no ale sa różne osoby, różne szkoły więc ja do swoich teorii nikogo przekonywac nie mam zamiaru ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 258 Napisanych postów 338 Wiek 33 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2569
winterR
Siemka, wiesz co ja jestem tego zdania że jak Ci służy, nie masz po nim biegunki czy niestrawności czy jakiś innych rewolucji na żołądku a masz ochotę i masz to wliczone z bilans to pij, ogólnie chodzi o laktoze czy tolerujesz czy nie, te ilości cukru z mleka to bym raczej olał jak wszystko liczysz dokladnie co wypijasz ;)
Ja np zwolennikiem mleka nie jestem bo uważam że to białko to jednak takie mniej wartościowe, niepełny aminogram no ale sa różne osoby, różne szkoły więc ja do swoich teorii nikogo przekonywac nie mam zamiaru ;)


Weź usuń bo ktoś przeczyta i sobie różnie pomyśli. Poważnie białko mleka jest niepełnowartościowe, co to znaczy że ma jakiś próg odcięcia? Ma niepełny aminogram? Pokaż ten aminogram. I uważasz, że takie rzeczy są kwestia opinii? W mojej opinii więc smalec ma najwyżej białka.
Sory ale nie wierzę w to co czytam i to kto to pisze.

Do autorki. Jeśli mleko nie powoduje dyskomfortu, a tłuszcz z mleka nie stanowi istotnej ilości w całej puli gdzie używasz nienasyconych tluszczow, oraz kalorie z mleka nie powodują, że brakuje Ci kalorii na bardziej sycące rzeczy, to możesz pić ile tylko zechcesz. Generalnie wszystko jest kwestia preferencji. Nie należy się skupiać na mało istotnych ciekawostkach i dopasowywać jedzenie pod siebie w taki sposób by czuć się komfortowo i sobie nie szkodzić.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jesteś jeszcze dzieckiem, więc zastanawia mnie fakt tego, że tego typu wątpliwości w ogóle przychodzą Tobie do głowy. Jaki masz cel w tym, żeby to mleko wyeliminować z diety? Szczególnie w sytuacji, gdy bardzo je lubisz. Nie jest ono produktem szczególnie dobrym pod kątem jakości, ale też nie należy do słabych. Można stwierdzić, że jest dość neutralne pod kątem zdrowotnym, czy też wpływu na kształtowanie sylwetki (to nie powinno Ciebie w obecnej sytuacji szczególnie interesować). Jak masz ochotę, to pij i tyle. Staraj się eliminować produkty mocno przetworzone, jak słodycze, fast food, przekąski, słodzone napoje, itp.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
A jeśli w ciągu dnia zjem snickersa 75g, podczas jazdy na rowerze, podczas której spalam około 400kcal jest okej? Takie coś zdarza się raz na 3 dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ale w jakim sensie ok? Nie ok może być z powodu tego, że dostarczenie w trakcie trwania treningu sporej ilości tłuszczów i cukrów doprowadzi do problemów trawiennych. W tym czasie nie jest zalecane narzucanie układowi trawiennemu dodatkowej pracy. W każdej innej chwili, jeżeli masz ochotę to zjedz. Skąd w ogóle dziecku przychodzą takie pytania do głowy? Myślę, że dalsze porady tutaj powinny być z Twoimi rodzicami, a nie z Tobą. Śmiem twierdzić, że jesteś na początku zaburzeń żywieniowych i może to się źle skończyć.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pozbycie się wody z organizmu

Następny temat

Ilość tłuszczów w diecie

WHEY premium